Přeskočit na obsah

Brněnské dny pro zdraví slaví 25 let

18. září 2019

V rámci projektu Brno – Zdravé město se od 20. do 29. září 2019 uskuteční Brněnské dny pro zdraví. V pořadí již 25. ročník této celoměstské kampaně nabídne Brňanům 100 akcí, které jsou zaměřeny na podporu zdraví a zdravý životní styl. Pohyb, výživa, duševní zdraví, preventivní vyšetření, aktivní stárnutí, akce pro rodiny s dětmi – to vše obsahuje tradiční desetidenní festival.

„Letošní ročník Brněnských dnů pro zdraví opět nabízí pestrou škálu nejrůznějších aktivit určenou všem generacím. Jsem rád, že jejich prostřednictvím můžeme veřejnosti představit i charitativní projekty určené na pomoc dětem se zdravotními obtížemi a k prevenci dětských úrazů. Kampaň tak pro nás může být inspirací nejen k tomu, co můžeme udělat pro vlastní zdraví, ale i jak podpořit zdraví ostatních,“ uvedl 1. náměstek primátorky Petr Hladík.

A jaké konkrétní akce jsou pro návštěvníky přichystány? Vyznavače vytrvalostního běhání v sobotu 21. září čeká nevšední zážitek v podobě „nočního“ běhu centrem města „5/10 mil Brnem“. Tratě jsou připraveny v různých délkách, na své si tak přijdou děti, začátečníci i vytrvalostní atleti. Součástí akce je charitativní běh „Půlmíle pro ranou péči“ v délce 800 metrů. Trasa je bezbariérová, vhodná i pro kočárky. V sobotu 28. září se v Modřicích poběží druhý, neméně důležitý charitativní běh, který je určen na pomoc dětem nemocným cystickou fibrózou. „Kollmorgen běh“ povede nenáročnými lesními cestami v délce 4, 6 a 10 km včetně trasy pro děti.

Všichni zájemci o plavání jsou od pátku 27. do neděle 29. září zváni do vybraných brněnských bazénů, kde se v rámci pomyslné štafety pokusí společnými silami uplavat z Evropy do Ameriky. Za každý uplavaný kilometr bude odevzdán příspěvek na prevenci dětských úrazů Nadačnímu fondu Modrý hroch. V rámci nabídky pohybových aktivit mohou návštěvníci vyzkoušet také tai-chi, jógu, pilates, jumping, společenský tanec, tenis apod. Pro děti jsou navíc připraveny ukázkové lekce plavání a trénink akvabel, atletická miniškolička, florbal či cvičení v písku.

Součástí Brněnských dnů pro zdraví je i možnost absolvovat různá zdravotní vyšetření. Fakultní nemocnice Brno pořádá v neděli 22. září „KardioDen“, ve středu 25. září se v Knihovně Jiřího Mahena v Kobližné uskuteční akce „Zaostřeno na zdraví“. Návštěvníci si zde budou moci nechat např. vyšetřit zrak, cholesterol a cukr v krvi či množství tělesného tuku. Akci doplní přednáška na téma, jak se vyznat v nejrůznějších módních výživových trendech. Kampaň přinese i řadu aktivit k podpoře duševního zdraví – muzikoterapii, výtvarné techniky, nácvik relaxace a mnoho dalšího.

Kompletní program je k dispozici na webu www.zdravemesto.brno.cz nebo v informačním centru magistrátu na Malinovského nám. 3.

Magistrát města Brna
Tiskové středisko
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz


Nejnovější tiskové zprávy

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.

Školy, náměstí i společenské prostory pro nové „Zbrojováky“. Soutěž určila podobu další etapy vznikající čtvrti

Dynamicky se proměňující areál Nové Zbrojovky získá novou základní a mateřskou školu na základě návrhu od ateliéru SOA architekti. V polovině listopadu ho jako vítězný vybrala odborná porota urbanisticko-architektonické soutěže pořádané Kanceláří architekta města Brna (KAM). Výsledky soutěže teď posvětila Rada města Brna i vedení Nové Zbrojovky. Veřejnost si je bude moci prohlédnout na výstavě začátkem příštího roku.