Brněnské echo speciál o dopravě během prázdnin

  • 26. června 2017
  • 2 minuty čtení
 

(ik) - Rozhlasový publicistický pořad statutárního města Brna Brněnské echo speciál byl odvysílán 26. června na Rádiu Kiss.

O výlukách a opravách tramvajových tratí během prázdnin, o provozu linek městské hromadné dopravy v červenci a v srpnu, o dovolených řidičů městské hromadné dopravy i o připravovaných nákupech nových vozidel hovořil generální ředitel Dopravního podniku města Brna (DPMB) Miloš Havránek.

O prázdninách se budou opravovat zejména tramvajové trasy na třídě Generála Píky, na Novolíšeňské a od Jana Babáka ke Kounicově.

„Tramvajová doprava bude vedena po jedné koleji nebo nahrazována autobusy,“ uvedl Miloš Havránek.

Cestující mimo jiné mohou získat aktuální údaje o městské hromadné dopravě pomocí mobilů přes aplikaci DPMBinfo, která před několika dny zahájila provoz.

O prázdninách se zhruba o třetinu sníží počet spojů městské dopravy. Lidé linky méně využívají, mají dovolené a desetitisíce studentů budou o prázdninách mimo Brno. Je to i období, kdy si mohou řidiči vybrat dovolenou. V DPMB jich pracuje 1 450 a ve špičkách pracovních dnů je jich v akci až tisíc.

DPMB pokračuje v renovaci historických tramvají, autobusů a trolejbusů, které budou vozit cestující na některých linkách o víkendech.

Na konci letošního a začátkem příštího roku nakoupí dopravce i díky evropským dotacím 60 nových autobusů a 10 trolejbusů.

Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít