Brněnské echo speciál o motocyklové GP

  • 31. července 2017
  • 1 minuta čtení
 

(ik) - Hostem rozhlasového pořadu statutárního města Brna Brněnské echo speciál byli na Rádiu Kiss tiskový mluvčí Automotodromu Brno Petr Boháč a jezdec MotoGP Karel Abraham.

Hovořili o Grand Prix silničních motocyklů, která se koná o víkendu na Masarykově okruhu. Záznam v pondělí odvysílaného pořadu najdete zde.

Devátý závod GP v německém Sachsenringu byl na pořadu 4. července. Kamiony jednotlivých týmů se pak přesunuly do Brna.  Řada jezdců si trať již otestovala, a to včetně Brňana Karla Haniky, který pojede ve třídě Moto2 díky divoké kartě.

„Podle zkušeností z minulosti se nejvíc vstupenek prodá až těsně před závodem, kdy se diváci rozhodují na poslední chvíli podle počasí,“ uvedl Boháč. Volné vstupenky jsou na sedadlové tribuny T2 a T4. Na přírodní tribuny pak vstupenky GOLD.

Italové Max Biaggi, Giacomo Agostini a Valentino Rossi získali v Brně nejvíc vítězství, a to po sedmi. Rossi by mohl tento počet překonat.

„Po dovolené na Balkánu, samozřejmě na motorce, končí má příprava ve Španělsku, kde ladím formu na Brno,“ uvedl Karel Abraham. Chce bojovat o mistrovské body a byl by velmi spokojený, pokud by zopakoval 7. místo z nizozemského Assenu.

Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít