Přeskočit na obsah

Brněnskou hvězdárnu povede dalších pět let stávající ředitel

02. října 2019

Stávající ředitel Hvězdárny a planetária Brno Jiří Dušek povede tuto instituci dalších pět let. Na jediném uchazeči o tento post se výběrová komise jednomyslně shodla. Členy přesvědčil nejen pohovorem, ale také vypracovaným konceptem organizace do roku 2025.

Na začátku srpna vyhlásila Rada města Brna výběrové řízení na obsazení funkce ředitele / ředitelky Hvězdárny a planetária Brno.  Do výběrové komise byl zároveň jmenován druhý náměstek primátorky města Brna Tomáš Koláčný, předseda Komise RMB pro chytré a otevřené město Jiří Kučera, vedoucí Odboru strategického rozvoje a spolupráce MMB František Kubeš, vedoucí Oddělení spolupráce a rozvoje na témže odboru Jakub Rybář a vedoucí Personálního oddělení MMB Zdeněk Jurečka.

Jediný uchazeč – stávající ředitel Jiří Dušek – představil koncept rozvoje Hvězdárny a planetária Brno v období mezi lety 2020 a 2025. V něm se zaměřil na celkové směřování organizace a její začlenění do vzdělávací a vědecko-popularizační infrastruktury města, dramaturgickou náplň a organizační strukturu zejména v návaznosti na provoz digitária, dále pak na provozně ekonomické, obchodní a marketingové aspekty a v neposlední řadě také na návrh systémového a efektivního využití budov a dalších svěřených prostor.

„K dosavadní práci pana ředitele nemáme žádné výhrady. I z tohoto důvodu jsme spolu s dalšími radními doporučili setrvání stávajícího ředitele ve funkci,“ řekl druhý náměstek primátorky Tomáš Koláčný.

„Brno je městem vědy, a právě hvězdárna a planetárium hraje v této oblasti velmi důležitou edukační funkci. Jsem moc ráda, že pan ředitel Dušek naváže na svou dosavadní práci a bude pokračovat ve vysokém standardu, na který jsou návštěvníci zvyklí,“ uvedla brněnská primátorka Markéta Vaňková.

Mgr. Kateřina Gardoňová
Tiskové středisko
Magistrát města Brna
tel.: +420 542 172 466
mob.: +420 602 595 170
e-mail: gardonova.katerina@brno.cz


Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.