Brněnské Vánoce klepou na dveře

  • 06. listopadu 2017
  • 2 minuty čtení
(ral) – I letos zaplní stánky se stylovými dárky a kulinářskými specialitami čtyři náměstí v centru města. Ve srovnání s loňským rokem získají větší prostor na Dominikánském náměstí, kde společně s betlémem, ZOO koutkem a Ježíškovou poštou na pár týdnů nahradí stávající parkoviště.

Už jen pár dní zbývá do zahájení tradičních brněnských vánočních trhů. Na atmosféru podtrhujícím vánočním osvětlení brněnských ulic pracují zaměstnanci Technických sítí Brno už nyní. Do začátku adventu rozmístí ve středu města více než půl milionu LED diod, které jsou energeticky velmi úsporné. Pro letošní rok bude zvoleno jednoduché, ale o to efektnější osvětlení založené na teplé bílé barvě.

Oficiální zahájení Brněnských Vánoc připadá na podvečer 24. listopadu, kdy se na náměstí Svobody rozsvítí vánoční strom. Jako každý rok bude rozsvícení stromu společenskou událostí doplněnou o hudební vystoupení a především o světelnou show. 

Následujícím trhům na náměstí Svobody bude vévodit zimní bar s oblíbenými zahřívacími drinky. Klasické vánoční stánky doplní prosklené moduly, kam se z loňského stanoviště na Radnické ulici přesune market designových výrobků December Design Days. Unikátem tohoto náměstí je každodenní hudební program. V letošním roce probíhá na menším a komornějším pódiu, ale s pečlivě vybranou dramaturgií tak, aby živá hudba dotvářela všudypřítomnou adventní kulisu. Začíná již v dopoledních hodinách vystoupením dětí z mateřských, základních a uměleckých škol, pokračuje divadly a večery patří koncertům různých žánrů od swingu, jazzu, popu až po folklór. Z pódia zazní i adventní koncerty České televize nebo oblíbená série Čtení dětem.

Trhy potrvají do 23. prosince. Stánky budou na obou náměstích otevřeny každý den do 9.00 do 21.45. Další program se chystá také na Moravském náměstí, na Zelném trhu a v areálu brněnského výstaviště.

Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít