Přeskočit na obsah

Brněnské Vánoce budou!

21. října 2020

Na podobě vánočního Brna se na společných jednáních shodl Magistrát města Brna, TIC BRNO, městská část Brno-střed a další zapojení partneři. Tato podoba bude s ohledem na epidemiologii jiná, než jsou návštěvníci zvyklí poslední roky, o to zásadní ale nepřijdou ani letos. „Cílem bylo najít kompromis, který by umožnil příjemné a zároveň bezpečné vánoční Brno pro obyvatele města i návštěvníky, především z řad tuzemských turistů. To zásadní v něm chybět nebude. Náměstí Svobody rozsvítí vánoční strom, letos 14 metrů vysoká jedle z bílovického polesí. Vánoční strom bude již tradičně i na Zelném trhu a Moravské náměstí opět ozdobí oblíbené vánoční kolo. Halouzkův betlém, bez kterého by Brněnské Vánoce ani nebyly Brněnskými Vánocemi, najde opět svoje místo na Dominikánském náměstí,“ říká primátorka města Brna Markéta Vaňková. Adventní a vánoční atmosféru dále podpoří bohatá světelná i další výzdoba centra města. Brněnské centrum tak bude tím pravým místem pro procházku s blízkými.

Na náměstích a v ulicích pak budou s bezpečnými odstupy rozmístěny řemeslné a prodejní stánky. Ideální příležitost pro nákup vánočních dárků bez front v obchodních centrech a pro podporu lokálních prodejců a výrobců. TIC BRNO s městskou částí Brno-střed pečlivě sleduje a vyhodnocuje situaci, a pokud to bude jen trochu možné, doplní se nabídka také prodejem jídla a pití a novými zimními zahrádkami. V tuto chvíli probíhá komunikace s prodejci o možnosti jejich zapojení a další spolupráce. „Vznikl tak flexibilní model, který může pružně reagovat na aktuální epidemiologickou situaci a v maximální míře bude podporovat živé brněnské centrum a místní provozovatele služeb podobně, jako jsme zvyklí například v létě,“ doplňuje Jana Janulíková, ředitelka TIC BRNO.

Vánoce v Brně budou mít také novou vizuální podobu. Jedná se o pletené vzory, které odkazují k vánočním svetrům, ze kterých se vypletou různé, ryze brněnské vzory. V této nové vizualitě bude také vánoční kolekce dárků z Brna, včetně oblíbených kuliček. Co naopak letos chybět bude, jsou akce s potenciálem přilákat na jedno místo velký počet lidí. Jinou podobu tak získá rozsvícení vánočního stromu 27. listopadu, vynechají se oslavy Silvestra i velké hudební produkce.

www.brnenskevanoce.cz

Kontakt pro média
Adéla Nováková
725 047 701
novakova@ticbrno.cz
Nejnovější tiskové zprávy

Multifunkční halu má provozovat ARENA BRNO. Klíčové je nyní schválení veřejné podpory Evropskou komisí, koncesionář se může hledat později

Multifunkční halu u brněnského výstaviště bude provozovat městská společnost ARENA BRNO. Do koncesního řízení nepřišla žádná nabídka, musí tak být zrušeno a nové zatím vypsáno nebude. Rozhodla o tom dnes Rada města Brna.

Na magistrát dorazilo přes 500 žádostí o změnu stávajícího územního plánu

V rámci sběru požadavků na změny stávajícího územního plánu ve zjednodušeném režimu, který probíhal od 25. října do 16. listopadu, přišlo 459 podnětů. Nadto Odbor územního plánování a rozvoje řešil dalších 66 standardně podaných návrhů. Dnes se vyhodnocením zabývali brněnští radní, konečné slovo bude mít příští týden zastupitelstvo.

Czech Republic Travel Trade Day: Na 250 lidí z ČR i celého světa pracujících v cestovním ruchu se v dubnu sjede do Brna

Po Olomouci, Plzni nebo letošních Karlových Varech bude i Brno hostit Czech Republic Travel Trade Day, platformu pro obchodní jednání českých podnikatelů, regionů a dalších subjektů aktivních v oblasti cestovního ruchu s mezinárodními nákupčími. Akci organizuje CzechTourism společně s Centrálou cestovního ruchu Jižní Morava a městem Brnem, což dnes schválením memoranda potvrdili brněnští radní.

Výzkum, inovace a evropské znalosti. Brno podpořilo projekt EULiST

Projekt EULiST spojuje univerzity, obce, společnosti a další partnery se zvláštním zaměřením na změnu klimatu a sociální soudržnost. Vysoké učení technické v Brně patří mezi vysoké školy, které jsou do tohoto programu zapojené. Vedení města dnes podpořilo projekt pomocí dopisu a deklaruje tak zájem seznámit se s jeho průběhem a výsledky.