Brněnské echo speciál o dopravních stavbách

  • 24. dubna 2017
  • 1 minuta čtení
 

(ik) – Rozhlasový publicistický pořad statutárního města Brna Brněnské echo speciál byl 24. dubna odvysílán na rádiu Kiss.

O prováděných a připravovaných dopravních stavbách hovořil náměstek primátora Richard Mrázek.

Rekonstrukce komunikací města je nepřetržitá činnost, která nebude nikdy končit. „Snažíme se však, aby stavby byly koordinované a aby omezení pro dopravu bylo co nejkratší,“ uvedl.

V současnosti pokračují rekonstrukce ulic Francouzské a Vranovské. Největší omezení v dopravě přinesou od května opravy Koliště a Moravského náměstí. Budou se tam vyměňovat inženýrské sítě a poté rekonstruovat úsek mezi Kolištěm a ulicí Rooseveltovou. Stavba má skončit v létě 2018.

Bude pokračovat výměna parovodů za horkovody v dalších částech města.

Po skončení rekonstrukce mostů a technologických objektů v okolí hlavního vlakového nádraží, tedy zhruba na přelomu října, bude zahájen strategický projekt Tramvaj Plotní.

Náměstek primátora také hovořil o dalších dopravních stavbách, a to o opravách několika úseků tramvajových tratí, o jejich prodloužení k univerzitnímu kampusu v Bohunicích a o obnovení kolejí do Líšně.

Ředitelství silnic a dálnic v součinnosti s městem začne na velkém městském okruhu po vydání stavebního povolení rozšiřovat úsek v Žabovřeské ulici a bouráním některých objektů zahájí přípravné práce v okolí Tomkova náměstí.

Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít