Brněnské echo speciál o rezidentním parkování

  • 29. srpna 2018
  • 2 minuty čtení
(ral) - Systém rezidentního parkování bude v Brně, prozatím v jeho nejužším centru, fungovat od soboty. Koho všeho se dotkne? Co je potřeba si vyřídit? Kdo bude moci do centra vjet a kdo v něm zaparkuje? Jak se bude regulace parkování šířit dál? Na základní otázky přibližující nová pravidla odpověděl náměstek pro dopravu Richard Mrázek.

Rezident, abonent, návštěvník, parkovací oprávnění, oprávnění k vjezdu, systém květinky... Chystané zavedení rezidentního parkování s sebou přináší celou řadu nových pojmů a pravidel. Přehledně je naleznete na webu parkovanivbrne.cz. V základních bodech systém přiblížil v rozhlasovém pořadu Brněnské echo speciál náměstek pro dopravu Richard Mrázek. "Náš systém, tzv. květinka, je poměrně unikátní. V ideálním případě chce rezident zaparkovat před svým domem, a když se mu to nedaří, zkouší vedlejší ulice. Když ale bydlí na hranici zón, vedlejší ulice už jim nemusí být dostupná - tak je to třeba v Praze. Prostřednictvím těchto květinek ale zajistíme prolínání těchto oblastí a umožníme rezidentům parkovat i v okolních ulicích," představil jednu ze základních myšlenek systému náměstek Mrázek.

Od 1. září bude nový systém platit v historickém centru, od 1. listopadu se rozšíří o další tři zóny. "Rezidentní parkování zahajujeme v městské památkové zóně a v nejbližším okolí. Rezidentní parkování má podle nás začínat od centrální části města, která je dopravou enormně zatížena," uvedl náměstek Mrázek. Přibývání dalších oblastí určují městské části.

Rozhlasový pořad Echo speciál vysílalo Rádio Kiss 27. srpna po 13. hodině. Jeho záznam je dostupný na oficiálním Youtube kanálu města.

Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít