Přeskočit na obsah

Brněnské dny pro zdraví slaví 25 let

18. září 2019
V rámci projektu Brno – Zdravé město se od 20. do 29. září 2019 uskuteční Brněnské dny pro zdraví. V pořadí již 25. ročník této celoměstské kampaně nabídne Brňanům 100 akcí, které jsou zaměřeny na podporu zdraví a zdravý životní styl. Pohyb, výživa, duševní zdraví, preventivní vyšetření, aktivní stárnutí, akce pro rodiny s dětmi – to vše obsahuje tradiční desetidenní festival.

„Letošní ročník Brněnských dnů pro zdraví opět nabízí pestrou škálu nejrůznějších aktivit určenou všem generacím. Jsem rád, že jejich prostřednictvím můžeme veřejnosti představit i charitativní projekty určené na pomoc dětem se zdravotními obtížemi a k prevenci dětských úrazů. Kampaň tak pro nás může být inspirací nejen k tomu, co můžeme udělat pro vlastní zdraví, ale i jak podpořit zdraví ostatních,“ uvedl 1. náměstek primátorky Petr Hladík.

A jaké konkrétní akce jsou pro návštěvníky přichystány? Vyznavače vytrvalostního běhání v sobotu 21. září čeká nevšední zážitek v podobě „nočního“ běhu centrem města „5/10 mil Brnem“. Tratě jsou připraveny v různých délkách, na své si tak přijdou děti, začátečníci i vytrvalostní atleti. Součástí akce je charitativní běh „Půlmíle pro ranou péči“ v délce 800 metrů. Trasa je bezbariérová, vhodná i pro kočárky. V sobotu 28. září se v Modřicích poběží druhý, neméně důležitý charitativní běh, který je určen na pomoc dětem nemocným cystickou fibrózou. „Kollmorgen běh“ povede nenáročnými lesními cestami v délce 4, 6 a 10 km včetně trasy pro děti.

Všichni zájemci o plavání jsou od pátku 27. do neděle 29. září zváni do vybraných brněnských bazénů, kde se v rámci pomyslné štafety pokusí společnými silami uplavat z Evropy do Ameriky. Za každý uplavaný kilometr bude odevzdán příspěvek na prevenci dětských úrazů Nadačnímu fondu Modrý hroch. V rámci nabídky pohybových aktivit mohou návštěvníci vyzkoušet také tai-chi, jógu, pilates, jumping, společenský tanec, tenis apod. Pro děti jsou navíc připraveny ukázkové lekce plavání a trénink akvabel, atletická miniškolička, florbal či cvičení v písku.

Součástí Brněnských dnů pro zdraví je i možnost absolvovat různá zdravotní vyšetření. Fakultní nemocnice Brno pořádá v neděli 22. září „KardioDen“, ve středu 25. září se v Knihovně Jiřího Mahena v Kobližné uskuteční akce „Zaostřeno na zdraví“. Návštěvníci si zde budou moci nechat např. vyšetřit zrak, cholesterol a cukr v krvi či množství tělesného tuku. Akci doplní přednáška na téma, jak se vyznat v nejrůznějších módních výživových trendech. Kampaň přinese i řadu aktivit k podpoře duševního zdraví – muzikoterapii, výtvarné techniky, nácvik relaxace a mnoho dalšího.

Kompletní program je k dispozici na webu www.zdravemesto.brno.cz nebo v informačním centru magistrátu na Malinovského nám. 3.

Magistrát města Brna
Tiskové středisko
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz


Nejnovější tiskové zprávy

Vedení města Brna prověřilo sdělení provázející spor o volbu člena Výboru pro národnostní menšiny

Vedení města Brna se zabývalo volbou člena Výboru pro národnostní menšiny, která proběhla na květnovém Zastupitelstvu města Brna a stala se předmětem diskuse na jeho zasedání 5. září 2023.

Vteřiny zachraňují životy, připomene nová kampaň města a hasičů

Když čekáte na příjezd hasičů, může se každá vteřina zdát nekonečná. Vteřiny také mohou rozhodovat o životě a smrti, o zdraví či jeho poškození, o záchraně či ztrátě majetku. Právě tyto cenné okamžiky ztrácejí hasiči, když míří k zásahu a cestu jim blokují nesprávně zaparkovaná vozidla. Jak může každý z nás jednoduše pomoci vozům integrovaného záchranného systému dostat se včas na místo určení, pomáhá přiblížit nová kampaň Vteřiny pro život. Město ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem Jihomoravského kraje ji spouští dnes.

Mezi městem a Zbrojovkou panuje shoda: Nový fotbalový stadion by měl vyrůst na místě dnešního velodromu

Nejvýhodnější lokalitou pro výstavbu nového fotbalového stadionu je brněnské výstaviště, konkrétně místo, kde dnes stojí velodrom. Shodli se na tom představitelé města a Zbrojovky Brno, a to i na základě prověření plošného umístění sportovišť ve vybraných lokalitách, které zpracovala Kancelář architekta města Brna. Se změnou působiště souhlasí i cyklistické oddíly, pro které by se stavěl nový cyklistický ovál, a to se snahou jej zkombinovat i s atletickou halou.

Brno podpoří střediska volného času

Brněnští radní dnes souhlasili s poskytnutím 1 330 000 korun na úhradu provozních nákladů středisek volného času. Vše musí ještě schválit říjnové zastupitelstvo.