Brněnské dny pro zdraví zahájí slavnostní odpoledne na náměstí Svobody

  • 26. května 2022
  • 2 minuty čtení
(zob) – Zdravý životní styl, prevence, správná životospráva, kvalitní a bezpečný pohyb. Tomu se věnuje již 28. ročník celoměstské kampaně Brněnské dny pro zdraví. Akce startuje 1. a potrvá do 15. června a připraveno je na 70 různých aktivit, cvičení, přednášek a workshopů. Jejich přesný přehled najdete na webu zdravi.brno.cz.

Brněnské dny pro zdraví začnou slavnostně na náměstí Svobody již v pondělí 30. května. Od tří hodin bude probíhat program pro děti i dospělé. Na pódiu se představí integrovaná taneční skupina Proty Boty. O zdraví Brňanů se více dozvíte od odborníků ze studie CELSPAC, kteří se už od roku 1991 věnují dlouhodobému výzkumu lidského zdraví od těhotenství až po dospělost. Na stáncích se seznámíte s organizacemi, které pořádají jednotlivé aktivity. Program si tak vyberete klidně přímo na místě. 

Od miminek až po seniory

Jak o sebe lépe pečovat jak po fyzické, tak i po duševní stránce se dozvíte na přednáškách, workshopech a třeba i výletech pro celou rodinu. Vlastivědnou vycházku k rodnému domu spisovatele Josefa Uhra si připravil klub Petra Bezruče, přírodní rezervaci Mniší potok poznáte na výpravě a Biker Mania v Obřanech naučí děti bezpečně jezdit na kole v terénu. Koordinační dovednosti si vyzkoušíte v loděnici VUT v Jundrově ve vodním světě. Celá rodina tak na raftu, kánoi či pálavě vyzkouší zkrotit nepředvídatelný brněnský tok. 

Pozornost dní pro zdraví se zaměřuje také na seniory a maminky s dětmi, případně na mladé rodiny. Na přednášce Zdravá výživa v seniorském věku se starší generace od výživové specialistky dozví, jak správně skládat svoji stravu, aby organismus fungoval tak, jak má. Tělo však potřebuje i stravu duševní a o té v Senior Pointu na Mendlově náměstí ví hodně. Představení různorodých aktivit proběhne ve středu 15. června. 

Rodiče s dětmi si užijí například zážitkové malování nebo různé nabídky cvičení včetně jógy připravené pro různé věkové kategorie – od předškolních dětí až po teenagery. Pro dospělé i speciálně pro ženy je jóga v nabídce také. Zdivočit zdravě můžete pomocí finského konceptu Lesní mysl, který pracuje s účinky lesa na lidské tělo i duši. 

Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít