Přeskočit na obsah

Brněnské kluby a organizace získají dotace na volnočasové aktivity

16. června 2021

Rada města Brna dnes schválila dotace spolkům, církvím, nefinančním podnikatelským subjektům, fyzickým osobám a jiným organizacím na volnočasové aktivity dětí a mládeže.

Tentokrát bylo podáno 19 žádostí. „Město Brno podpoří 18 z nich v celkové výši 330 tisíc korun. Dotaci získá například organizace Junák na vybavení a obnovu tábořiště, společenství přátel Cyrilometodějské školy na činnost pěveckého sboru Cantate, Římskokatolická farnost Lískovec na modernizaci učebny a herny pro děti, Dětský klub Fontána na letní příměstské plavací tábory pro děti od 3 let, brněnské uskupení parkouristů In Motion Academy na podporu provozu sportoviště nebo bývalý tanečník a porotce soutěže StarDance  Jaroslav Kuneš, který pořádá letní příměstské tábory,“ upřesnil radní pro oblast školství a sportu Jaroslav Suchý  a pokračoval: „S ohledem na vývoj epidemiologické situace, kdy nebylo možné provozovat volnočasové aktivity na školách, jsme souhlasili také s prodloužením čerpání příspěvku ve výši 1 milionu korun na hudební projekt ONSTAGE, který probíhá na Základní škole na náměstí 28. října 22.“

Všechny tyto kroky musí ještě schválit nejbližší zastupitelstvo.

Jana Vašíčková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 026
mobil: +420 602 770 466
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Multifunkční halu má provozovat ARENA BRNO. Klíčové je nyní schválení veřejné podpory Evropskou komisí, koncesionář se může hledat později

Multifunkční halu u brněnského výstaviště bude provozovat městská společnost ARENA BRNO. Do koncesního řízení nepřišla žádná nabídka, musí tak být zrušeno a nové zatím vypsáno nebude. Rozhodla o tom dnes Rada města Brna.

Na magistrát dorazilo přes 500 žádostí o změnu stávajícího územního plánu

V rámci sběru požadavků na změny stávajícího územního plánu ve zjednodušeném režimu, který probíhal od 25. října do 16. listopadu, přišlo 459 podnětů. Nadto Odbor územního plánování a rozvoje řešil dalších 66 standardně podaných návrhů. Dnes se vyhodnocením zabývali brněnští radní, konečné slovo bude mít příští týden zastupitelstvo.

Czech Republic Travel Trade Day: Na 250 lidí z ČR i celého světa pracujících v cestovním ruchu se v dubnu sjede do Brna

Po Olomouci, Plzni nebo letošních Karlových Varech bude i Brno hostit Czech Republic Travel Trade Day, platformu pro obchodní jednání českých podnikatelů, regionů a dalších subjektů aktivních v oblasti cestovního ruchu s mezinárodními nákupčími. Akci organizuje CzechTourism společně s Centrálou cestovního ruchu Jižní Morava a městem Brnem, což dnes schválením memoranda potvrdili brněnští radní.

Výzkum, inovace a evropské znalosti. Brno podpořilo projekt EULiST

Projekt EULiST spojuje univerzity, obce, společnosti a další partnery se zvláštním zaměřením na změnu klimatu a sociální soudržnost. Vysoké učení technické v Brně patří mezi vysoké školy, které jsou do tohoto programu zapojené. Vedení města dnes podpořilo projekt pomocí dopisu a deklaruje tak zájem seznámit se s jeho průběhem a výsledky.