Přeskočit na obsah

Brněnské echo speciál o odpočinku nejen u vody

29. května 2017 1 minuta čtení
 

(ik) - Rozhlasový publicistický pořad statutárního města Brna Brněnské echo speciál byl odvysílán 29. května na Rádiu Kiss.

O možnostech relaxace nejen u vodních ploch ve městě a o záměrech vedoucích k dalšímu využití veřejné zeleně hovořil náměstek primátora Martin Ander.

Na plážích Brněnské přehrady slouží veřejnosti nová hřiště, sociální zařízení, sprchy a od loňska také tři místa pro grilování na pravém břehu nádrže. K nim přibude letos čtvrté na protilehlé straně.

„Plánujeme také vybudovat velké dřevěné molo,“ uvedl Martin Ander s tím, že toto zařízení zlepší od příštího roku plavcům přístup do vody v Rakovecké zátoce.

Město nadále počítá se stavbou cyklostezky směrem k hradu Veveří. Před její realizací však musí vyřešit vlastnické vztahy k pozemkům, které patří Lesům ČR.

Společně s Jihomoravským krajem a Povodím Moravy bude pokračovat v projektu, který má za cíl udržet čistou vodu v přehradě i nadále.

Náměstek primátora ale doporučuje k odpočinku i řadu dalších míst v Brně, například kolem Svratky a Svitavy nebo v největším parku Lužánky.

Město vyhlásilo a v březnu uzavřelo mezinárodní architektonicko-krajinářskou soutěž na budoucí podobu nábřeží Svratky od Riviéry po Uhelnou ulici. S jejími výsledky se bude moci veřejnost seznámit od poloviny června ve foyer Reduty.

Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Nejnovější články

Milostivé léto II trvá až do konce listopadu. Dlužníci mají šanci zbavit se exekucí a splatit pohledávky
Milostivé léto II trvá až do konce listopadu. Dlužníci mají šanci zbavit se exekucí a splatit pohledávky

Do 30. listopadu 2022 mají lidé šanci ukončit některé exekuce, které v minulosti vznikly z veřejnoprávních dluhů, a to za výhodných podmínek. Již druhé Milostivé léto začalo 1. září.

Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby
Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby. Zájemci si místo prohlédnou 5. října

Do veřejné dobrovolné dražby míří další nevyužívaný objekt, a to na ulici Bieblova. Je jím bývalá mateřská škola s pozemkem. Společnost CD CENTRUM COMS, která má dražbu na starosti, naplánovala na 5. října 2022 prohlídku objektu a dotčených pozemků.

Noc vědců
O víkendu bude rušno na divadelních scénách, ve vědeckých laboratořích i na sportovištích

Sport, móda, kultura, tradice, to vše najdete zabalené v jednom víkendu – v tom, který právě přichází. Láká vás proniknout do útrob divadla – nevynechejte 30 let CEDu. Podstatu a tajemství všech pěti lidských smyslů můžete odhalit při Noci vědců. Hodová zábava roztančí Novou Zbrojovku a sportovní fanoušci by neměli vynechat 5. kolo Českého poháru basketbalu na vozíku.

Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory
Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory

Druhé kolo senátních voleb se uskuteční v pátek 30. září a 1. října 2022. V Brně se to týká dvou volebních obvodů, a to č. 55 a 58.

Volební místnosti se otevřou v pátek ve 14 hodin, odevzdat hlas mohou oprávnění voliči do 22 hodin. V sobotu bude hlasování probíhat od 8 do 14 hodin.