Přeskočit na obsah

Brněnské polikliniky povede nový ředitel

21. října 2020

Příspěvkové organizaci Sdružení zdravotnických zařízení II Brno bude od 1. prosince šéfovat Dan Zeman. Dnes o tom na základě doporučení výběrové komise rozhodli brněnští radní.

„Výběrové řízení na místo ředitele či ředitelky jsme vyhlásili 1. července. Přihlásilo se do něj 12 uchazečů. Na základě výsledků pohovorů a psychologického vyšetření se výběrová komise jednomyslně shodla na vítězství Ing. Dana Zemana,“ uvedl první náměstek primátorky města Brna Petr Hladík.

Stávající ředitelka MUDr. Kamila Krausová pozici opouští na vlastní žádost. „Paní doktorce patří náš velký dík za všechnu odvedenou práci a za to, kam celé zařízení za dobu svého působení posunula,“ uzavřel Petr Hladík.

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 471
mobil: +420 773 183 511
e-mail: tis@brno.cz
Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.