Brněnské kulturní organizace reagují na opatření Ministerstva zdravotnictví

  • 11. března 2020
Opatřením Ministerstva zdravotnictví ČR ze dne 10. března 2020 byly zakázány kulturní akce při účasti nad 100 osob, což se dotýká téměř všech brněnských kulturních příspěvkových organizací.

„S řediteli dotčených institucí jsme v neustálém kontaktu, nařízená opatření byla z jejich strany přijata. Dočasně jsou zrušena všechna velká představení, vernisáže a v provozu není ani brněnské podzemí,“ shrnul radní pro oblast kultury Marek Fišer.

V provozu zatím zůstává malý sál kina Art a sklepní scéna Divadla Husa na provázku. Otevřen je doposud i hrad Špilberk, o případném uzavření se jedná v závislosti na aktuální situaci. Od zítřka bude pro veřejnost uzavřena vila Tugendhat, a to včetně návštěv zahrady.

Nad rámec vládních opatření týkajících se kultury byla od dnešního dne preventivně uzavřena rovněž pobočka Knihovny Jiřího Mahena v Brně v ulici Kobližné. Důvodem je vysoká koncentrace občanů na ústředí knihovny a zajištění provozu alespoň na pobočkách v souvislosti s uzavřením škol (ostatní pobočky knihovny tak nadále fungují).

Městské organizace v oblasti kultury přicházejí kvůli nastalé situaci v součtu přibližně o milion korun denně.

„Hned po dnešním radničním brífinku zasedneme se všemi řediteli městem zřizovaných kulturních organizací a budeme řešit opatření hygienická, ale i opatření pro zmírnění finančních dopadů vládního nařízení. Situaci bedlivě sledujeme, průběžně s řediteli komunikujeme, a tak budeme schopni včas reagovat na další případná opatření,“ dodal Marek Fišer.

Tiskové středisko MMB
e-mail: tis@brno.cz
tel.: 542 172 162
www.brno.cz


Nejnovější tiskové zprávy