Přeskočit na obsah

Brněnský čarodějnický víkend okoření jídlo z celého světa

28. dubna 2017 3 minuty čtení
(bim) – Prodloužený čarodějnický víkend nabídne v Brně spoustu akcí. Jejich záběr bude opravdu široký - od hudby, přes jídlo, až po sport.

O víkendu 29. a 30. dubna se na brněnské Malé Americe bude konat již druhý ročník festivalu Ochutnej Svět 2017. Organizátoři slibují široký výběr jak národních jídel, tak i druhů pokrmů. Nebude chybět dokonce ani extrémní kuchyně včetně hmyzu.

K ochutnání budou jídla od více než dvaceti kuchařů z nejrůznějších zemí napříč světem. „Zástupci RAW, veganské a vegetariánské kuchyně pro vás připravují nejen harmonii chutí, ale i neotřelé recepty,“ uvedla Dana Drápalová. Připravený je i doprovodný program nejen pro děti. 

Od čtvrtka až do soboty probíhá v Brně Tmavomodrý festival, který je zaměřen na děti a mládež se zrakovým handicapem. V sobotu v rámci akce vystoupí od 19 hodin v Divadle na Orlí kapela Čankišou. Festival dále nabídne besedy, výstavy, koncert či možnost si vyzkoušet šifrovací hru, kterou připravila společnost Cryptomania ve spolupráci s Turistickým informačním centem města Brna. Více informací na stránkách TIC či na tmavomodry.cz.

Již desátý ročník hudebního open air festivalu Čarodějáles se uskuteční 28. a 29. dubna. Těšit se můžete na tři stage a patnáct tuzemských i zahraničních kapel. Vstupenky a více informací na www.carodejales.cz.

O víkendu se v Redutě utká 800 dětí ve třetím ročníku baletní soutěže „Na špičkách“. Soutěžit budou děti z Česka, Slovenska a Rakouska. Organizátorem je Filiánek, z.s., který soutěž již tradičně spojuje s mezinárodním dnem tance připadajícím na 29. dubna. Více informací a harmonogram na webových stránkách www.naspickach.cz.

Letošní lodní doprava DPMB bude zahájena v sobotu v deset hodin v přístavišti na Brněnské přehradě. O půl jedenácté se uskuteční slavnostní defilé lodí a poté plavba pro veřejnost zdarma. Následně už bude lodní doprava jezdit podle jízdního řádu. U této příležitosti se otevře i nové molo pod hradem Veveří.

V sobotu se i Brno rozsvítí modře. Nasvícena bude fontána u Janáčkova divadla. Město se takto přidává k akci Česko svítí modře zaměřené na děti i dospělé s poruchou autistického spektra (PAS). Organizátorem je Modrá beruška – nezisková organizace podporující děti s PAS a jejich rodiče. 

Zahájení cyklistické sezóny doprovodí 29. dubna od 10 hodin na ZŠ Pastviny v Brně-Komíně akce pro děti z 1. až 6. tříd základních škol věnovaná prevenci dopravních nehod. Děti si vyzkouší počítačové programy s dopravní tématikou a jízdu po dopravním hřišti v elektroautíčkách či na kolech. Nakonec budou testovány jejich dopravních znalosti.

V neděli se od 16:30 na sadech Národního odboje uskuteční setkání občanů s představiteli města Brna a Jihomoravského kraje a koncert mnoha žánrů Nebe plné hvězd

Děti se zvířecí maskou se v neděli můžou sejít v ZOO Brno na akci Čarozoo, kde je pro ně připraven bohatý program. U týpí vedle expozice bizonů se budou opékat špekáčky a na pódiu u dětské ZOO se vystřídá kapela K. R. Banda s kouzelníkem a na řadu přijde i divadelní představení. 

Muzeum města Brna na Čarodějnice 30. dubna nabízí dvě akce pro děti, rodiče i milovníky historie. Celodenní akce s názvem Noblesní neděle bude tvořit doprovodný program aktuální výstavě Nedělní korzo. Na večer je plánovaná tajemná rodinná hra Strašidelné kasematy. 

Od soboty bude možné v Technickém muzeu v Brně navštívit výstavu nazvanou Magický Himaláj - Velehory v Brně, která představí země jako Nepál, Tibet, Bhútán či Indii. Výstavu doplní také autentické předměty z dané oblasti.

Pokud nevíte, kam na prvního máje, můžete ho přijít oslavit do Duck Baru v Kamenné kolonii. Ve stáncích budou k ochutnání RAW a vegan chuťovky a atmosféru zpříjemní živá hudba.

Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Nejnovější články

Výstava ukazuje, jak by studenti využili část areálu Tepláren, foto: MMB
Výstava ukazuje, jak by studenti využili část areálu Tepláren

Co s průmyslovými budovami v mezidobí, kdy je přestanou využívat Teplárny Brno a než se území přebuduje na tzv. chytrou čtvrť Špitálka? Nad tím se zamýšleli studenti tří brněnských univerzit v soutěži MUNISS, kterou každoročně pořádá město. Jejich nápady teď prezentují výstavní panely v ulicích města.

V anketě se lidé těsně vyjádřili pro rozšíření parku na místo stávajících likusáků, foto: Hvězdárna Brno
Anketa o likusáky: Výsledek je těsný, město bude hledat koncepční řešení s VUT

Přes patnáct set lidí se zapojilo do ankety, která řešila budoucnost pěti likusáků na Kraví hoře. Výsledky hovoří těsně pro jejich odstranění a rozšíření parku. Vzhledem k vyrovnanému hlasování bude ale město brát v úvahu i potřeby kreativců, kteří zde dnes mají zkušebny a ateliéry. Koncepční řešení chce hledat s VUT, majitelem zbylé, rozsáhlejší části areálu.

Milostivé léto II trvá až do konce listopadu. Dlužníci mají šanci zbavit se exekucí a splatit pohledávky
Milostivé léto II trvá až do konce listopadu. Dlužníci mají šanci zbavit se exekucí a splatit pohledávky

Do 30. listopadu 2022 mají lidé šanci ukončit některé exekuce, které v minulosti vznikly z veřejnoprávních dluhů, a to za výhodných podmínek. Již druhé Milostivé léto začalo 1. září.

Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby
Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby. Zájemci si místo prohlédnou 5. října

Do veřejné dobrovolné dražby míří další nevyužívaný objekt, a to na ulici Bieblova. Je jím bývalá mateřská škola s pozemkem. Společnost CD CENTRUM COMS, která má dražbu na starosti, naplánovala na 5. října 2022 prohlídku objektu a dotčených pozemků.