Brněnské echo speciál o městských koupalištích - Tiskový servis

Brněnské echo speciál o městských koupalištích

  • 12. června 2017
  • 2 minuty čtení

 

(ik) - Rozhlasový publicistický pořad statutárního města Brna Brněnské echo speciál byl odvysílán 12. června na Rádiu Kiss.

O využití koupališť a bazénů městské společnosti STAREZ-SPORT hovořil její generální ředitel Martin Mikš.

Začátkem června zahájily provoz letní areály Riviéra v Pisárkách a Městské lázně v Zábrdovicích. Riviéra má nové pokladny, sociální zařízení a oplocení. Loni ji i při horším počasí navštívilo 50 tisíc lidí a předloni dokonce 90 tisíc.

Novinkou letní sezony v Zábrdovicích se na terase ve druhém patře odstíněný prostor pro nudisty.

Malý venkovní střešní bazén je provozu i v kohoutovickém aquaparku.

Krytá padesátka za Lužánkami bude otevřena přes celé léto. Bazén Ponávka nebude v provozu v červenci, lázně v Rašínově ulici na přelomu července a srpna a areál v Kohoutovicích v září. Budou se tam provádět menší opravy.

Po skončení letní sezony začne rekonstrukce Riviéry. Stěny betonových koryt pokryje nerezový plášť, takže z nádrží už nebude prosakovat voda. V areálu přibydou atrakce pro děti i dospělé. Obměněno bude i jeho technické zázemí. Oprava za 200 milionů korun skončí příští rok před zahájením letní sezony.  „Cílem je vytvořit standard moderního koupaliště 21. století,“ zdůraznil Martin Mikš.

Krytá padesátka za Lužánkami bude lépe vybavena pro plavecké sporty, mimo jiné letos přibude nová výsledková tabule. Příští rok bude areál rozšířený o wellness centrum a do dvou let zde bude postavena krytá pětadvacítka. 

Další články z rubriky