Přeskočit na obsah

Brněnské echo speciál o dopravních stavbách

24. dubna 2017 1 minuta čtení
 

(ik) – Rozhlasový publicistický pořad statutárního města Brna Brněnské echo speciál byl 24. dubna odvysílán na rádiu Kiss.

O prováděných a připravovaných dopravních stavbách hovořil náměstek primátora Richard Mrázek.

Rekonstrukce komunikací města je nepřetržitá činnost, která nebude nikdy končit. „Snažíme se však, aby stavby byly koordinované a aby omezení pro dopravu bylo co nejkratší,“ uvedl.

V současnosti pokračují rekonstrukce ulic Francouzské a Vranovské. Největší omezení v dopravě přinesou od května opravy Koliště a Moravského náměstí. Budou se tam vyměňovat inženýrské sítě a poté rekonstruovat úsek mezi Kolištěm a ulicí Rooseveltovou. Stavba má skončit v létě 2018.

Bude pokračovat výměna parovodů za horkovody v dalších částech města.

Po skončení rekonstrukce mostů a technologických objektů v okolí hlavního vlakového nádraží, tedy zhruba na přelomu října, bude zahájen strategický projekt Tramvaj Plotní.

Náměstek primátora také hovořil o dalších dopravních stavbách, a to o opravách několika úseků tramvajových tratí, o jejich prodloužení k univerzitnímu kampusu v Bohunicích a o obnovení kolejí do Líšně.

Ředitelství silnic a dálnic v součinnosti s městem začne na velkém městském okruhu po vydání stavebního povolení rozšiřovat úsek v Žabovřeské ulici a bouráním některých objektů zahájí přípravné práce v okolí Tomkova náměstí.

Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Nejnovější články

Mezi občanské návrhy Dáme na vás už lidé rozdali tisíc lajků, zdroj: MMB
Mezi občanské návrhy Dáme na vás už lidé rozdali tisíc lajků

Kruhový objezd na přehradě, vteřinový odpočet u semaforů nebo třeba budování veřejných WC. Lidé už do tzv. občanských návrhů vložili přes osmdesát nápadů, jak zlepšit Brno. Vyjadřovat se k nim od první chvíle může i veřejnost. 

Zkušební provoz tramvajové tratě do kampusu. Foto: Marie Schmerková
První cestující pojedou tramvají do kampusu v prosinci

Přímé spojení centra s bohunickým kampusem, provoz MHD bez závislosti na aktuální dopravní situaci, snížení ekologické zátěže a větší komfort pro 40 tisíc cestujících denně. To vše přinese nová tramvajová trať do kampusu. První zkušební jízda se uskutečnila 15. září, první cestující se tudy svezou 10. prosince letošního roku.

Kampaň Brno narůžovo cílí na prevenci rakoviny prsu.
Brno narůžovo přináší prevenci rakoviny prsu do brněnských ulic

Růžovou barvu si vzaly za svou pravidelné říjnové akce spojené s osvětou týkající se rakoviny prsu a podpory onkologických pacientů. Akce probíhají po celém světě a Brno není výjimkou. Celý měsíc proto bude narůžovo.

Výstava ukazuje, jak by studenti využili část areálu Tepláren, foto: MMB
Výstava ukazuje, jak by studenti využili část areálu Tepláren

Co s průmyslovými budovami v mezidobí, kdy je přestanou využívat Teplárny Brno a než se území přebuduje na tzv. chytrou čtvrť Špitálka? Nad tím se zamýšleli studenti tří brněnských univerzit v soutěži MUNISS, kterou každoročně pořádá město. Jejich nápady teď prezentují výstavní panely v ulicích města.