Přeskočit na obsah

Brněnské Vánoce 2020 letos oslaví i silvestra

10. června 2020

Radní s téměř půlročním předstihem odsouhlasili řešení a architektonický koncept Brněnských Vánoc 2020. Ty budou letos realizovány společně s akcí Silvestr 2020. Brněnské Vánoce 2020 se i letos uskuteční pod taktovkou TIC BRNO na náměstí Svobody a Dominikánském náměstí.

„Může se zdát, že přípravy Brněnských Vánoc 2020 ve vedení města schvalujeme předčasně, nicméně trhy začnou ani ne za půl roku a každoročně se jedná o velmi rozsáhlý projekt. Vánoční trhy v Brně jsou v současné době díky několika velmi úspěšným předcházejícím ročníkům jednou z nejvíce navštěvovaných akcí v České republice v době adventní a vánoční a postupně se zapisují na vánoční mapu v evropském měřítku. Jen v loňském roce na ně dorazilo 1,4 milionu lidí,” uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Letošní Brněnské Vánoce 2020 začnou 27. listopadu a potrvají do 3. ledna příštího roku. Už loni fungovaly stánky s nabídkou gastronomického sortimentu i po Vánocích, letos se počítá s podobným scénářem. Mezi vánočními svátky a po nich budou fungovat pouze gastrostánky na náměstí Svobody. Všechny ostatní budou den před Vánocemi uzavřeny.

„Na akci Brněnské Vánoce 2020 pracujeme už od února letošního roku a plánujeme ji stále bez zásadních změn oproti loňskému roku. V případě potřeby jsme připraveni reagovat na aktuálně vzniklou situaci. Jsem ráda, že jsme se sladili na současném startu letošních Vánoc s městskou částí Brno-střed a budeme rozsvěcet stromeček na náměstí Svobody ve stejný den jako na Zelňáku. Rada dnes navíc schválila i konání akce Silvestr, která by se měla uskutečnit ve stejném formátu jako loni, za což jsem opravdu ráda, protože celá akce měla velmi pozitivní ohlas.  Veškeré detaily Brněnských Vánoc 2020 Vám budou představeny na samostatné tiskové konferenci, kterou pravidelně pořádá TIC BRNO,“ vysvětlila zastupitelka pro marketing a cestovní ruch Kristýna Černá.

Mgr. Kateřina Gardoňová
Tiskové středisko
Magistrát města Brna
tel.: +420 542 172 466
mob.: +420 602 595 170
e-mail: gardonova.katerina@brno.cz
Nejnovější tiskové zprávy

Radní projednali návrh rozpočtu města Brna na rok 2023. Příjmy oproti letošku vzrostou o dvě miliardy, skoro 30 % výdajů půjde na investice

Brněnští radní na dnešním jednání projednali návrh rozpočtu statutárního města Brna na rok 2023. Podle tohoto návrhu budou Brno a jeho městské části v příštím roce hospodařit s 19,5 miliardami korun, oproti letošku tedy navýšenému asi o půl miliardy.

Brněnský lužánecký tenisový klub získal od města souhlas k rekonstrukci

Brněnský lužánecký tenisový klub plánuje rekonstrukci a modernizaci tenisového areálu. Minulý týden zastupitelstvo odsouhlasilo poskytnutí dotace v maximální výši 11 744 000 korun. Nyní radní učinili další krok a souhlasili s rekonstrukcí tenisového areálu, který stojí zčásti na pozemcích města Brna.

V Židenicích pomáhají cestujícím nové digitální tabule odjezdů MHD

V úterý 22. listopadu se konalo slavnostní otevření projektu Digitální tabule odjezdů – Dělnický dům, který byl financován z participativního rozpočtu Dáme na vás. Ve spolupráci s Dopravním podnikem města Brna byly u Dělnického domu nainstalovány 2 digitální tabule, které cestujícím usnadňují orientaci v časech příjezdů či odjezdů autobusů a tramvají, a to v přestupním uzlu pro cesty do Juliánova, Líšně a na Vinohrady nebo z těchto lokalit směrem do centra.

Park na Moravském náměstí se otevírá lidem

Po osmiměsíční rekonstrukci je od 21. listopadu park na Moravském náměstí opět zpřístupněn veřejnosti. Nízké ploty budou ještě chvíli chránit čerstvě vysázené trvalkové záhony a trávníky, aby se ujaly a řádně zakořenily.