Přeskočit na obsah

Brněnské Vánoce 2020 letos oslaví i silvestra

10. června 2020
Radní s téměř půlročním předstihem odsouhlasili řešení a architektonický koncept Brněnských Vánoc 2020. Ty budou letos realizovány společně s akcí Silvestr 2020. Brněnské Vánoce 2020 se i letos uskuteční pod taktovkou TIC BRNO na náměstí Svobody a Dominikánském náměstí.

„Může se zdát, že přípravy Brněnských Vánoc 2020 ve vedení města schvalujeme předčasně, nicméně trhy začnou ani ne za půl roku a každoročně se jedná o velmi rozsáhlý projekt. Vánoční trhy v Brně jsou v současné době díky několika velmi úspěšným předcházejícím ročníkům jednou z nejvíce navštěvovaných akcí v České republice v době adventní a vánoční a postupně se zapisují na vánoční mapu v evropském měřítku. Jen v loňském roce na ně dorazilo 1,4 milionu lidí,” uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Letošní Brněnské Vánoce 2020 začnou 27. listopadu a potrvají do 3. ledna příštího roku. Už loni fungovaly stánky s nabídkou gastronomického sortimentu i po Vánocích, letos se počítá s podobným scénářem. Mezi vánočními svátky a po nich budou fungovat pouze gastrostánky na náměstí Svobody. Všechny ostatní budou den před Vánocemi uzavřeny.

„Na akci Brněnské Vánoce 2020 pracujeme už od února letošního roku a plánujeme ji stále bez zásadních změn oproti loňskému roku. V případě potřeby jsme připraveni reagovat na aktuálně vzniklou situaci. Jsem ráda, že jsme se sladili na současném startu letošních Vánoc s městskou částí Brno-střed a budeme rozsvěcet stromeček na náměstí Svobody ve stejný den jako na Zelňáku. Rada dnes navíc schválila i konání akce Silvestr, která by se měla uskutečnit ve stejném formátu jako loni, za což jsem opravdu ráda, protože celá akce měla velmi pozitivní ohlas.  Veškeré detaily Brněnských Vánoc 2020 Vám budou představeny na samostatné tiskové konferenci, kterou pravidelně pořádá TIC BRNO,“ vysvětlila zastupitelka pro marketing a cestovní ruch Kristýna Černá.

Mgr. Kateřina Gardoňová
Tiskové středisko
Magistrát města Brna
tel.: +420 542 172 466
mob.: +420 602 595 170
e-mail: gardonova.katerina@brno.cz
Nejnovější tiskové zprávy

Kundera má místo na čestném pohřebišti jisté, rozhodli dnes radní. Jeho odkaz město podpoří i finančně

Ode dneška je oficiálně dáno, čí jméno se objeví na náhrobku na posledním volném místě v čestném kruhu na Ústředním hřbitově. Radní schválili, aby sem byly uloženy ostatky brněnského rodáka Milana Kundery. Zároveň doporučili zastupitelům schválit dotaci na především kulturní a vzdělávací aktivity Knihovny Milana Kundery.

Desítka projektů Brněnské metropolitní oblasti zaměřených na cestovní ruch a revitalizaci veřejného prostoru získala podporu

Do rozvoje Brněnské metropolitní oblasti bude investováno dalších 303 milionů korun prostřednictvím nástroje integrovaných územních investic. Řídicí výbor složený z představitelů města, Jihomoravského kraje a zapojených obcí schválil desítku nových projektů, které se zaměřují na oblast cestovního ruchu a revitalizaci veřejného prostoru. Nositelé těchto projektů nyní mohou podat žádost o dotaci.

Startuje kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ – Pečujeme o vás společně

Kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ odstartuje křtem galerijní tramvaje už 3. října. Neděje se to jen tak – akce je součástí 15. Týdne sociálních služeb v ČR. Celá kampaň bude informovat o všech oblastech, kterým se sociální neziskovky v Brně věnují. Součástí bude i prezentace jednotlivých organizací.

Zhotovitel úprav Sálu Břetislava Bakaly je vybrán, práce na nové scéně Divadla Bolka Polívky potrvají 16 týdnů

Stavební úpravy a instalaci divadelních technologií v Sále Břetislava Bakaly, kde má od jara hrát Divadlo Bolka Polívky, provede firma GRADOIR, a to za cenu 9 806 902 korun bez DPH. Rozhodli o tom dnes brněnští radní.