Přeskočit na obsah

Brněnské echo speciál o prvním roce kanceláře architekta města

28. srpna 2017 1 minuta čtení
 

(ik) - Hostem rozhlasového pořadu statutárního města Brna Brněnské echo speciál na Rádiu Kiss byl Michal Sedláček, ředitel Kanceláře architekta města Brna (KAM).

Hovořil o prvním roce činnosti kanceláře. Záznam v pondělí odvysílaného pořadu najdete i zde.

Před rokem nově vzniklá KAM se dostává do povědomí Brňanů. „Setkali jsme se starosty všech 29 městských částí, s místostarosty a s vedoucími staveních úřadů,“ uvedl Sedláček s tím, si s kolegy rozdělili město do 7 částí a uspořádali besedy s občany, představili vlastní činnost a hovořili o Brnu a jeho územním plánu.

Lidé se nejčastěji zajímali o parkování, přípravě hlavního vlakového nádraží, velkém městském okruhu a výpadovce na Svitavy.

V současnosti má KAM 19 pracovníků. Tým zahrnuje především urbanisty, architekty dopravní inženýry, sociálního geografa, právničku a pracovníky pro styk s veřejností.

Připravil tři architektonické soutěže, budou následovat další a také do konce roku po rozhodnutí zastupitelstva se zapojí do způsobu zpracování konceptu územního plánu. Ten je však podřazený územního plánu kraje, který byl soudně napaden. Podle novely stavebního zákona má být územní plán Brna schválený do roku 2022.

Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Nejnovější články

Kampaň Brno narůžovo cílí na prevenci rakoviny prsu.
Brno narůžovo přináší prevenci rakoviny prsu do brněnských ulic

Růžovou barvu si vzaly za svou pravidelné říjnové akce spojené s osvětou týkající se rakoviny prsu a podpory onkologických pacientů. Akce probíhají po celém světě a Brno není výjimkou. Celý měsíc proto bude narůžovo.

Výstava ukazuje, jak by studenti využili část areálu Tepláren, foto: MMB
Výstava ukazuje, jak by studenti využili část areálu Tepláren

Co s průmyslovými budovami v mezidobí, kdy je přestanou využívat Teplárny Brno a než se území přebuduje na tzv. chytrou čtvrť Špitálka? Nad tím se zamýšleli studenti tří brněnských univerzit v soutěži MUNISS, kterou každoročně pořádá město. Jejich nápady teď prezentují výstavní panely v ulicích města.

V anketě se lidé těsně vyjádřili pro rozšíření parku na místo stávajících likusáků, foto: Hvězdárna Brno
Anketa o likusáky: Výsledek je těsný, město bude hledat koncepční řešení s VUT

Přes patnáct set lidí se zapojilo do ankety, která řešila budoucnost pěti likusáků na Kraví hoře. Výsledky hovoří těsně pro jejich odstranění a rozšíření parku. Vzhledem k vyrovnanému hlasování bude ale město brát v úvahu i potřeby kreativců, kteří zde dnes mají zkušebny a ateliéry. Koncepční řešení chce hledat s VUT, majitelem zbylé, rozsáhlejší části areálu.

Milostivé léto II trvá až do konce listopadu. Dlužníci mají šanci zbavit se exekucí a splatit pohledávky
Milostivé léto II trvá až do konce listopadu. Dlužníci mají šanci zbavit se exekucí a splatit pohledávky

Do 30. listopadu 2022 mají lidé šanci ukončit některé exekuce, které v minulosti vznikly z veřejnoprávních dluhů, a to za výhodných podmínek. Již druhé Milostivé léto začalo 1. září.