Brnem se projdou mrtvoly i proběhnou sportovci - Tiskový servis

Brnem se projdou mrtvoly i proběhnou sportovci

  • 21. září 2018
  • 2 minuty čtení

(gak) - I během následujícího víkendu Brno ožije. Program nabídne různorodé festivaly, běh ulicemi města, ale i pochod nemrtvých nebo kamionovou show.

Po celý víkend zaparkují v areálu Hněvkovského kamiony i americké trucky. Koná se zde totiž Cech Truck Show. Kromě přehlídky kamionové techniky čeká na návštěvníky také nabitý hudební program. Vystoupí třeba kapela Slza, Mandrage, Wohnout nebo Marpo a jeho Troublegang. Vstupenky a veškeré informace naleznete na http://czechtruckshow.com/.

Trucky budou parkovat také u Vaňkovky. Po celý víkend tu ale budou nabízet jídlo. Uskuteční se tu totiž historicky první food truck festival v Brně. Na místě se představí okolo 25 vozů, z nichž každý bude nabízet jídlo. 

Další z víkendových festivalů oživí brněnskou káznici. V barokní brněnské věznici, neblaze proslulé v obou totalitách minulého století, se představí festival program rezonující s historií a odkazem tohoto místa. Pořadatelé chtějí také přispět k současné debatě o smysluplném využití unikátních prostor. Kompletní program, který zahrnuje divadla, koncerty, přednášky i besedy naleznete na FB události Festival ve věznici.

Další festival naláká především milovníky dortů. Na Malé Americe na Cakefestu se můžete těšit na 10 ochutnávek těch nejlahodnějších dortů, cupcakeů, makronek a mnoho dalšího. Akce trvá v sobotu od 10 do 17 hodin a svými hlasy vyberete toho nejlepšího ze soutěžících.

Kila navíc pak mohou zájemci vyběhat na Nočním Běhu 5,10 mil Brnem. Ten je již tradiční akcí, která závodníky provede hradem Špilberk a jeho přilehlým okolím. Startuje se v sobotu ve 20 hodin na ulici Husově. Tento závod se běží v rámci festivalu Brněnské dny pro zdraví, který se koná do konce září a a ve svém 24. ročníku nabídne celkem 100 akcí připravených ve spolupráci s téměř 70 organizacemi. Program jednotlivých akcí zahrnuje pohyb, správnou výživu, duševní zdraví i aktivní stárnutí. 

V sobotu ovládnou ulice Brna nemrtví. Na Zombie Walk Brno se už sice nedá registrovat, prohlédnout si oživlé mrtvoly můžete před Tržnicí na Zelném trhu. 

Kousek od Zelného trhu se ve stejný uskuteční v Galerii TIC výměna domácích rostlin a sběr oblečení pro nadaci Veronica. Od dvou do osmi vás přivítá akce nazvaná Boží dílo No. 11 - Květena v Galerii TIC.

Ožije také třída Kpt. Jaroše, a to Sousedskou slavností. Spolky, podniky a lidé sídlící či bydlící na této ulici pořádají velký piknik, kde se mohou všichni navzájem lépe poznat. Těšte se na kávu, hudební a taneční vystoupení, procházky i dobroty. 

Další články z rubriky