Přeskočit na obsah

Brněnské kluby a organizace získají dotace na volnočasové aktivity

16. června 2021
Rada města Brna dnes schválila dotace spolkům, církvím, nefinančním podnikatelským subjektům, fyzickým osobám a jiným organizacím na volnočasové aktivity dětí a mládeže.

Tentokrát bylo podáno 19 žádostí. „Město Brno podpoří 18 z nich v celkové výši 330 tisíc korun. Dotaci získá například organizace Junák na vybavení a obnovu tábořiště, společenství přátel Cyrilometodějské školy na činnost pěveckého sboru Cantate, Římskokatolická farnost Lískovec na modernizaci učebny a herny pro děti, Dětský klub Fontána na letní příměstské plavací tábory pro děti od 3 let, brněnské uskupení parkouristů In Motion Academy na podporu provozu sportoviště nebo bývalý tanečník a porotce soutěže StarDance  Jaroslav Kuneš, který pořádá letní příměstské tábory,“ upřesnil radní pro oblast školství a sportu Jaroslav Suchý  a pokračoval: „S ohledem na vývoj epidemiologické situace, kdy nebylo možné provozovat volnočasové aktivity na školách, jsme souhlasili také s prodloužením čerpání příspěvku ve výši 1 milionu korun na hudební projekt ONSTAGE, který probíhá na Základní škole na náměstí 28. října 22.“

Všechny tyto kroky musí ještě schválit nejbližší zastupitelstvo.

Jana Vašíčková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 026
mobil: +420 602 770 466
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Pětice sportovních klubů chce žádat o podporu z NSA na zlepšení stavu sportovišť. Město jim přislíbilo spolufinancování

Další rozvoj regionální i nadregionální sportovní infrastruktury má zajistit čerpání investičních dotací ze čtyř výzev Národní sportovní agentury. Aby měli brněnští žadatelé šanci uspět, město jim chce přislíbit potřebnou finanční spoluúčast. Dnes tuto podporu doporučili brněnští radní, finálně ještě musí rozhodnout zastupitelé.

Co si myslí Brňané a Brňanky, zjistí město snadněji díky nové anketní platformě

Vyjádřit svůj názor i jinde než v komentáři na Facebooku a jednou za čtyři roky u volebních uren budou Brněnští moci už od letošního podzimu díky novému systému městských anket. Jednotná platforma pro ně vzniká na webu Dáme na vás.

Sedmdesátá sezóna brněnské hvězdárny začíná návštěvnickým rekordem

V úterý 3. října 2023 navštívil Hvězdárnu a planetárium Brno 223 771. návštěvník. Překonal se tak divácký rekord z roku 2022, kdy za celých 12 měsíců dorazilo 223 770 kosmoplavců. Jinak řečeno, letošní rok je v „brněnském vesmírném přístavu“ obzvlášť rušný a neméně rušná bude i sedmdesátá sezóna, do které právě vstupuje.

Přírodní vědy, informatika a polytechnické vzdělávání v novém. Na ZŠ Bosonožská se připravuje rekonstrukce učeben

Rekonstrukce a stavební úpravy se chystají na Základní škole Bosonožská díky dotaci z Integrovaného regionálního operačního programu (IROP). Bude se jednat o vybudování odborných učeben pro přírodní vědy, polytechnické vzdělávání a pro práci s digitálními technologiemi. Brněnští radní dnes na své schůzi schválili manuál realizace projektu a doporučili zastupitelům souhlasit s podmínkami přijetí dotace.