Přeskočit na obsah

Brněnské dny pro zdraví zahájí slavnostní odpoledne na náměstí Svobody

26. května 2022 2 minuty čtení
(zob) – Zdravý životní styl, prevence, správná životospráva, kvalitní a bezpečný pohyb. Tomu se věnuje již 28. ročník celoměstské kampaně Brněnské dny pro zdraví. Akce startuje 1. a potrvá do 15. června a připraveno je na 70 různých aktivit, cvičení, přednášek a workshopů. Jejich přesný přehled najdete na webu zdravi.brno.cz.

Brněnské dny pro zdraví začnou slavnostně na náměstí Svobody již v pondělí 30. května. Od tří hodin bude probíhat program pro děti i dospělé. Na pódiu se představí integrovaná taneční skupina Proty Boty. O zdraví Brňanů se více dozvíte od odborníků ze studie CELSPAC, kteří se už od roku 1991 věnují dlouhodobému výzkumu lidského zdraví od těhotenství až po dospělost. Na stáncích se seznámíte s organizacemi, které pořádají jednotlivé aktivity. Program si tak vyberete klidně přímo na místě. 

Od miminek až po seniory

Jak o sebe lépe pečovat jak po fyzické, tak i po duševní stránce se dozvíte na přednáškách, workshopech a třeba i výletech pro celou rodinu. Vlastivědnou vycházku k rodnému domu spisovatele Josefa Uhra si připravil klub Petra Bezruče, přírodní rezervaci Mniší potok poznáte na výpravě a Biker Mania v Obřanech naučí děti bezpečně jezdit na kole v terénu. Koordinační dovednosti si vyzkoušíte v loděnici VUT v Jundrově ve vodním světě. Celá rodina tak na raftu, kánoi či pálavě vyzkouší zkrotit nepředvídatelný brněnský tok. 

Pozornost dní pro zdraví se zaměřuje také na seniory a maminky s dětmi, případně na mladé rodiny. Na přednášce Zdravá výživa v seniorském věku se starší generace od výživové specialistky dozví, jak správně skládat svoji stravu, aby organismus fungoval tak, jak má. Tělo však potřebuje i stravu duševní a o té v Senior Pointu na Mendlově náměstí ví hodně. Představení různorodých aktivit proběhne ve středu 15. června. 

Rodiče s dětmi si užijí například zážitkové malování nebo různé nabídky cvičení včetně jógy připravené pro různé věkové kategorie – od předškolních dětí až po teenagery. Pro dospělé i speciálně pro ženy je jóga v nabídce také. Zdivočit zdravě můžete pomocí finského konceptu Lesní mysl, který pracuje s účinky lesa na lidské tělo i duši. 

Mohlo by vás dále zajímat

Vodojemy na Žlutém kopci budou od podzimu přístupné veřejnosti. Foto: Zdeněk Kolařík
Vyšel zářijový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách nový Brněnský metropolitan. Na podzim se pro návštěvníky otevřou vodojemy na Žlutém kopci, na jejich historii a současnost jsme se proto zeptali hned dvou odborníků. V hlavním tématu čísla se zaměřujeme na obecní bydlení a fotoreportáž představí projekt Příběhy našich sousedů. Historie se pak vrací ke kořenům brněnského Centra experimentálního divadla, které si připomíná 30 let existence.

Nejnovější články

Budova hlavního nádraží v Brně
Den architektury ukazuje Brno v mnoha kontextech

Nebourej, transformuj! je motto letošního Dne architektury, který se koná od 30. září do 6. října. Na programu je opět mnoho procházek, výstav a workshopů, díky nimž poznáte tvář Brna z jiné strany. Očím veřejnosti se otevřou prostory standardně nepřístupné. Souběžně s Dnem architektury probíhá v kině Art festival Film a architektura.

Zdena Zábranská; foto: MMB
Zemřela básnířka Zdena Zábranská

Ve středu 21. září se uzavřel život Zdeny Zábranské. Výrazná autorka současné české poezie, dlouholetá redaktorka brněnského nakladatelství Blok a nositelka Ceny města Brna zemřela ve věku 82 let.

Hlasy jsou sečteny. V Brně přišlo k volbám 41,9 % oprávněných voličů. Foto: Z. Kolařík
Hlasy jsou sečteny. V Brně přišlo ke komunálním volbám 41,9 % oprávněných voličů

V průběhu pátku a soboty lidé po celé České republice volili své zástupce do vedení měst a obcí. V Brně přišlo do 352 volebních místností odevzdat svůj hlas 41,9 % oprávněných voličů. Ve dvou obvodech Brňané také vybírali nové senátory či senátorky. V těchto volbách se rozhodlo podpořit některého z kandidátů 44,78 % voličů.

Zahájení festivalu Serial Killer
Víkendové tipy: Utíkejte třeba do Björnsonova sadu nebo Kamennou kolonií

Seriálová smršť dorazila do Brna: nevynechejte Serial Killer a jeho výjimečný doprovodný program. Nejen děti si užijí Zvířátkiádu v Björnsonově sadu nebo fretčí olympiádu na jejich mezinárodní výstavě. Běžci si zazávodí na Podzimním běhu Kamenkou. A Feministická konference řeší aktuální problémy genderu.