Přeskočit na obsah

Brněnské echo speciál o Smart City a strategii

15. srpna 2017 1 minuta čtení
 

(ik) - Hostem rozhlasového pořadu statutárního města Brna Brněnské echo speciál byl na Rádiu Kiss náměstek primátora Jaroslav Kacer.

Hovořil o Smart City, tedy o projektu chytré město, a o Strategii pro Brno 2050. Záznam v pondělí odvysílaného pořadu najdete zde.

Evropská komise loni schválila projekt RUGGEDISED, podaný mezinárodním konsorciem vedeným Rotterdamem, a podpořila ho grantem ve výši 17,7 milionu eur. Brno získá z této částky 400 tisíc eur.

S pomocí této částky má vzniknout také plán tzv. chytré čtvrti. Bude v západní části Tepláren Brno v lokalitě Špitálka. „V tomto projektu bychom chtěli demonstrovat možnosti při výstavbě energeticky soběstačné a udržitelné městské čtvrti,“ uvedl Kacer.

V pořadu náměstek primátora také informoval o postupu při tvorbě Strategie pro Brno 2050. „Město si musí říci, kam chce dojít, stanovit si jasné mantinely a vytvořit dokument, který bude jednoduchý, pochopitelný a obyvatelé města si se s ním ztotožní,“ zdůraznil. 

Jaroslav Kacer se také angažuje v zapojení Brna do projektu dopravního spojení prostřednictvím tzv. hyperloopu.

Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Nejnovější články

Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby
Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby. Zájemci si místo prohlédnou 5. října

Do veřejné dobrovolné dražby míří další nevyužívaný objekt, a to na ulici Bieblova. Je jím bývalá mateřská škola s pozemkem. Společnost CD CENTRUM COMS, která má dražbu na starosti, naplánovala na 5. října 2022 prohlídku objektu a dotčených pozemků.

Noc vědců
O víkendu bude rušno na divadelních scénách, ve vědeckých laboratořích i na sportovištích

Sport, móda, kultura, tradice, to vše najdete zabalené v jednom víkendu – v tom, který právě přichází. Láká vás proniknout do útrob divadla – nevynechejte 30 let CEDu. Podstatu a tajemství všech pěti lidských smyslů můžete odhalit při Noci vědců. Hodová zábava roztančí Novou Zbrojovku a sportovní fanoušci by neměli vynechat 5. kolo Českého poháru basketbalu na vozíku.

Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory
Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory

Druhé kolo senátních voleb se uskuteční v pátek 30. září a 1. října 2022. V Brně se to týká dvou volebních obvodů, a to č. 55 a 58.

Volební místnosti se otevřou v pátek ve 14 hodin, odevzdat hlas mohou oprávnění voliči do 22 hodin. V sobotu bude hlasování probíhat od 8 do 14 hodin.

V oblasti u výškových budov na Šumavské vznikne 613 nových parkovacích míst. Vizualizace: Atelier Kristen
Město zná zhotovitele parkovacího domu na Šumavské

Parkoviště, parkovací dům i vodní prvek u výškových budov na Šumavské postaví společnost STRABAG. Brněnští radní ji vybrali na posledním zasedání jako zhotovitele projektu na tzv. Akademickém náměstí. Na stavební práce má 14 měsíců.