(ral) - Projektové dny, kroužky a další aktivity pro děti, semináře a besedy pro rodiče, školení pro učitele. Takové aktivity budou financovány z prostředků Místního akčního plánu rozvoje vzdělávání ve městě Brně (tzv. MAP Brno II). Stát podpořil brněnskou žádost o dotaci v plném rozsahu. Projekt tak finančně pokryje z 95 %.

Místní akční plán rozvoje vzdělávání ve městě Brně (tzv. MAP), jehož první ročník skončil na podzim roku 2017, čeká od nového školního roku pokračování. „Do projektu MAP Brno II bude zapojeno celkem 235 mateřských, základních i základních uměleckých škol různých zřizovatelů působících na území města Brna. Jde o největší projekt MAP v České republice,“ podotkl radní pro oblast školství Jaroslav Suchý.
Ve srovnání s předchozím ročníkem MAP se aktivity tentokrát více zaměří na rozvoj spolupráce MŠ a ZŠ se ZUŠ. Cílem aktivit, které díky MAPu žáci ve školách absolvují, je například rozvoj čtenářské a matematické gramotnosti nebo vzdělávání v přírodních vědách a polytechnice. Příkladem takových aktivit jsou projektové dny, kroužky, společné aktivity s knihovnami, Bioskopem MU Brno, Fablabem aj.
Součástí projektu je také aktualizace strategického dokumentu Místní akční plán rozvoje vzdělávání ve městě Brně. „V tomto dokumentu je mimo jiné i přehled investic, např. rekonstrukce nebo budování odborných učeben, které plánují školy a jejich zřizovatelé. Pouze na projekty zařazené v MAP pak může zřizovatel žádat o peníze z evropských fondů. I z tohoto hlediska je tedy velmi důležité, že bude projekt MAP Brno pokračovat,“ dodal Jaroslav Suchý.
Projekt potrvá od 1. 9. 2019 do 31. 8. 2022. Jeho celkové náklady dosahují 35,5 mil. korun, spoluúčast Brna představuje 5 %. Ostatní náklady budou hrazeny z Operačního programu Výzkum, vývoj, vzdělávání.