Přeskočit na obsah

Brněnské echo speciál o městských koupalištích

12. června 2017 2 minuty čtení
 

(ik) - Rozhlasový publicistický pořad statutárního města Brna Brněnské echo speciál byl odvysílán 12. června na Rádiu Kiss.

O využití koupališť a bazénů městské společnosti STAREZ-SPORT hovořil její generální ředitel Martin Mikš.

Začátkem června zahájily provoz letní areály Riviéra v Pisárkách a Městské lázně v Zábrdovicích. Riviéra má nové pokladny, sociální zařízení a oplocení. Loni ji i při horším počasí navštívilo 50 tisíc lidí a předloni dokonce 90 tisíc.

Novinkou letní sezony v Zábrdovicích se na terase ve druhém patře odstíněný prostor pro nudisty.

Malý venkovní střešní bazén je provozu i v kohoutovickém aquaparku.

Krytá padesátka za Lužánkami bude otevřena přes celé léto. Bazén Ponávka nebude v provozu v červenci, lázně v Rašínově ulici na přelomu července a srpna a areál v Kohoutovicích v září. Budou se tam provádět menší opravy.

Po skončení letní sezony začne rekonstrukce Riviéry. Stěny betonových koryt pokryje nerezový plášť, takže z nádrží už nebude prosakovat voda. V areálu přibydou atrakce pro děti i dospělé. Obměněno bude i jeho technické zázemí. Oprava za 200 milionů korun skončí příští rok před zahájením letní sezony.  „Cílem je vytvořit standard moderního koupaliště 21. století,“ zdůraznil Martin Mikš.

Krytá padesátka za Lužánkami bude lépe vybavena pro plavecké sporty, mimo jiné letos přibude nová výsledková tabule. Příští rok bude areál rozšířený o wellness centrum a do dvou let zde bude postavena krytá pětadvacítka. 

Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Nejnovější články

Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby
Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby. Zájemci si místo prohlédnou 5. října

Do veřejné dobrovolné dražby míří další nevyužívaný objekt, a to na ulici Bieblova. Je jím bývalá mateřská škola s pozemkem. Společnost CD CENTRUM COMS, která má dražbu na starosti, naplánovala na 5. října 2022 prohlídku objektu a dotčených pozemků.

Noc vědců
O víkendu bude rušno na divadelních scénách, ve vědeckých laboratořích i na sportovištích

Sport, móda, kultura, tradice, to vše najdete zabalené v jednom víkendu – v tom, který právě přichází. Láká vás proniknout do útrob divadla – nevynechejte 30 let CEDu. Podstatu a tajemství všech pěti lidských smyslů můžete odhalit při Noci vědců. Hodová zábava roztančí Novou Zbrojovku a sportovní fanoušci by neměli vynechat 5. kolo Českého poháru basketbalu na vozíku.

Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory
Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory

Druhé kolo senátních voleb se uskuteční v pátek 30. září a 1. října 2022. V Brně se to týká dvou volebních obvodů, a to č. 55 a 58.

Volební místnosti se otevřou v pátek ve 14 hodin, odevzdat hlas mohou oprávnění voliči do 22 hodin. V sobotu bude hlasování probíhat od 8 do 14 hodin.

V oblasti u výškových budov na Šumavské vznikne 613 nových parkovacích míst. Vizualizace: Atelier Kristen
Město zná zhotovitele parkovacího domu na Šumavské

Parkoviště, parkovací dům i vodní prvek u výškových budov na Šumavské postaví společnost STRABAG. Brněnští radní ji vybrali na posledním zasedání jako zhotovitele projektu na tzv. Akademickém náměstí. Na stavební práce má 14 měsíců.