Brněnský stánek získal cenu na veletrhu cestovního ruchu v Praze - Tiskový servis

Brněnský stánek získal cenu na veletrhu cestovního ruchu v Praze

  • 19. února 2018
  • 1 minuta čtení

(gak) - Od čtvrtka 15. do neděle 18. února se město Brno prezentovalo na veletrhu cestovního ruchu Holiday World. Jeho 27. ročník se uskutečnil v Praze. Brněnský stánek si odtud odvezl ocenění za nejpůsobivější expozici.

Sedmičlenná porota složená z odborníků v oblasti cestovního ruchu, marketingu a výstavnictví zvolila brněnský stánek jako nejpůsobivější v kategorii do 60 metrů čtverečních.

Na druhém místě skončil stánek Tuniska, trojici uzavřelo Maroko.

„Vůbec jsme toto vítězství nečekali. Když porota vyhlásila Maroko a Tunisko tak jsme nepočítali s tím, že se můžeme s těmito zahraničními stánky rovnat. Pak ale řekli, že na prvním místě je sice malá, ale architektonicky nejzdařilejší expozice města Brna,“ popsala vyhlášení koordinátorka projektů cestovního ruchu Linda Jelínková.

Brno na svém stánku, který se proměnil v prvorepublikovou kavárnu, lákalo kromě dostupných aktivit také na festival Re:publika 1918-2018, který se ve městě uskuteční od 26. května do 17. června. Návštěvníci pražského veletrhu tak mohli zažít prvorepublikovou atmosféru i díky baristovi Adamu Troubilovi, který předvedl, jak se káva připravovala před 100 lety a jak ji správně připravit dnes.

Mezinárodní veletrh cestovního ruchu Holiday World je jednou z nejvýznamnějších akcí svého druhu nejen v České republice, ale i v regionu střední Evropy a jeho organizátorem je Incheba Expo Praha.

Další články z rubriky