Přeskočit na obsah

Brněnská trať nejlépe sedla Španělům. Bodoval i Kornfeil

04. srpna 2019 2 minuty čtení
(gak) – I přes včerejší neúspěch většiny českých jezdců v kvalifikaci, čekala na návštěvníky nedělních závodů Velké ceny České republiky 2019 zajímavá podívaná. Jakub Kornfeil předvedl stíhací jízdu, bohužel Filipa Salače potkal pád a závod nedokončil.

Ráno přivítalo fanoušky na „Masecu“ slunečné počasí, které slibovalo napínavé boje na trati. Včerejší kvalifikace totiž závodníci odjeli na mokru, dnešní závody tak mohly dopadnout zcela odlišně.

Nejen změna počasí se projevila už v kategorii Moto3, ve které má Česká republika dva zástupce. Ačkoliv Filip Salač startoval z lepší pozice než jeho stájový kolega Jakub Kornfeil, závod se pro něj nevyvinul dobře. Hned v prvním kole totiž spadl, a i přes veškerou snahu se zapojit do závodu nakonec najel do boxů a závod nedokončil. Ohrozil tím navíc i za ním jedoucího Kornfeila, kterému se ale kolizi podařilo vyhnout.Šestadvacetiletý rodák z Kyjova sice startoval až z dvacátého místa, v průběhu 17 závodních kol se mu ale podařilo předjet své kolegy a závod zakončit na deváté místě. Kromě toho, že si připsal 7 bodu do celkového bodování, zaznamenal také nejrychlejší jízdu v porovnání se svými soupeři. Na překonání loňského úspěchu to ovšem nestačilo. 

V závodě nejlépe dojel Španěl Aaron Canet před vedoucím jezdcem žebříčku Lorenzem Dalla Portou. Na třetím místě skončil vítěz včerejší kvalifikace Tony Arbolino. 

Při sledování závodů kategorie Moto2 mnohým divákům zatrnulo. Závod totiž nedokončilo hned několik závodníků, mezi nimi i druhý muž šampionátu Švýcar Thomas Luthi, Matia Passini či Brad Binder. Z pětadvacítky jezdců, kteří dokončili závod, si pro vítězství dojel vítěz včerejší kvalifikace a vedoucí jezdec bodování Alex Márquez na motocyklu Kalex. Hned po něm do cíle dorazil Fabio di Giannatnonio a Enea Bastianini.

Krátce po dojezdu se nad Masarykovým okruhem rozpršelo. Ve slunném počasí to mnohé diváky překvapilo, a tak v některých stáncích prodejci vyprodali deštníky. I kvůli mokré trati se posunul a zkrátil závod královské kubatury. Během dvaceti kol se nejlépe dařilo dalšímu z bratrů Márquezových Marcovi. S dvou a půl sekundovou ztrátou dorazil loňský vítěz Andrea Dovizioso, hned za ním pak Australan Jack Miller. Český jezdec Karel Abraham dorazil 19. Z domácího závodu si tak nepřipíše žádný bod.

Kompletní výsledky najdete na webu MotoGP.com.

Na Grand Prix České republiky 2019 dorazilo podle pořádající Dorny o víkendu 186 793 diváků. Při odjezdu z okruhu doporučujeme sledovat Twitter města Brna či Policie ČR, kde se dozvíte aktuální dopravní informace.

Mohlo by vás dále zajímat

Vodojemy na Žlutém kopci budou od podzimu přístupné veřejnosti. Foto: Zdeněk Kolařík
Vyšel zářijový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách nový Brněnský metropolitan. Na podzim se pro návštěvníky otevřou vodojemy na Žlutém kopci, na jejich historii a současnost jsme se proto zeptali hned dvou odborníků. V hlavním tématu čísla se zaměřujeme na obecní bydlení a fotoreportáž představí projekt Příběhy našich sousedů. Historie se pak vrací ke kořenům brněnského Centra experimentálního divadla, které si připomíná 30 let existence.

Nejnovější články

Faktor K i Káznice 250. Bývalá věznice na Cejlu žije kulturou
Faktor K i Káznice 250. Bývalá věznice na Cejlu žije kulturou

Mezi mnoha letošními důležitými výročími by neměla zapadnout připomínka 250 let od položení základního kamene Káznice na Cejlu. Pohled do historie a hlavně nástin budoucnosti přinese od 5. do 8. října akce Faktor K. Ve čtvrtek 6. října se koná akce Káznice 250. Ta má omezenou kapacitu, a proto je nutná registrace zde. 

Budova hlavního nádraží v Brně
Den architektury ukazuje Brno v mnoha kontextech

Nebourej, transformuj! je motto letošního Dne architektury, který se koná od 30. září do 6. října. Na programu je opět mnoho procházek, výstav a workshopů, díky nimž poznáte tvář Brna z jiné strany. Očím veřejnosti se otevřou prostory standardně nepřístupné. Souběžně s Dnem architektury probíhá v kině Art festival Film a architektura.

Zdena Zábranská; foto: MMB
Zemřela básnířka Zdena Zábranská

Ve středu 21. září se uzavřel život Zdeny Zábranské. Výrazná autorka současné české poezie, dlouholetá redaktorka brněnského nakladatelství Blok a nositelka Ceny města Brna zemřela ve věku 82 let.

Hlasy jsou sečteny. V Brně přišlo k volbám 41,9 % oprávněných voličů. Foto: Z. Kolařík
Hlasy jsou sečteny. V Brně přišlo ke komunálním volbám 41,9 % oprávněných voličů

V průběhu pátku a soboty lidé po celé České republice volili své zástupce do vedení měst a obcí. V Brně přišlo do 352 volebních místností odevzdat svůj hlas 41,9 % oprávněných voličů. Ve dvou obvodech Brňané také vybírali nové senátory či senátorky. V těchto volbách se rozhodlo podpořit některého z kandidátů 44,78 % voličů.