Přeskočit na obsah

Brněnské školy a další organizace dostanou finance na vzdělávací a mezinárodní aktivity

03. března 2021

Radní dnes projednali několik bodů týkajících se příspěvků a dotací na vzdělávací a mezinárodní aktivity zdejších škol, spolků, příspěvkových a dalších organizací. Na aktivity pro rozvoj dětí a mládeže přispěje město částkou vyšší než 2,8 milionu korun.

„Mladého člověka je důležité vzdělávat nejen ve škole, ale i mimo ni, aby si osvojil morální vzory, jazykové schopnosti a další dovednosti. Ty se mu budou hodit pro další studium na střední nebo vysoké škole a v dalším životě. Jsem ráda, že podporujeme střediska volného času, mezinárodní projekt Cena vévody z Edinburghu nebo Masarykovu univerzitu. Ta pořádá pro žáky základních škol populárně-vědecké kurzy ve vědeckém výukovém centru Bioskop,“ uvedla primátorka Markéta Vaňková.

Od roku 2017 se žáci brněnských škol mohou zapojit do projektu Cena vévody z Edinburghu. „Ve svém volném čase mohou děti a mládež rozvíjet svůj talent v nejrůznějších oborech, zvyšovat své sportovní dovednosti, zapojit se do dobrovolnických akcí při práci s dětmi a seniory nebo absolvovat dobrodružné expedice. Program může mladým lidem pomoci k přijetí na střední či vysoké školy a posléze může nastartovat i jejich profesní kariéru. V letošním roce pošleme 180 tisíc korun čtyřem gymnáziím a jednomu spolku, aby se mohly do projektu zapojit. Dalších 459 tisíc korun poputuje na šest brněnských základních škol,“ přiblížil radní pro oblast školství Jaroslav Suchý.

Výše zmíněný projekt Masarykovy univerzity chtějí radní podpořit částkou 300 tisíc korun. Peníze poslouží na nákup materiálu, výukové pomůcky nebo doplnění vybavení a přístrojů.

Dalšími institucemi, které se starají o rozvoj dětí, jsou střediska volného času. Celkem 1,9 milionu korun si rozdělí Lužánky – středisko volného času a Lipka – školské zařízení pro environmentální vzdělávání. Příspěvek na provoz pro první jmenovanou organizaci činí 1,45 milionu korun, pro Lipku je to 450 tisíc korun.

Bc. Filip Poňuchálek
tiskový mluvčí
tel.: +420 542 172 162
mobil: +420 773 785 318
e-mail: ponuchalek.filip@brno.cz Nejnovější tiskové zprávy

Multifunkční halu má provozovat ARENA BRNO. Klíčové je nyní schválení veřejné podpory Evropskou komisí, koncesionář se může hledat později

Multifunkční halu u brněnského výstaviště bude provozovat městská společnost ARENA BRNO. Do koncesního řízení nepřišla žádná nabídka, musí tak být zrušeno a nové zatím vypsáno nebude. Rozhodla o tom dnes Rada města Brna.

Na magistrát dorazilo přes 500 žádostí o změnu stávajícího územního plánu

V rámci sběru požadavků na změny stávajícího územního plánu ve zjednodušeném režimu, který probíhal od 25. října do 16. listopadu, přišlo 459 podnětů. Nadto Odbor územního plánování a rozvoje řešil dalších 66 standardně podaných návrhů. Dnes se vyhodnocením zabývali brněnští radní, konečné slovo bude mít příští týden zastupitelstvo.

Czech Republic Travel Trade Day: Na 250 lidí z ČR i celého světa pracujících v cestovním ruchu se v dubnu sjede do Brna

Po Olomouci, Plzni nebo letošních Karlových Varech bude i Brno hostit Czech Republic Travel Trade Day, platformu pro obchodní jednání českých podnikatelů, regionů a dalších subjektů aktivních v oblasti cestovního ruchu s mezinárodními nákupčími. Akci organizuje CzechTourism společně s Centrálou cestovního ruchu Jižní Morava a městem Brnem, což dnes schválením memoranda potvrdili brněnští radní.

Výzkum, inovace a evropské znalosti. Brno podpořilo projekt EULiST

Projekt EULiST spojuje univerzity, obce, společnosti a další partnery se zvláštním zaměřením na změnu klimatu a sociální soudržnost. Vysoké učení technické v Brně patří mezi vysoké školy, které jsou do tohoto programu zapojené. Vedení města dnes podpořilo projekt pomocí dopisu a deklaruje tak zájem seznámit se s jeho průběhem a výsledky.