Přeskočit na obsah

Brněnské onkologické dny a Konference pro nelékařské zdravotnické pracovníky nabídnou v letošním roce několik novinek

06. října 2021
MOÚ pořádá ve dnech 12.–15. října 45. ročník Brněnských onkologických dnů a 35. ročník Konference pro nelékařské zdravotnické pracovníky. Novinkou odborné konference bude kromě hybridní formy také pacientský předprogram a místo konání v centru Brna v Hotelu Passage.

Brněnské onkologické dny a Konference pro nelékařské zdravotnické pracovníky si díky své dlouholeté existenci vybudovaly značnou přízeň odborníků a staly se tak největší celostátní odbornou akcí zahrnující všechny profese zabývající se onkologickou problematikou. Loňský rok a s ním spojené epidemiologické restrikce v důsledku pandemie covid-19 neumožnily zrealizovat konferenci v prezenční formě.  Konference musela být přesunuta do online prostoru. Letošní ročník bude realizován již v prezenční formě.

„I přes nestálou epidemiologickou situaci v průběhu roku jsme od počátku usilovali o to, aby se nám podařilo 45. Brněnské onkologické dny a 35. Konferenci pro nelékařské zdravotnické pracovníky uskutečnit alespoň z části prezenčně, ale byli jsme připraveni reagovat flexibilně na jakýkoliv vývoj situace. Právě proto jsme zajistili plnohodnotný online přenos konference, který umožní sledovat program i těm, kteří se nemohou z jakéhokoliv důvodu účastnit fyzicky,“ vysvětluje předseda organizačního výboru Jiří Šedo.

Odborný program bude po konferenci současně zpracován jako záznam, který bude po jejím skončení přístupný registrovaným účastníkům v archivu na stránkách www.onkologickedny.cz.

Brněnské onkologické dny se letos uskuteční v prostorách Hotelu Passage na Lidické ulici v Brně. „Věříme, že moderní zázemí tohoto konferenčního centra nabídne jak příjemné prostředí pro prezenční účastníky, tak i velice dobré zázemí právě pro kvalitní online přenos, na který klademe velký důraz,“ doplňuje Jiří Šedo.

Novinkou letošní konference bude tzv. pacientský předprogram, který se uskuteční také v hybridní formě. „Vzhledem k rozšiřujícímu se odbornému programu jsme přistoupili k prodloužení konference o jeden celý den. V úterý 12. 10. se tak uskuteční historicky první celodenní pacientská sekce věnovaná pacientským organizacím, pacientským tématům a zasedání pacientské rady MOÚ. Na tento předprogram pak naváže Běh MOÚ a osvětová kampaň statutárního města Brna „Brno narůžovo“ upozorňující na nezbytnost onkologické prevence, a to nejen v otázce rakoviny prsu, které je říjen celosvětově zasvěcen, ale na důležitost onkologické prevence všech nádorových onemocnění. Právě z toho důvodu se těmto tématům nebude věnovat pacientsky zaměřený úterní program, ale i odborný program, který bude probíhat v následujících třech dnech,“ popisuje Marek Svoboda, ředitel MOÚ.

Odborný program se zaměří na problematiku multidisciplinární péče u jednotlivých nádorových onemocnění, ale také na onkochirurgii, anesteziologii a intenzivní péči. Přirozeně se také bude zabývat i důsledky pandemie covid-19. Na středeční odpoledne je připravena tradiční sekce určená pro praktické lékaře, ve čtvrtek bude celý den v jednom ze sálů vyčleněn pro zdravotní sestry a ostatní nelékařské zdravotnické pracovníky a pátek potom laboratorním pracovníkům.

Významnou novinkou bude také páteční mezinárodní sekce, která bude celý den probíhat výhradně v anglickém jazyce. „Naším cílem je konferenci posouvat na mezinárodní úroveň a rozšiřovat možnost sdílení odborných zkušeností napříč Evropou. Jsme proto velice rádi, že se letošního ročníku Brněnských onkologických dnů zúčastní řada významných zahraničních hostů, kteří budou moci sdílet své zkušenosti v plnohodnotném interaktivním formátu. Proto je pro nás důležitá i letošní záštita Evropské společnosti pro klinickou onkologii (ESMO),“ zdůrazňuje Radka Obermannová, předsedkyně programového výboru konference.

Kompletní program je uveřejněn na webu konference. Registrace k účasti je aktuálně možná již pouze pro online účast, a to na stránkách www.onkologickedny.cz.

„Masarykův onkologický ústav patří k předním pracovištím ve svém oboru nejen v českém kontextu. Zároveň se dlouhodobě věnuje i oblasti vzdělávání a prevence, v čemž spolupracuje i s městem Brnem. Pomáhá nám zajišťovat například pravidelné vzdělávací bloky a semináře určené jak veřejnosti, tak zaměstnancům Magistrátu města Brna na téma prevence a včasné léčby onkologických onemocnění; dále je jedním z našich partnerů pro přípravu nové celoměstské kampaně Brněnské dny prevence. Zástupci Masarykova onkologického ústavu v Brně jsou i členy pracovní skupiny pro prevenci v koordinaci města Brna. Jsem proto rád, že i tato odborná konference si získala pevné místo v diáři řady expertů a pracovníků v oboru a že sem láká i mezinárodní účastníky,“ doplnil první náměstek primátorky Petr Hladík.

Fotografie z tiskové konference najdete zde.

Kontakt pro média:

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 471
mobil: +420 773 183 511
e-mail: tis@brno.cz 


 

Mgr. Anna Svobodová
tisková mluvčí MOÚ
tel.: 543 134 300
mobil: 602 118 646
e-mail: anna.svobodova@mou.cz Nejnovější tiskové zprávy

Kundera má místo na čestném pohřebišti jisté, rozhodli dnes radní. Jeho odkaz město podpoří i finančně

Ode dneška je oficiálně dáno, čí jméno se objeví na náhrobku na posledním volném místě v čestném kruhu na Ústředním hřbitově. Radní schválili, aby sem byly uloženy ostatky brněnského rodáka Milana Kundery. Zároveň doporučili zastupitelům schválit dotaci na především kulturní a vzdělávací aktivity Knihovny Milana Kundery.

Desítka projektů Brněnské metropolitní oblasti zaměřených na cestovní ruch a revitalizaci veřejného prostoru získala podporu

Do rozvoje Brněnské metropolitní oblasti bude investováno dalších 303 milionů korun prostřednictvím nástroje integrovaných územních investic. Řídicí výbor složený z představitelů města, Jihomoravského kraje a zapojených obcí schválil desítku nových projektů, které se zaměřují na oblast cestovního ruchu a revitalizaci veřejného prostoru. Nositelé těchto projektů nyní mohou podat žádost o dotaci.

Startuje kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ – Pečujeme o vás společně

Kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ odstartuje křtem galerijní tramvaje už 3. října. Neděje se to jen tak – akce je součástí 15. Týdne sociálních služeb v ČR. Celá kampaň bude informovat o všech oblastech, kterým se sociální neziskovky v Brně věnují. Součástí bude i prezentace jednotlivých organizací.

Zhotovitel úprav Sálu Břetislava Bakaly je vybrán, práce na nové scéně Divadla Bolka Polívky potrvají 16 týdnů

Stavební úpravy a instalaci divadelních technologií v Sále Břetislava Bakaly, kde má od jara hrát Divadlo Bolka Polívky, provede firma GRADOIR, a to za cenu 9 806 902 korun bez DPH. Rozhodli o tom dnes brněnští radní.