Přeskočit na obsah

Brněnské dny bez úrazu se letos zaměří na prevenci pádů

18. května 2022
Více než deset let pořádá Odbor zdraví Magistrátu města Brna kampaň, jejímž cílem je upozornit na nebezpečí úrazů. V letošním roce se zaměří na prevenci pádů.

„Pády jsou jednou z nejčastějších příčin úrazů. Proto jsme se rozhodli vytvořit dva výukové programy postavené na myšlence využití techniky parkouru k prevenci pádů. První program je určen pro děti a mládež, druhý pro seniory. Důležitou roli hrají v kampani nově vytvořené edukační materiály – brožury a videa –, které budou trvale zveřejněny na webu zdravi.brno.cz. Tištěné brožurky budou k rozebrání na Family a Senior Pointech, Brňané je najdou také v informačních centrech TIC Brno nebo na pobočkách Knihovny Jiřího Mahena. Na závěr doplním, že kampaň poběží od 19. do 24. května,“ uvedl 1. náměstek primátorky města Brna Petr Hladík.

Výukové programy pro město Brno vytvořila organizace In Motion Academy ve spolupráci se spolkem Jsemsen. Odbornou garanci nad projektem převzala Fakulta sportovních studií Masarykovy univerzity. Kurzy bude výše jmenovaná organizace realizovat i po skončení kampaně, a to za příznivou cenu sníženou o výrobní náklady uhrazené městem Brnem. 

Kampaň bude také k vidění na LCD monitorech ve veřejném prostoru a výstavní panely s edukačními materiály budou po celou dobu kampaně umístěny na náměstí Svobody u kašny.

Veškeré podrobnosti jsou uvedeny na webu https://zdravi.brno.cz/udalosti/brnenske-dny-bez-urazu-2022/

Bc. Filip Poňuchálek
tiskový mluvčí MMB
tel.: +420 542 172 162
mobil: +420 773 785 318
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Dáme na vás: v úterý se otevře nové sportoviště v Medlánkách

Nejenom obyvatelé Medlánek se mohou těšit na další zrekonstruované místo pro sportování v pěkném prostředí a dobře dostupné lokalitě.

Kultura zná svoje priority na roky 2023–2025. Druhý akční plán ještě musí schválit zastupitelé

Proces připomínkování a projednávání Akčního plánu Strategie kultury a kreativních odvětví města Brna na roky 2023–2025 dnes fakticky ukončila Rada města Brna, zbývá schválení zastupitelstvem.

Na prvňáčky bude v září ve třídách opět čekat dárkový balíček od Brna

Kvalitní pastelky, vodovky nebo sešit do školy, ale taky volnočasová hra Double, bonbony nebo tetovačka – to všechno udělá radost malým školákům a školačkám, kteří v září zahájí svou základoškolskou éru. Tisíce dárkových balíčků město spolu s Teplárnami rozdává už popáté. Radní dnes schválili firmu, která sety pro město připraví na míru.

Město stále ulehčuje spojení s vídeňským letištěm

Od prosince loňského roku město Brno zajišťuje přímé vlakové spojení s vídeňským letištěm. Pro větší pohodlí cestujících také od února nabízí zvýhodněné parkování na P+R v Líšni, ze kterého zájemce zdarma odveze vůz dopravního podniku na vlakové nádraží. Služba bude pokračovat i nadále.