Přeskočit na obsah

Brněnští handicapovaní sportovci přivítají své rakouské kolegy až za rok

10. června 2020

Letošní pandemie COVID-19 zapříčinila odložení Česko-rakouských dnů sportu a pohybových aktivit. Nové datum bylo stanoveno na červen 2021, když budou probíhat 10. evropské hry handicapované mládeže Emil Open.

„Česko-rakouské dny sportu přinesou brněnským sportovcům se zdravotním postižením možnost navázat spolupráci s rakouským protějškem, vyměnit si zkušenosti a vyzkoušet si nové sporty,“ uvedl radní pro oblast sportu Jaroslav Suchý.

V plánu je vytvořit na náměstí Svobody sportovní arénu a uspořádat i mezistátní utkání v basketbalu a ragby vozíčkářů. Součástí akce bude řada soutěží, ukázkových sportů nebo tanečních a hudebních vystoupení.

Pořádajícímu spolku Emilova sportovní město poskytne návratnou finanční výpomoc ve výši 396 tisíc korun s termínem vrácení do konce roku 2022. Spolek bude žádat o dotaci na organizaci akce Fond malých projektů Rakousko – Česká republika.

Mgr. Radka Loukotová
Magistrát města Brna
Tiskové středisko
tel.: +420 542 172 471
mobil: +420 773 183 511
e-mail: loukotova.radka@brno.cz
Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.