Brněnské echo speciál o odpočinku nejen u vody

  • 29. května 2017
  • 1 minuta čtení
 

(ik) - Rozhlasový publicistický pořad statutárního města Brna Brněnské echo speciál byl odvysílán 29. května na Rádiu Kiss.

O možnostech relaxace nejen u vodních ploch ve městě a o záměrech vedoucích k dalšímu využití veřejné zeleně hovořil náměstek primátora Martin Ander.

Na plážích Brněnské přehrady slouží veřejnosti nová hřiště, sociální zařízení, sprchy a od loňska také tři místa pro grilování na pravém břehu nádrže. K nim přibude letos čtvrté na protilehlé straně.

„Plánujeme také vybudovat velké dřevěné molo,“ uvedl Martin Ander s tím, že toto zařízení zlepší od příštího roku plavcům přístup do vody v Rakovecké zátoce.

Město nadále počítá se stavbou cyklostezky směrem k hradu Veveří. Před její realizací však musí vyřešit vlastnické vztahy k pozemkům, které patří Lesům ČR.

Společně s Jihomoravským krajem a Povodím Moravy bude pokračovat v projektu, který má za cíl udržet čistou vodu v přehradě i nadále.

Náměstek primátora ale doporučuje k odpočinku i řadu dalších míst v Brně, například kolem Svratky a Svitavy nebo v největším parku Lužánky.

Město vyhlásilo a v březnu uzavřelo mezinárodní architektonicko-krajinářskou soutěž na budoucí podobu nábřeží Svratky od Riviéry po Uhelnou ulici. S jejími výsledky se bude moci veřejnost seznámit od poloviny června ve foyer Reduty.

Dočtete se v Metropolitanu

  • Kateřina Liďáková. Foto: Marek Malůšek
    Kam jdeš, divadlo? Do Brna

    Kateřina Liďáková, od roku 2022 členka činohry Národního divadla Brno, strávila šestnáct let na prknech Městského divadla Zlín, kde také jako ředitel, dramaturg, herec i autor působil její manžel a...

Nenechte si ujít