Přeskočit na obsah

Brněnské echo speciál o letním programu na Špilberku

11. července 2017 1 minuta čtení
(ape) – Hostem rozhlasového pořadu statutárního města Brna Brněnské echo speciál byl na Rádiu Kiss tentokrát ředitel Muzea města Brna Pavel Ciprian. Posluchačům přiblížil program, který muzeum nabízí v letním období na hradě Špilberku.

Návštěvníci už měli možnost zde navštívit několik koncertů pod širým nebem, další koncerty budou následovat v průběhu prázdninových měsíců.

V pondělí 17. července odstartuje na velkém nádvoří 18. ročník Letních shakespearovských slavností premiérou pražské inscenace Hamleta, v brněnské premiéře se také představí Hamlet v ostravském podání. V Brně poprvé uvidí publikum komponovaný večer nazvaný Pocta Shakespearovi.

Přestavení anglického dramatika vystřídá od 13. do 25. srpna Mezinárodní hudební festival Špilberk v režii Filharmonie Brno. Flamenco Night na Špilberku zase zahájí již 26. Mezinárodní kytarový festival, který bude Brno hostit od 5. do 11. srpna. A opomenout nemůžeme ani Maraton hudby, který rozezní hrad i město od 11. do 13. srpna. 

K oblíbeným pořadům pod širým nebem patří také letní kino na malé scéně, které hraje každou středu, pátek a sobotu. Během července můžete na www.facebook.com/LetniKinoSpilberk hlasováním vybírat film, který 31. srpna letní kino uzavře.

Podrobnosti o programu včetně aktuálních a připravovaných výstav a dalších zajímavostech se dozvíte v pořadu na  https://www.youtube.com/watch?v=enRwS0EoRc4

Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Nejnovější články

Výstava ukazuje, jak by studenti využili část areálu Tepláren, foto: MMB
Výstava ukazuje, jak by studenti využili část areálu Tepláren

Co s průmyslovými budovami v mezidobí, kdy je přestanou využívat Teplárny Brno a než se území přebuduje na tzv. chytrou čtvrť Špitálka? Nad tím se zamýšleli studenti tří brněnských univerzit v soutěži MUNISS, kterou každoročně pořádá město. Jejich nápady teď prezentují výstavní panely v ulicích města.

V anketě se lidé těsně vyjádřili pro rozšíření parku na místo stávajících likusáků, foto: Hvězdárna Brno
Anketa o likusáky: Výsledek je těsný, město bude hledat koncepční řešení s VUT

Přes patnáct set lidí se zapojilo do ankety, která řešila budoucnost pěti likusáků na Kraví hoře. Výsledky hovoří těsně pro jejich odstranění a rozšíření parku. Vzhledem k vyrovnanému hlasování bude ale město brát v úvahu i potřeby kreativců, kteří zde dnes mají zkušebny a ateliéry. Koncepční řešení chce hledat s VUT, majitelem zbylé, rozsáhlejší části areálu.

Milostivé léto II trvá až do konce listopadu. Dlužníci mají šanci zbavit se exekucí a splatit pohledávky
Milostivé léto II trvá až do konce listopadu. Dlužníci mají šanci zbavit se exekucí a splatit pohledávky

Do 30. listopadu 2022 mají lidé šanci ukončit některé exekuce, které v minulosti vznikly z veřejnoprávních dluhů, a to za výhodných podmínek. Již druhé Milostivé léto začalo 1. září.

Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby
Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby. Zájemci si místo prohlédnou 5. října

Do veřejné dobrovolné dražby míří další nevyužívaný objekt, a to na ulici Bieblova. Je jím bývalá mateřská škola s pozemkem. Společnost CD CENTRUM COMS, která má dražbu na starosti, naplánovala na 5. října 2022 prohlídku objektu a dotčených pozemků.