Přeskočit na obsah

Brněnský „melting pot“ se představí v rámci Babylonfestu

19. září 2019 1 minuta čtení
Ochutnat maďarskou klobásu či ruský boršč nebo si poslechnout koncerty řeckých či polských sólistů – i takovými způsoby se v rámci Babylonfestu může česká většina seznámit s brněnskými sousedy původem z celého světa.

Sázením lípy v Lužánkách startuje dnes dvanáctý ročník Babylonfestu. Festival představuje kulturu a tradice místních národnostních a etnických menšin. Program zahrnující i pub kvíz nebo turnaj v malé kopané je rozprostřený do týdne mezi 19. a 26. zářím a najdete ho na www.babylonfest.cz. Hlavní částí je sobotní program na Moravském náměstí, kde kromě krojovaného průvodu národnostních menšin může veřejnost vidět i různá vystoupení hudebních nebo tanečních skupin nebo ochutnat tradiční pokrmy. V Brně prý žije už 140 národností a já jsem moc rád, že ty tradiční se mohou formou Babylonfestu každý rok představit veřejnosti," řekl Marek Fišer, radní pro kulturu a zároveň předseda Výboru pro národnostní menšiny Zastupitelstva města Brna, který akci pořádá.

Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Nejnovější články

Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby
Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby. Zájemci si místo prohlédnou 5. října

Do veřejné dobrovolné dražby míří další nevyužívaný objekt, a to na ulici Bieblova. Je jím bývalá mateřská škola s pozemkem. Společnost CD CENTRUM COMS, která má dražbu na starosti, naplánovala na 5. října 2022 prohlídku objektu a dotčených pozemků.

Noc vědců
O víkendu bude rušno na divadelních scénách, ve vědeckých laboratořích i na sportovištích

Sport, móda, kultura, tradice, to vše najdete zabalené v jednom víkendu – v tom, který právě přichází. Láká vás proniknout do útrob divadla – nevynechejte 30 let CEDu. Podstatu a tajemství všech pěti lidských smyslů můžete odhalit při Noci vědců. Hodová zábava roztančí Novou Zbrojovku a sportovní fanoušci by neměli vynechat 5. kolo Českého poháru basketbalu na vozíku.

Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory
Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory

Druhé kolo senátních voleb se uskuteční v pátek 30. září a 1. října 2022. V Brně se to týká dvou volebních obvodů, a to č. 55 a 58.

Volební místnosti se otevřou v pátek ve 14 hodin, odevzdat hlas mohou oprávnění voliči do 22 hodin. V sobotu bude hlasování probíhat od 8 do 14 hodin.

V oblasti u výškových budov na Šumavské vznikne 613 nových parkovacích míst. Vizualizace: Atelier Kristen
Město zná zhotovitele parkovacího domu na Šumavské

Parkoviště, parkovací dům i vodní prvek u výškových budov na Šumavské postaví společnost STRABAG. Brněnští radní ji vybrali na posledním zasedání jako zhotovitele projektu na tzv. Akademickém náměstí. Na stavební práce má 14 měsíců.