Přeskočit na obsah

Brněnské dny bez úrazu se letos zaměří na prevenci pádů

18. května 2022

Více než deset let pořádá Odbor zdraví Magistrátu města Brna kampaň, jejímž cílem je upozornit na nebezpečí úrazů. V letošním roce se zaměří na prevenci pádů.

„Pády jsou jednou z nejčastějších příčin úrazů. Proto jsme se rozhodli vytvořit dva výukové programy postavené na myšlence využití techniky parkouru k prevenci pádů. První program je určen pro děti a mládež, druhý pro seniory. Důležitou roli hrají v kampani nově vytvořené edukační materiály – brožury a videa –, které budou trvale zveřejněny na webu zdravi.brno.cz. Tištěné brožurky budou k rozebrání na Family a Senior Pointech, Brňané je najdou také v informačních centrech TIC Brno nebo na pobočkách Knihovny Jiřího Mahena. Na závěr doplním, že kampaň poběží od 19. do 24. května,“ uvedl 1. náměstek primátorky města Brna Petr Hladík.

Výukové programy pro město Brno vytvořila organizace In Motion Academy ve spolupráci se spolkem Jsemsen. Odbornou garanci nad projektem převzala Fakulta sportovních studií Masarykovy univerzity. Kurzy bude výše jmenovaná organizace realizovat i po skončení kampaně, a to za příznivou cenu sníženou o výrobní náklady uhrazené městem Brnem. 

Kampaň bude také k vidění na LCD monitorech ve veřejném prostoru a výstavní panely s edukačními materiály budou po celou dobu kampaně umístěny na náměstí Svobody u kašny.

Veškeré podrobnosti jsou uvedeny na webu https://zdravi.brno.cz/udalosti/brnenske-dny-bez-urazu-2022/

Bc. Filip Poňuchálek
tiskový mluvčí MMB
tel.: +420 542 172 162
mobil: +420 773 785 318
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Radní projednali návrh rozpočtu města Brna na rok 2023. Příjmy oproti letošku vzrostou o dvě miliardy, skoro 30 % výdajů půjde na investice

Brněnští radní na dnešním jednání projednali návrh rozpočtu statutárního města Brna na rok 2023. Podle tohoto návrhu budou Brno a jeho městské části v příštím roce hospodařit s 19,5 miliardami korun, oproti letošku tedy navýšenému asi o půl miliardy.

Brněnský lužánecký tenisový klub získal od města souhlas k rekonstrukci

Brněnský lužánecký tenisový klub plánuje rekonstrukci a modernizaci tenisového areálu. Minulý týden zastupitelstvo odsouhlasilo poskytnutí dotace v maximální výši 11 744 000 korun. Nyní radní učinili další krok a souhlasili s rekonstrukcí tenisového areálu, který stojí zčásti na pozemcích města Brna.

V Židenicích pomáhají cestujícím nové digitální tabule odjezdů MHD

V úterý 22. listopadu se konalo slavnostní otevření projektu Digitální tabule odjezdů – Dělnický dům, který byl financován z participativního rozpočtu Dáme na vás. Ve spolupráci s Dopravním podnikem města Brna byly u Dělnického domu nainstalovány 2 digitální tabule, které cestujícím usnadňují orientaci v časech příjezdů či odjezdů autobusů a tramvají, a to v přestupním uzlu pro cesty do Juliánova, Líšně a na Vinohrady nebo z těchto lokalit směrem do centra.

Park na Moravském náměstí se otevírá lidem

Po osmiměsíční rekonstrukci je od 21. listopadu park na Moravském náměstí opět zpřístupněn veřejnosti. Nízké ploty budou ještě chvíli chránit čerstvě vysázené trvalkové záhony a trávníky, aby se ujaly a řádně zakořenily.