Přeskočit na obsah

Brněnské echo speciál o motocyklové GP

31. července 2017 1 minuta čtení
 

(ik) - Hostem rozhlasového pořadu statutárního města Brna Brněnské echo speciál byli na Rádiu Kiss tiskový mluvčí Automotodromu Brno Petr Boháč a jezdec MotoGP Karel Abraham.

Hovořili o Grand Prix silničních motocyklů, která se koná o víkendu na Masarykově okruhu. Záznam v pondělí odvysílaného pořadu najdete zde.

Devátý závod GP v německém Sachsenringu byl na pořadu 4. července. Kamiony jednotlivých týmů se pak přesunuly do Brna.  Řada jezdců si trať již otestovala, a to včetně Brňana Karla Haniky, který pojede ve třídě Moto2 díky divoké kartě.

„Podle zkušeností z minulosti se nejvíc vstupenek prodá až těsně před závodem, kdy se diváci rozhodují na poslední chvíli podle počasí,“ uvedl Boháč. Volné vstupenky jsou na sedadlové tribuny T2 a T4. Na přírodní tribuny pak vstupenky GOLD.

Italové Max Biaggi, Giacomo Agostini a Valentino Rossi získali v Brně nejvíc vítězství, a to po sedmi. Rossi by mohl tento počet překonat.

„Po dovolené na Balkánu, samozřejmě na motorce, končí má příprava ve Španělsku, kde ladím formu na Brno,“ uvedl Karel Abraham. Chce bojovat o mistrovské body a byl by velmi spokojený, pokud by zopakoval 7. místo z nizozemského Assenu.

Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Nejnovější články

Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby
Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby. Zájemci si místo prohlédnou 5. října

Do veřejné dobrovolné dražby míří další nevyužívaný objekt, a to na ulici Bieblova. Je jím bývalá mateřská škola s pozemkem. Společnost CD CENTRUM COMS, která má dražbu na starosti, naplánovala na 5. října 2022 prohlídku objektu a dotčených pozemků.

Noc vědců
O víkendu bude rušno na divadelních scénách, ve vědeckých laboratořích i na sportovištích

Sport, móda, kultura, tradice, to vše najdete zabalené v jednom víkendu – v tom, který právě přichází. Láká vás proniknout do útrob divadla – nevynechejte 30 let CEDu. Podstatu a tajemství všech pěti lidských smyslů můžete odhalit při Noci vědců. Hodová zábava roztančí Novou Zbrojovku a sportovní fanoušci by neměli vynechat 5. kolo Českého poháru basketbalu na vozíku.

Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory
Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory

Druhé kolo senátních voleb se uskuteční v pátek 30. září a 1. října 2022. V Brně se to týká dvou volebních obvodů, a to č. 55 a 58.

Volební místnosti se otevřou v pátek ve 14 hodin, odevzdat hlas mohou oprávnění voliči do 22 hodin. V sobotu bude hlasování probíhat od 8 do 14 hodin.

V oblasti u výškových budov na Šumavské vznikne 613 nových parkovacích míst. Vizualizace: Atelier Kristen
Město zná zhotovitele parkovacího domu na Šumavské

Parkoviště, parkovací dům i vodní prvek u výškových budov na Šumavské postaví společnost STRABAG. Brněnští radní ji vybrali na posledním zasedání jako zhotovitele projektu na tzv. Akademickém náměstí. Na stavební práce má 14 měsíců.