Brněnské echo speciál o prvním roce kanceláře architekta města

  • 28. srpna 2017
  • 1 minuta čtení
 

(ik) - Hostem rozhlasového pořadu statutárního města Brna Brněnské echo speciál na Rádiu Kiss byl Michal Sedláček, ředitel Kanceláře architekta města Brna (KAM).

Hovořil o prvním roce činnosti kanceláře. Záznam v pondělí odvysílaného pořadu najdete i zde.

Před rokem nově vzniklá KAM se dostává do povědomí Brňanů. „Setkali jsme se starosty všech 29 městských částí, s místostarosty a s vedoucími staveních úřadů,“ uvedl Sedláček s tím, si s kolegy rozdělili město do 7 částí a uspořádali besedy s občany, představili vlastní činnost a hovořili o Brnu a jeho územním plánu.

Lidé se nejčastěji zajímali o parkování, přípravě hlavního vlakového nádraží, velkém městském okruhu a výpadovce na Svitavy.

V současnosti má KAM 19 pracovníků. Tým zahrnuje především urbanisty, architekty dopravní inženýry, sociálního geografa, právničku a pracovníky pro styk s veřejností.

Připravil tři architektonické soutěže, budou následovat další a také do konce roku po rozhodnutí zastupitelstva se zapojí do způsobu zpracování konceptu územního plánu. Ten je však podřazený územního plánu kraje, který byl soudně napaden. Podle novely stavebního zákona má být územní plán Brna schválený do roku 2022.

Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít