Přeskočit na obsah

Brněnské echo speciál o dopravě během prázdnin

26. června 2017 2 minuty čtení
 

(ik) - Rozhlasový publicistický pořad statutárního města Brna Brněnské echo speciál byl odvysílán 26. června na Rádiu Kiss.

O výlukách a opravách tramvajových tratí během prázdnin, o provozu linek městské hromadné dopravy v červenci a v srpnu, o dovolených řidičů městské hromadné dopravy i o připravovaných nákupech nových vozidel hovořil generální ředitel Dopravního podniku města Brna (DPMB) Miloš Havránek.

O prázdninách se budou opravovat zejména tramvajové trasy na třídě Generála Píky, na Novolíšeňské a od Jana Babáka ke Kounicově.

„Tramvajová doprava bude vedena po jedné koleji nebo nahrazována autobusy,“ uvedl Miloš Havránek.

Cestující mimo jiné mohou získat aktuální údaje o městské hromadné dopravě pomocí mobilů přes aplikaci DPMBinfo, která před několika dny zahájila provoz.

O prázdninách se zhruba o třetinu sníží počet spojů městské dopravy. Lidé linky méně využívají, mají dovolené a desetitisíce studentů budou o prázdninách mimo Brno. Je to i období, kdy si mohou řidiči vybrat dovolenou. V DPMB jich pracuje 1 450 a ve špičkách pracovních dnů je jich v akci až tisíc.

DPMB pokračuje v renovaci historických tramvají, autobusů a trolejbusů, které budou vozit cestující na některých linkách o víkendech.

Na konci letošního a začátkem příštího roku nakoupí dopravce i díky evropským dotacím 60 nových autobusů a 10 trolejbusů.

Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Nejnovější články

Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby
Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby. Zájemci si místo prohlédnou 5. října

Do veřejné dobrovolné dražby míří další nevyužívaný objekt, a to na ulici Bieblova. Je jím bývalá mateřská škola s pozemkem. Společnost CD CENTRUM COMS, která má dražbu na starosti, naplánovala na 5. října 2022 prohlídku objektu a dotčených pozemků.

Noc vědců
O víkendu bude rušno na divadelních scénách, ve vědeckých laboratořích i na sportovištích

Sport, móda, kultura, tradice, to vše najdete zabalené v jednom víkendu – v tom, který právě přichází. Láká vás proniknout do útrob divadla – nevynechejte 30 let CEDu. Podstatu a tajemství všech pěti lidských smyslů můžete odhalit při Noci vědců. Hodová zábava roztančí Novou Zbrojovku a sportovní fanoušci by neměli vynechat 5. kolo Českého poháru basketbalu na vozíku.

Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory
Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory

Druhé kolo senátních voleb se uskuteční v pátek 30. září a 1. října 2022. V Brně se to týká dvou volebních obvodů, a to č. 55 a 58.

Volební místnosti se otevřou v pátek ve 14 hodin, odevzdat hlas mohou oprávnění voliči do 22 hodin. V sobotu bude hlasování probíhat od 8 do 14 hodin.

V oblasti u výškových budov na Šumavské vznikne 613 nových parkovacích míst. Vizualizace: Atelier Kristen
Město zná zhotovitele parkovacího domu na Šumavské

Parkoviště, parkovací dům i vodní prvek u výškových budov na Šumavské postaví společnost STRABAG. Brněnští radní ji vybrali na posledním zasedání jako zhotovitele projektu na tzv. Akademickém náměstí. Na stavební práce má 14 měsíců.