Přeskočit na obsah

Brněnské echo speciál o festivalu Divadelní svět a opravách Janáčkova divadla

09. května 2017 1 minuta čtení
(ik) – Rozhlasový publicistický pořad statutárního města Brna Brněnské echo speciál byl 8. května odvysílán na rádiu Kiss.

O nadcházejícím ročníku Divadelní svět a připravovaných opravách Janáčkova divadla hovořil ředitel Národního divadla Brno a festivalu Martin Glaser.

„Snažíme se vybrat to neprogresivnější a nejlepší, co se v činoherním světě děje,“ uvedl k festivalu Glaser. Letošním tématem je Odpovědnost mocných.

Prolog obstará 10. května představení maďarského Proton Theatru s názvem Demence.

Postupně se představí špičkové divadelní soubory z Německa, Dánska, Izraele, Velké Británie a České republiky. Podle ředitele modelovým příkladem tématu, Odpovědnosti mocných, je hra Král Oidipús v provedení mnichovského Residentztheateru.

Divadelní svět potrvá do 17. května a představení budou ve všech divadlech, jejichž zřizovatelem je město.

V polovině roku začne rekonstrukce Janáčkova divadla za zhruba 750 milionů korun. Opravovat se bude jak divácká část, tak i zákulisí, veškeré inženýrské sítě a střecha. Divadlo bude uzavřeno 12 až 14 měsíců.

Umělci odehrají představení v dalších brněnských divadlech, ale také v pavilonu P na výstavišti.  V létě pak vystoupí pod širým nebem na nádvoří Špilberku a na Biskupském dvoře a v první polovině příštího roku v šapitó v Lužánkách.

Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Nejnovější články

Faktor K v Káznici na Bratislavské
S drakem v oblacích objevujte možnosti kultury

Kultura, sport nebo rodinné aktivity si o víkendu berou vládu nad Brnem. Do nebes vystoupají účastníci Brněnského kotólu, tvořit z přírodnin můžou děti na špilberské Hlídce a vypustit draka z letního úkrytu zase na Kraví hoře. Faktor K, Next wawe či Be2Can přináší výjimečné umělecké počiny do nevšedních míst.

Mezi občanské návrhy Dáme na vás už lidé rozdali tisíc lajků, zdroj: MMB
Mezi občanské návrhy Dáme na vás už lidé rozdali tisíc lajků

Kruhový objezd na přehradě, vteřinový odpočet u semaforů nebo třeba budování veřejných WC. Lidé už do tzv. občanských návrhů vložili přes osmdesát nápadů, jak zlepšit Brno. Vyjadřovat se k nim od první chvíle může i veřejnost. 

Zkušební provoz tramvajové tratě do kampusu. Foto: Marie Schmerková
První cestující pojedou tramvají do kampusu v prosinci

Přímé spojení centra s bohunickým kampusem, provoz MHD bez závislosti na aktuální dopravní situaci, snížení ekologické zátěže a větší komfort pro 40 tisíc cestujících denně. To vše přinese nová tramvajová trať do kampusu. První zkušební jízda se uskutečnila 15. září, první cestující se tudy svezou 10. prosince letošního roku.

Kampaň Brno narůžovo cílí na prevenci rakoviny prsu.
Brno narůžovo přináší prevenci rakoviny prsu do brněnských ulic

Růžovou barvu si vzaly za svou pravidelné říjnové akce spojené s osvětou týkající se rakoviny prsu a podpory onkologických pacientů. Akce probíhají po celém světě a Brno není výjimkou. Celý měsíc proto bude narůžovo.