Přeskočit na obsah

Brněnská obchodní mise se prezentuje na veletrhu v Lipsku

15. listopadu 2022

Zástupci města, Regionální hospodářské komory Brno a vybraných malých a středních společností se 15. a 16. listopadu účastní veletrhu AIRCRAFT Supplier Summit & Exhibition v Lipsku. Tato cesta se věnuje rozšíření mezinárodních podnikatelských aktivit v leteckém průmyslu.

Brno podporuje malé a střední podniky v regionu v oblasti zahraniční spolupráce a vývozu. Tato činnost je součástí strategie Brno 2050 a jejího vlajkového projektu Podpora podnikání v Brně. „Zástupci města, Regionální hospodářské komory a hlavně vybrané malé a střední společnosti aktuálně reprezentují Brno na veletrhu AIRCRAFT Supplier Summit & Exhibition v Lipsku. Tento typ obchodní mise je jedním ze stěžejních nástrojů, které umožňují osobní setkání s potenciálními zahraničními partnery, prezentaci firem i města, a podporuje tak exportní schopností brněnských podnikatelů,“ podotkla primátorka města Brna Markéta Vaňková a doplnila: „Navíc se akce koná v saském Lipsku, s nímž dlouhodobě spolupracujeme, a dokonce v příštím roce budeme slavit 50. výročí partnerství.“

Záměrem projektu Podpora podnikání v Brně, na němž město spolupracuje jak s Regionální hospodářskou komorou Brno, tak s Jihomoravským krajem v rámci společné Regionální inovační strategie je rozvíjet úzkou vazbu mezi jednotlivými subjekty (organizace veřejné správy, diplomatické úřady, podnikatelská sdružení a asociace, specializované instituce či agentury apod.) při rozvíjení zahraniční spolupráce podniků a výzkumných institucí, které mají sídlo na jižní Moravě. Tato soustředěná spolupráce představuje ekonomický, inovační a technologický potenciál města Brna v zahraničí.

Kontakt pro média

Zdeňka Obalilová, redaktorka

Nejnovější tiskové zprávy

Kaple sv. Antonína Paduánského v Žabovřeskách se utká v soutěži o nejlépe opravenou památku v kraji

Jihomoravský kraj pravidelně vyhlašuje soutěž o nejlépe opravenou kulturní památku za uplynulý rok. Do tohoto klání se letos přidává i statutární město Brno s rekonstruovanou kaplí sv. Antonína Paduánského v Žabovřeskách. Radní dnes souhlasili s podáním přihlášky.

Nápady na zlepšení města je opět možné přihlásit do Dáme na vás

Víte o něčem, co by prospělo vaší ulici? Vaší čtvrti? Chybí tam nějaká služba? Projekty, které by pozvedly život v Brně o úroveň výš a na které by vám stačilo 5 milionů korun, lze ode dneška až do 15. května přihlašovat do letošního (už sedmého) ročníku participativního rozpočtu Dáme na vás.

I v letošním roce se mohou Brňané těšit na sportovní a zábavní akce pod taktovkou městské společnosti STAREZ-SPORT

Společnost STAREZ-SPORT každoročně pro město Brno pořádá řadu akcí a projektů. Na dnešním zasedání radní projednali změny pro letošní rok. Některé akce se dočkají větší podpory nebo se upraví jejich organizace.

Brno a Lipsko jsou partnery 50 let. Oslavy výročí zahájil koncert Filharmonie Brno v lipském Gewandhausu

Nedělní koncert Filharmonie Brno v koncertním sále Gewandhaus oficiálně zahájil jubilejní 50. výročí partnerství měst Brna a Lipska.