Přeskočit na obsah

Brněnské Vánoce 2020 letos oslaví i silvestra

10. června 2020

Radní s téměř půlročním předstihem odsouhlasili řešení a architektonický koncept Brněnských Vánoc 2020. Ty budou letos realizovány společně s akcí Silvestr 2020. Brněnské Vánoce 2020 se i letos uskuteční pod taktovkou TIC BRNO na náměstí Svobody a Dominikánském náměstí.

„Může se zdát, že přípravy Brněnských Vánoc 2020 ve vedení města schvalujeme předčasně, nicméně trhy začnou ani ne za půl roku a každoročně se jedná o velmi rozsáhlý projekt. Vánoční trhy v Brně jsou v současné době díky několika velmi úspěšným předcházejícím ročníkům jednou z nejvíce navštěvovaných akcí v České republice v době adventní a vánoční a postupně se zapisují na vánoční mapu v evropském měřítku. Jen v loňském roce na ně dorazilo 1,4 milionu lidí,” uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Letošní Brněnské Vánoce 2020 začnou 27. listopadu a potrvají do 3. ledna příštího roku. Už loni fungovaly stánky s nabídkou gastronomického sortimentu i po Vánocích, letos se počítá s podobným scénářem. Mezi vánočními svátky a po nich budou fungovat pouze gastrostánky na náměstí Svobody. Všechny ostatní budou den před Vánocemi uzavřeny.

„Na akci Brněnské Vánoce 2020 pracujeme už od února letošního roku a plánujeme ji stále bez zásadních změn oproti loňskému roku. V případě potřeby jsme připraveni reagovat na aktuálně vzniklou situaci. Jsem ráda, že jsme se sladili na současném startu letošních Vánoc s městskou částí Brno-střed a budeme rozsvěcet stromeček na náměstí Svobody ve stejný den jako na Zelňáku. Rada dnes navíc schválila i konání akce Silvestr, která by se měla uskutečnit ve stejném formátu jako loni, za což jsem opravdu ráda, protože celá akce měla velmi pozitivní ohlas.  Veškeré detaily Brněnských Vánoc 2020 Vám budou představeny na samostatné tiskové konferenci, kterou pravidelně pořádá TIC BRNO,“ vysvětlila zastupitelka pro marketing a cestovní ruch Kristýna Černá.

Mgr. Kateřina Gardoňová
Tiskové středisko
Magistrát města Brna
tel.: +420 542 172 466
mob.: +420 602 595 170
e-mail: gardonova.katerina@brno.cz
Nejnovější tiskové zprávy

Želvuška i další oku neviditelní hrdinové zvou do světa elektronové mikroskopie

Exkurze do technologických provozů, speciální akce ve VIDA! science centru nebo v Technickém muzeu v Brně, výstavy uvnitř i venku – to vše přinesou Dny elektronové mikroskopie. Brno se i letos touto akcí, organizačně zaštiťovanou hvězdárnou, hlásí ke svému zlatému vývoznímu artiklu, letos ve znamení neviditelných hrdinů, kteří jsou všude kolem nás nebo přímo v našem těle. Zachraňují planetu, brání naši imunitu nebo sami dokážou přežít v extrémních podmínkách. Blíže prozkoumat je můžeme právě díky elektronovým mikroskopům. Vstoupit do mikrovesmíru obývaného fantastickými stvořeními zájemci můžou od 20. do 26. března.

Slavnostní zahájení dalšího projektu z participativního rozpočtu Dáme na vás v Řečkovicích

Ve čtvrtek 9. března 2023 proběhlo slavnostní poklepání základního kamene stavby projektu z participativního rozpočtu Dáme na vás, a to Řečkovického HRáje. Setkání se zúčastnil radní Filip Chvátal, starosta městské části Brno – Řečkovice a Mokrá Hora Marek Viskot, navrhovatelka projektu Eva Matoušková a zástupci realizační firmy.

Nejčastěji chodím do knihovny a na nejlepší úrovni jsou v Brně divadla. Lidé v průzkumu hodnotili brněnskou kulturu

Čtyři z pěti Brňanů jsou s kulturou ve městě spokojeni a myslí si, že alespoň v jedné oblasti Brno vyniká nad jinými městy. Nadpoloviční většina za ní tedy jinam ani nevyjíždí. Na druhou stranu je tu nevyužitý potenciál v oblasti hudby a také muzeí a galerií a měl by být konečně dostaven nový sál pro filharmonii. I to jsou některé ze závěrů průzkumu kulturních potřeb Brňanů, který si město nechalo zpracovat na reprezentativním vzorku 1111 lidí.

Tři největší česká města Praha, Brno, Ostrava a Moravskoslezský kraj se prezentují na veletrhu MIPIM ve Francii

Ve společné expozici s názvem Czech Cities & Regions se na prestižním mezinárodním veletrhu investičních příležitostí MIPIM ve francouzském Cannes letos představí město Ostrava spolu s Moravskoslezským krajem, Prahou a Brnem. Veletrh se uskuteční ve dnech 14. až 17. března 2023. Zahraniční investory a developery seznámí s pestrou nabídkou možností investic jak na svém jádrovém území, tak i na městských pozemcích v průmyslové zóně Mošnov.