Brněnský víkend ve znamení Dne dětí. Co vše nabídne? - Tiskový servis

Brněnský víkend ve znamení Dne dětí. Co vše nabídne?

Náplň tohoto víkendu je jasná. Připravuje se nespočet akcí k Mezinárodnímu dni dětí, které zabaví nejen ratolesti, ale také jejich rodiče. Přijďte třeba do brněnské zoo, Lužánek nebo Knihovny Jiřího Mahena. Dít se toho ovšem bude více, třeba festival Výstaviště Open, tradiční Ghettofest či dny otevřených dveří uměleckých ateliérů.

Dětský program v knihovně. Foto: Knihovna Jiřího Mahena

Dětský program v knihovně. Foto: Knihovna Jiřího Mahena

Možností, jak strávit Mezinárodní den dětí, se naskýtá nepřeberné množství. Projděte si tak výčet aspoň několika z nich, jež zaujmou ty nejmenší i dospělé. Už v pátek se s mírným předstihem koná celodenní událost na Lesné. Těšte se na pátrací hru, otevřené lanové centrum nebo večerní promítání v amfiteátru. Do pátku trvá i kampaň transfuzního oddělení Fakultní nemocnice u svaté Anny, která sice cílí na dárce starší 18 let, ale každý se díky sladké odměně aspoň na skok vrátí do dětských let.

To hlavní však očekávejte během soboty. Užijte si od 10 hodin pohádkovou knihovnu, výtvarnou a hudební dílnu nebo klauniádu v Knihovně Jiřího Mahena. Děti si navíc vyrobí záložku do své oblíbené knížky a společně sestaví obraz. Pestrý program najdete také v Zoo Brno při Dni smečky plném soutěží, workshopů i komentovaných krmení. Pokud zamíříte na Den dětí do lužáneckého Café Ponava, nemine vás muzika, divadlo, hry ani kreativní dílničky.

Spousta zajímavých aktivit se dále plánuje v Nové Zbrojovce. Vyzkoušíte si ještěrčí prolézačku, lukostřelbu, air hockey či skákací hrad a zhlédnete ukázky různých sportů. Vstupné lze platit pouze hotově a činí 200 korun za dítě, doprovod je zdarma.

Bokem nezůstane ani divadlo – od 10.30 hodin poběží v pravidelných intervalech představení Dlouhý, Široký a Bystrozraký v Polárce, jež doplní tvůrčí workshop Záchranná mise. Soutěže, vystoupení gymnastek či opékání špekáčků si pak nenechte ujít v Rast coffee na Halasově náměstí.


Program festivalu Ghettofest. Foto: Ghettofest

Případně vyrazte po lesní stezce U Křivé borovice v Bystrci, která navodí příjemnou atmosféru nastupujícího léta. Různorodé atrakce přinese venkovní lunapark Planeta zábavy na výstavišti a dětem bude věnován také sobotní duel baseballové extraligy Draci Brno – Třebíč Nuclears. A jestli máte čas až v neděli, stavte se na dětský den do Husy na provázku.

Město nicméně ožívá i dalšími akcemi. V sobotu zamíří do ulic brněnského Bronxu festival hudby, tance a umění Ghettofest, jenž startuje ve 13 hodin. Večer od 22.30 hodin se pak koná první letošní ohňostroj Ignis Brunensis v areálu Hněvkovského.

Již podvanácté se také zpřístupní veřejnosti ateliéry zdejších umělkyň a umělců. Nahlédněte do jejich dílen s autorským výkladem při Open Studios Brno, které potrvají až do neděle.

Další články z rubriky