Brněnské echo speciál o letním programu na Špilberku

  • 11. července 2017
  • 1 minuta čtení
(ape) – Hostem rozhlasového pořadu statutárního města Brna Brněnské echo speciál byl na Rádiu Kiss tentokrát ředitel Muzea města Brna Pavel Ciprian. Posluchačům přiblížil program, který muzeum nabízí v letním období na hradě Špilberku.

Návštěvníci už měli možnost zde navštívit několik koncertů pod širým nebem, další koncerty budou následovat v průběhu prázdninových měsíců.

V pondělí 17. července odstartuje na velkém nádvoří 18. ročník Letních shakespearovských slavností premiérou pražské inscenace Hamleta, v brněnské premiéře se také představí Hamlet v ostravském podání. V Brně poprvé uvidí publikum komponovaný večer nazvaný Pocta Shakespearovi.

Přestavení anglického dramatika vystřídá od 13. do 25. srpna Mezinárodní hudební festival Špilberk v režii Filharmonie Brno. Flamenco Night na Špilberku zase zahájí již 26. Mezinárodní kytarový festival, který bude Brno hostit od 5. do 11. srpna. A opomenout nemůžeme ani Maraton hudby, který rozezní hrad i město od 11. do 13. srpna. 

K oblíbeným pořadům pod širým nebem patří také letní kino na malé scéně, které hraje každou středu, pátek a sobotu. Během července můžete na www.facebook.com/LetniKinoSpilberk hlasováním vybírat film, který 31. srpna letní kino uzavře.

Podrobnosti o programu včetně aktuálních a připravovaných výstav a dalších zajímavostech se dozvíte v pořadu na  https://www.youtube.com/watch?v=enRwS0EoRc4

Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít