Přeskočit na obsah

Brněnským sportovním organizacím město přispěje téměř 57 milionů korun

26. února 2020

Brněnští radní na své dnešní schůzi doporučili zastupitelům schválit neinvestiční dotace ve výši 56,82 milionu korun na podporu tělovýchovných a sportovních aktivit. V této částce je zahrnuto i 1,5 milionu korun na podporu handicapovaných sportovců.

„V dotačním titulu na podporu tělovýchovných a sportovních aktivit jsme obdrželi 386 žádostí o dotaci. Na základě dalšího posouzení navrhujeme rozdělit mezi brněnské spolky, kluby, příspěvkové organizace, obecně prospěšné společnosti a univerzity téměř 57 milionů korun. Ty poslouží například pro celoroční zajištění chodu organizací, využity mohou být pro pořádání závodů a turnajů nebo na zabezpečení účasti sportovců na mezinárodních akcích,“ uvedl radní pro oblast školství a sportu Jaroslav Suchý.

Při doporučení o udělení dotace se přihlíželo k tomu, zda žadatelé dodrželi formální náležitosti, k finančnímu vypořádání a předběžné veřejnosprávní kontrole, dále k charakteru projektu a jeho důležitosti. Roli také sehrála kvalita finanční rozvahy nebo velikost členské základny.

Pro organizace sdružující handicapované sportovce je určeno 1,5 milionu korun. „Mezi nejvyšší navržené dotace patří 290 tisíc korun pro spolek Emilova sportovní, 110 tisíc pro SK Kociánka nebo 72 tisíc pro
SK Moravia Brno,“
přiblížil Jaroslav Suchý.

Bc. Filip Poňuchálek
tiskový mluvčí
tel.: +420 542 172 162
mobil: +420 773 785 318
e-mail: ponuchalek.filip@brno.cz 

Nejnovější tiskové zprávy

Úspěšní cizinci působící v Brně se stali ambasadory města. Dnes na Nové radnici prezentovali své zkušenosti

Je jich 13. Pocházejí z 11 zemí. Společné mají to, že se usadili v Brně, podnikají, působí ve výzkumu a managementu a dokáží prezentovat příležitosti pro spolupráci s brněnskými firmami a institucemi v regionech svého původu. Brněnští ambasadoři. Jejich vybraní zástupci dnes navštívili Novou radnici.

Rekonstrukce kluboven pod Bílou horou proběhla díky participativnímu rozpočtu Dáme na vás

V úterý 29. 11. byly v Židenicích slavnostně otevřeny Mládežnické klubovny pod Bílou horou. Prostory byly zrekonstruovány díky participativnímu rozpočtu Dáme na Vás. Areál s multifunkčním hřištěm využívá o víkendu i široká veřejnost, kdy zejména rodiče s dětmi oceňují, že je zde k dispozici také sociální zařízení a pitná voda. Mnohé rodiny navíc areál navštěvují po generace, protože první klubovna zde vznikla již téměř před 50 lety a někteří její tehdejší uživatelé sem dodnes rádi zavítají.

Radní projednali návrh rozpočtu města Brna na rok 2023. Příjmy oproti letošku vzrostou o dvě miliardy, skoro 30 % výdajů půjde na investice

Brněnští radní na dnešním jednání projednali návrh rozpočtu statutárního města Brna na rok 2023. Podle tohoto návrhu budou Brno a jeho městské části v příštím roce hospodařit s 19,5 miliardami korun, oproti letošku tedy navýšenému asi o půl miliardy.

Brněnský lužánecký tenisový klub získal od města souhlas k rekonstrukci

Brněnský lužánecký tenisový klub plánuje rekonstrukci a modernizaci tenisového areálu. Minulý týden zastupitelstvo odsouhlasilo poskytnutí dotace v maximální výši 11 744 000 korun. Nyní radní učinili další krok a souhlasili s rekonstrukcí tenisového areálu, který stojí zčásti na pozemcích města Brna.