Přeskočit na obsah

Brněnské echo speciál o turistické sezoně

10. dubna 2017 1 minuta čtení
 

(ik) - Rozhlasový publicistický pořad statutárního města Brna Brněnské echo speciál byl 10. dubna odvysílán na rádiu Kiss Hády. O představení Brna turistům a o nabídce akcí pro cizince i obyvatele města v nastávajících měsících hovořila Adéla Nováková, mluvčí Turistického informačního centra (TIC).

Sezona začala 1. dubna, kdy zájemci měli možnost absolvovat tři druhy prohlídek zvolených na základě ankety. Byl pokřtěn i autentický průvodce městem.

TIC připravilo také zvýšený počet tematických tiskovin zaměřených na místa a osobnosti Brna.

V dubnu zahájilo TIC cyklus komentovaných prohlídek, je otevřena Stará radnice a její věž a vyjede i žádaný turistický minibus.

K informování turistů slouží centra na hlavním vlakovém nádraží, na letišti, na Radnické pod krokodýlem, na Špilberku, nově na Panenské a od konce května Zlatá loď u přehrady.

Adéla Nováková připomněla pravidelné pořady a festivaly. Zdůraznila, že Den Brna bude v polovině srpna opět na Kraví hoře a část letních kulturních akcí se přesune z nádvoří na Staré radnici na Moravské náměstí.

Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Nejnovější články

Milostivé léto II trvá až do konce listopadu. Dlužníci mají šanci zbavit se exekucí a splatit pohledávky
Milostivé léto II trvá až do konce listopadu. Dlužníci mají šanci zbavit se exekucí a splatit pohledávky

Do 30. listopadu 2022 mají lidé šanci ukončit některé exekuce, které v minulosti vznikly z veřejnoprávních dluhů, a to za výhodných podmínek. Již druhé Milostivé léto začalo 1. září.

Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby
Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby. Zájemci si místo prohlédnou 5. října

Do veřejné dobrovolné dražby míří další nevyužívaný objekt, a to na ulici Bieblova. Je jím bývalá mateřská škola s pozemkem. Společnost CD CENTRUM COMS, která má dražbu na starosti, naplánovala na 5. října 2022 prohlídku objektu a dotčených pozemků.

Noc vědců
O víkendu bude rušno na divadelních scénách, ve vědeckých laboratořích i na sportovištích

Sport, móda, kultura, tradice, to vše najdete zabalené v jednom víkendu – v tom, který právě přichází. Láká vás proniknout do útrob divadla – nevynechejte 30 let CEDu. Podstatu a tajemství všech pěti lidských smyslů můžete odhalit při Noci vědců. Hodová zábava roztančí Novou Zbrojovku a sportovní fanoušci by neměli vynechat 5. kolo Českého poháru basketbalu na vozíku.

Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory
Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory

Druhé kolo senátních voleb se uskuteční v pátek 30. září a 1. října 2022. V Brně se to týká dvou volebních obvodů, a to č. 55 a 58.

Volební místnosti se otevřou v pátek ve 14 hodin, odevzdat hlas mohou oprávnění voliči do 22 hodin. V sobotu bude hlasování probíhat od 8 do 14 hodin.