Přeskočit na obsah

Brněnské kulturní organizace reagují na opatření Ministerstva zdravotnictví

11. března 2020

Opatřením Ministerstva zdravotnictví ČR ze dne 10. března 2020 byly zakázány kulturní akce při účasti nad 100 osob, což se dotýká téměř všech brněnských kulturních příspěvkových organizací.

„S řediteli dotčených institucí jsme v neustálém kontaktu, nařízená opatření byla z jejich strany přijata. Dočasně jsou zrušena všechna velká představení, vernisáže a v provozu není ani brněnské podzemí,“ shrnul radní pro oblast kultury Marek Fišer.

V provozu zatím zůstává malý sál kina Art a sklepní scéna Divadla Husa na provázku. Otevřen je doposud i hrad Špilberk, o případném uzavření se jedná v závislosti na aktuální situaci. Od zítřka bude pro veřejnost uzavřena vila Tugendhat, a to včetně návštěv zahrady.

Nad rámec vládních opatření týkajících se kultury byla od dnešního dne preventivně uzavřena rovněž pobočka Knihovny Jiřího Mahena v Brně v ulici Kobližné. Důvodem je vysoká koncentrace občanů na ústředí knihovny a zajištění provozu alespoň na pobočkách v souvislosti s uzavřením škol (ostatní pobočky knihovny tak nadále fungují).

Městské organizace v oblasti kultury přicházejí kvůli nastalé situaci v součtu přibližně o milion korun denně.

„Hned po dnešním radničním brífinku zasedneme se všemi řediteli městem zřizovaných kulturních organizací a budeme řešit opatření hygienická, ale i opatření pro zmírnění finančních dopadů vládního nařízení. Situaci bedlivě sledujeme, průběžně s řediteli komunikujeme, a tak budeme schopni včas reagovat na další případná opatření,“ dodal Marek Fišer.

Tiskové středisko MMB
e-mail: tis@brno.cz
tel.: 542 172 162
www.brno.cz


Nejnovější tiskové zprávy

Radní projednali návrh rozpočtu města Brna na rok 2023. Příjmy oproti letošku vzrostou o dvě miliardy, skoro 30 % výdajů půjde na investice

Brněnští radní na dnešním jednání projednali návrh rozpočtu statutárního města Brna na rok 2023. Podle tohoto návrhu budou Brno a jeho městské části v příštím roce hospodařit s 19,5 miliardami korun, oproti letošku tedy navýšenému asi o půl miliardy.

Brněnský lužánecký tenisový klub získal od města souhlas k rekonstrukci

Brněnský lužánecký tenisový klub plánuje rekonstrukci a modernizaci tenisového areálu. Minulý týden zastupitelstvo odsouhlasilo poskytnutí dotace v maximální výši 11 744 000 korun. Nyní radní učinili další krok a souhlasili s rekonstrukcí tenisového areálu, který stojí zčásti na pozemcích města Brna.

V Židenicích pomáhají cestujícím nové digitální tabule odjezdů MHD

V úterý 22. listopadu se konalo slavnostní otevření projektu Digitální tabule odjezdů – Dělnický dům, který byl financován z participativního rozpočtu Dáme na vás. Ve spolupráci s Dopravním podnikem města Brna byly u Dělnického domu nainstalovány 2 digitální tabule, které cestujícím usnadňují orientaci v časech příjezdů či odjezdů autobusů a tramvají, a to v přestupním uzlu pro cesty do Juliánova, Líšně a na Vinohrady nebo z těchto lokalit směrem do centra.

Park na Moravském náměstí se otevírá lidem

Po osmiměsíční rekonstrukci je od 21. listopadu park na Moravském náměstí opět zpřístupněn veřejnosti. Nízké ploty budou ještě chvíli chránit čerstvě vysázené trvalkové záhony a trávníky, aby se ujaly a řádně zakořenily.