Přeskočit na obsah

Brněnští handicapovaní sportovci přivítají své rakouské kolegy až za rok

10. června 2020
Letošní pandemie COVID-19 zapříčinila odložení Česko-rakouských dnů sportu a pohybových aktivit. Nové datum bylo stanoveno na červen 2021, když budou probíhat 10. evropské hry handicapované mládeže Emil Open.

„Česko-rakouské dny sportu přinesou brněnským sportovcům se zdravotním postižením možnost navázat spolupráci s rakouským protějškem, vyměnit si zkušenosti a vyzkoušet si nové sporty,“ uvedl radní pro oblast sportu Jaroslav Suchý.

V plánu je vytvořit na náměstí Svobody sportovní arénu a uspořádat i mezistátní utkání v basketbalu a ragby vozíčkářů. Součástí akce bude řada soutěží, ukázkových sportů nebo tanečních a hudebních vystoupení.

Pořádajícímu spolku Emilova sportovní město poskytne návratnou finanční výpomoc ve výši 396 tisíc korun s termínem vrácení do konce roku 2022. Spolek bude žádat o dotaci na organizaci akce Fond malých projektů Rakousko – Česká republika.

Mgr. Radka Loukotová
Magistrát města Brna
Tiskové středisko
tel.: +420 542 172 471
mobil: +420 773 183 511
e-mail: loukotova.radka@brno.cz
Nejnovější tiskové zprávy

Brno podporuje inovátory i výzkumníky z jihu Moravy. Ti mohou získat granty – startuje další výzva programu Prototypuj a ověřuj

Lokátory pro freeridery, vylepšení zubního implantátu a inovativní polymer – to jsou příklady projektů, které v loňském roce získaly podporu z programu Prototypuj a ověřuj. Město Brno prostřednictvím inovační agentury JIC nyní otevírá novou výzvu. Od 27.  března do 5. května do něj mohou inovátoři z jižní Moravy hlásit své projekty a získat až 800 tisíc korun.

V Pisárkách se naplno rozjely práce na stavbě vratné smyčky. První tramvaje po ní do vozovny vjedou příští rok v létě

Dopravní podnik města Brna začal s třetí etapou modernizace vozovny v Pisárkách. Během následujících 17 měsíců zde dělníci vybudují vratnou smyčku. Ta umožní otáčení tramvají a zároveň snadnější odbavení návštěvníků budoucí multifunkční haly, která má vyrůst v západní části brněnského výstaviště.  

Bytový fond se rozrostl o dvanáct sociálních a bezbariérových bytů

Namísto původních pěti bytových jednotek na Křenové 47, které byly v nevyhovujícím až havarijním stavu, se jich díky dvaceti měsícům prací ve stejném bytovém domě, zrenovovaném a obohaceném o nástavbu, nyní nachází dvanáct. Sloužit budou pro osoby se sníženou pohyblivostí nebo s nízkými příjmy.

Družstevní bydlení by mohlo rozšířit svou podobu. Vedle výstavby na zelené louce by družstva renovovala i staré městské domy

Město si nechá prověřit další možnost, jak lidem nabídnout dostupné družstevní bydlení, a to formou rekonstrukce zdevastovaných bytových domů. V pilotním režimu by nový záměr mohl být realizován u domu na Mostecké 16. Zda je dům vhodný, prověří předprojekční příprava, kterou dnes radní doporučili zastupitelstvu města svěřit do rukou městské společnosti CD CENTRUM COMS.