Brněnské dny bez úrazů představí i preventivní vlak

  • 19. května 2017
  • 2 minuty čtení
(ik) – Již 18. ročník Brněnských dnů bez úrazů je na programu od 20. května do 12. června. Jedná se součást projektu Brno – Zdravé město. Letos se v Brně představí i tzv. preventivní vlak.

Cílem kampaně je upozornit veřejnost na možnosti prevence úrazů, včetně toho, jak se zachovat, pokud již k úrazů dojde.

Kampaň letos nabízí 20 akcí z oblasti předcházení úrazů v dopravě, při sportu a volnočasových aktivitách. Je určený všem věkovým skupinám. Jeho součástí je praktický nácvik poskytování první pomoci.

Ve spolupráci s Českými drahami přijede do Brna 7. a 8. června preventivní vlak.

Loni zemřelo v ČR loni na železnici 242 osob, přičemž 193 úmrtí má na svědomí přecházení kolejí v místech, kde je to ze zákona zakázáno.

„Cílem akce preventivní vlak je především osvěta. Ta by měla děti a mladé lidi důsledně varovat před rizikovým chováním na železnicích. Od projektu očekávám, že si žáci a studenti brněnských škol v reálném prostředí železnice uvědomí rozdíl mezi virtuálními počítačovými hrami, kde disponují více životy, a skutečným světem, kde mají jen jeden život, ke kterému je potřeba přistupovat uvážlivě a s respektem,“ uvedl 1. náměstek města Brna Petr Hladík.

Program Brněnských dnů bez úrazů je připraven ve spolupráci s řadou odborných partnerů, a to včetně Městské policie Brno, Policie ČR, Vodní záchranné služby.

Více informací je na www.zdravemesto.brno.cz.

Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít