Brněnské dny pro seniory mají nabitý program pro září i říjen

  • 07. září 2021
  • 2 minuty čtení
(zob, zug) – Chcete si zatančit, potrénovat paměť nebo si zacvičit? Tyto aktivity a mnoho dalšího jsou připravené v rámci Brněnských dnů pro seniory.

První zářijový den začala nejen školní docházka dětem, ale také Brněnské dny pro seniory. Těm jsou věnovány první dva podzimní měsíce a starší lidé si můžou vyzkoušet mnoho aktivit určených přímo pro ně. 

Po celou dobu trvání se budou konat například tréninky paměti, které hostí pobočky Knihovny Jiřího Mahena (např. 13. září KJM Kolaříkova v Řečkovicích, 14. září KJM Jihomoravské náměstí ve Slatině a 15. září KJM Palackého v Králově Poli). 

Každou středu a čtvrtek Centrum pro rodinu a sociální péči pořádá pravidelná setkání pro seniory, kteří se cítí osaměle. Mohou si popovídat, získat tipy na bezplatné akce a protáhnout se při pohybových aktivitách vsedě.

Výtvarný kurz pod vedením malíře Josefa Bubeníka se uskuteční 10. září ve spolku Start-Art na Husově, pracoviště Lipky na Kamenné zve 13. září do SenZa klubu neboli Seniorského zahradního klubu. Nepůjde jen o výměnu zkušeností se zahradou a receptů, ale i o relaxaci a trénink rovnováhy či paměti.

Stabil Studio Brno připravilo zdravotní cvičení a tanec pro ženy 60+ v KD Rubín na Makovského náměstí a Diecézní charita Brno v sále na třídě Kpt. Jaroše poradí lidem, jak pečovat o jejich blízké, kolik stojí péče doma, na co mají nárok a kde žádat (uvedené akce se konají 13. září).

Žabovřesky a jejich sochy poznáte na procházce 15. září, spolek Spokojený senior – KLAS chystá 16. září ukázkovou lekci práce s tabletem a 17. září SOS-Asociace poradí ohledně reklamací pro zdravotně postižené seniory. 

Většina akcí Brněnských dnů pro seniory je zdarma, někde ale vyžadují registraci předem. Potřebné kontakty a kompletní program najdete zde.

Dočtete se v Metropolitanu

  • Kateřina Liďáková. Foto: Marek Malůšek
    Kam jdeš, divadlo? Do Brna

    Kateřina Liďáková, od roku 2022 členka činohry Národního divadla Brno, strávila šestnáct let na prknech Městského divadla Zlín, kde také jako ředitel, dramaturg, herec i autor působil její manžel a...

Nenechte si ujít