Přeskočit na obsah

Brněnský víkend rozsvítí ohňostroje. Nabídne ale i dobré jídlo, tanec a syntézu

26. května 2017 2 minuty čtení
(bim) - Dnešek se ponese v duchu tance a pohybu na soutěži Česko se hýbe. Festival Meeting Brno nabídne Piknikfest, který bude pokračovat i v sobotu. Večer pak ohňostroje nad hradem Špilberk zahájí každoroční přehlídku Ignis Brunensis a v neděli se uskuteční pietní shromáždění k uctění památky Edvarda Beneše.

Od pátečního dopoledne se bude na Moravském náměstí konat Piknikfest, který je dalším pokračováním festivalu Meeting Brno. Mottem akce je myšlenka, že jídlo lidi spojuje bez ohledu na jejich původ či vyznání. Kromě možnosti ochutnat kvalitní jídlo a pití na zapůjčených dekách ze zapůjčených piknikových košů zde bude hrát i živá hudba a budou probíhat workshopy. Další informace na http://meetingbrno.cz/program

Během celého pátečního dne bude v tělocvičně na univerzitním kampusu probíhat soutěž Česko se hýbe. Brněnské postupové kolo je poslední ze všech a zároveň nejsilnější. Utká se zde téměř 1100 závodnic a závodníků v kategoriích aerobik, gymnastika a tanec. Program, časový harmonogram i startovní listina jsou přístupné na http://ceskosehybe.cz

V sobotu na nádvoří radnice Brno-Střed proběhne Syntéza. Tato akce je první svého druhu. Od 14 hodin začne hrát hudba a k dostání zde bude pivo, káva, čaj i něco málo k jídlu. Své nůžky si připraví i stříhači z Kabinetu Toma Holiče. Od 18 hodiny odstratuje večerní program v podobě scratche, rapu a breaku. 

Sobotní večer pak zahájí i přehlídku Ignis Brunensis svým úvodním představením nad hradem Špilberk. První ohňostroj letošní přehlídky si připravil nesoutěžně český tým Theatrum Pyroboli a nazval jej Nebe v plamenech. Další program včetně aktuálních informací je dostupný na http://www.ignisbrunensis.cz

Výročí narození Edvarda Beneše si v neděli připomene Československá obec legionářská. Toto pietní shromáždění se bude konat u Právnické fakulty od 10 hodin. Přítomné zde přivítá proděkan brněnské Právnické fakulty Martin Škop. Oslava bude zakončena položením věnců k pomníku a československou hymnou. 

Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Nejnovější články

Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby
Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby. Zájemci si místo prohlédnou 5. října

Do veřejné dobrovolné dražby míří další nevyužívaný objekt, a to na ulici Bieblova. Je jím bývalá mateřská škola s pozemkem. Společnost CD CENTRUM COMS, která má dražbu na starosti, naplánovala na 5. října 2022 prohlídku objektu a dotčených pozemků.

Noc vědců
O víkendu bude rušno na divadelních scénách, ve vědeckých laboratořích i na sportovištích

Sport, móda, kultura, tradice, to vše najdete zabalené v jednom víkendu – v tom, který právě přichází. Láká vás proniknout do útrob divadla – nevynechejte 30 let CEDu. Podstatu a tajemství všech pěti lidských smyslů můžete odhalit při Noci vědců. Hodová zábava roztančí Novou Zbrojovku a sportovní fanoušci by neměli vynechat 5. kolo Českého poháru basketbalu na vozíku.

Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory
Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory

Druhé kolo senátních voleb se uskuteční v pátek 30. září a 1. října 2022. V Brně se to týká dvou volebních obvodů, a to č. 55 a 58.

Volební místnosti se otevřou v pátek ve 14 hodin, odevzdat hlas mohou oprávnění voliči do 22 hodin. V sobotu bude hlasování probíhat od 8 do 14 hodin.

V oblasti u výškových budov na Šumavské vznikne 613 nových parkovacích míst. Vizualizace: Atelier Kristen
Město zná zhotovitele parkovacího domu na Šumavské

Parkoviště, parkovací dům i vodní prvek u výškových budov na Šumavské postaví společnost STRABAG. Brněnští radní ji vybrali na posledním zasedání jako zhotovitele projektu na tzv. Akademickém náměstí. Na stavební práce má 14 měsíců.