Brněnská hvězdárna si loni vedla dobře. Ocenili ji i návštěvníci

  • 18. května 2022
Brněnští radní vzali na vědomí zprávu o činnosti Hvězdárny a planetária Brno za loňský rok, z níž vyplynulo, že rok 2021 byl srovnatelný s rokem 2020. V obou letech však byla činnost hvězdárny poznamenána covidovým obdobím.

V roce 2021 přivítala Hvězdárna a planetárium Brno celkem 117 015 návštěvníků. Mimořádně úspěšné byly letní instalace nafukovacích modelů, které doplnil Marsmeloun (model Marsu). Také se zrodilo několik online projektů – například Lovci fotonů nebo Kosmonautické aktuality. Ve druhé polovině roku 2021 byla postupně uvedena čtveřice představení v digitáriu, přičemž pořad Satelix je výsledkem spolupráce se středoevropskými planetárii a Vesmírné oázy 3D snesou srovnání se světovou produkcí.

Desáté narozeniny nové budovy Hvězdárny a planetária Brno se slavily šumným dokumentem Stroj na zázraky s Davidem Vávrou coby nonkonformním průvodcem, současně započaly radikální opravy astronomických kopulí z roku 1954. Neztratilo se ani spojení s mezinárodní komunitou. Proběhl Fulldome Festival Brno, pravděpodobně jediné setkání tohoto druhu na evropském kontinentu v roce 2021.

„Možná právě z těchto důvodů se Hvězdárně a planetáriu Brno v roce 2021 podařilo udržet nadstandardně vysoké hodnocení v očích návštěvníků. Známky na Facebooku 4,8 z 5, Googlu 4,8 z 5 a TripAdvisoru 4,5 z 5 hovoří jednoznačně,“ zhodnotil činnost hvězdárny náměstek primátorky města Brna Tomáš Koláčný

Kompletní zpráva o činnosti za rok 2021 je veřejně dostupná na webu Hvězdárny a planetária Brno. 

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy