Přeskočit na obsah

Brněnský stánek získal cenu na veletrhu cestovního ruchu v Praze

19. února 2018 1 minuta čtení
(gak) - Od čtvrtka 15. do neděle 18. února se město Brno prezentovalo na veletrhu cestovního ruchu Holiday World. Jeho 27. ročník se uskutečnil v Praze. Brněnský stánek si odtud odvezl ocenění za nejpůsobivější expozici.

Sedmičlenná porota složená z odborníků v oblasti cestovního ruchu, marketingu a výstavnictví zvolila brněnský stánek jako nejpůsobivější v kategorii do 60 metrů čtverečních.

Na druhém místě skončil stánek Tuniska, trojici uzavřelo Maroko.

„Vůbec jsme toto vítězství nečekali. Když porota vyhlásila Maroko a Tunisko tak jsme nepočítali s tím, že se můžeme s těmito zahraničními stánky rovnat. Pak ale řekli, že na prvním místě je sice malá, ale architektonicky nejzdařilejší expozice města Brna,“ popsala vyhlášení koordinátorka projektů cestovního ruchu Linda Jelínková.

Brno na svém stánku, který se proměnil v prvorepublikovou kavárnu, lákalo kromě dostupných aktivit také na festival Re:publika 1918-2018, který se ve městě uskuteční od 26. května do 17. června. Návštěvníci pražského veletrhu tak mohli zažít prvorepublikovou atmosféru i díky baristovi Adamu Troubilovi, který předvedl, jak se káva připravovala před 100 lety a jak ji správně připravit dnes.

Mezinárodní veletrh cestovního ruchu Holiday World je jednou z nejvýznamnějších akcí svého druhu nejen v České republice, ale i v regionu střední Evropy a jeho organizátorem je Incheba Expo Praha.

Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Nejnovější články

Faktor K v Káznici na Bratislavské
S drakem v oblacích objevujte možnosti kultury

Kultura, sport nebo rodinné aktivity si o víkendu berou vládu nad Brnem. Do nebes vystoupají účastníci Brněnského kotólu, tvořit z přírodnin můžou děti na špilberské Hlídce a vypustit draka z letního úkrytu zase na Kraví hoře. Faktor K, Next wawe či Be2Can přináší výjimečné umělecké počiny do nevšedních míst.

Mezi občanské návrhy Dáme na vás už lidé rozdali tisíc lajků, zdroj: MMB
Mezi občanské návrhy Dáme na vás už lidé rozdali tisíc lajků

Kruhový objezd na přehradě, vteřinový odpočet u semaforů nebo třeba budování veřejných WC. Lidé už do tzv. občanských návrhů vložili přes osmdesát nápadů, jak zlepšit Brno. Vyjadřovat se k nim od první chvíle může i veřejnost. 

Zkušební provoz tramvajové tratě do kampusu. Foto: Marie Schmerková
První cestující pojedou tramvají do kampusu v prosinci

Přímé spojení centra s bohunickým kampusem, provoz MHD bez závislosti na aktuální dopravní situaci, snížení ekologické zátěže a větší komfort pro 40 tisíc cestujících denně. To vše přinese nová tramvajová trať do kampusu. První zkušební jízda se uskutečnila 15. září, první cestující se tudy svezou 10. prosince letošního roku.

Kampaň Brno narůžovo cílí na prevenci rakoviny prsu.
Brno narůžovo přináší prevenci rakoviny prsu do brněnských ulic

Růžovou barvu si vzaly za svou pravidelné říjnové akce spojené s osvětou týkající se rakoviny prsu a podpory onkologických pacientů. Akce probíhají po celém světě a Brno není výjimkou. Celý měsíc proto bude narůžovo.