Přeskočit na obsah

Brnem se projdou mrtvoly i proběhnou sportovci

21. září 2018 2 minuty čtení
(gak) - I během následujícího víkendu Brno ožije. Program nabídne různorodé festivaly, běh ulicemi města, ale i pochod nemrtvých nebo kamionovou show.

Po celý víkend zaparkují v areálu Hněvkovského kamiony i americké trucky. Koná se zde totiž Cech Truck Show. Kromě přehlídky kamionové techniky čeká na návštěvníky také nabitý hudební program. Vystoupí třeba kapela Slza, Mandrage, Wohnout nebo Marpo a jeho Troublegang. Vstupenky a veškeré informace naleznete na http://czechtruckshow.com/.

Trucky budou parkovat také u Vaňkovky. Po celý víkend tu ale budou nabízet jídlo. Uskuteční se tu totiž historicky první food truck festival v Brně. Na místě se představí okolo 25 vozů, z nichž každý bude nabízet jídlo. 

Další z víkendových festivalů oživí brněnskou káznici. V barokní brněnské věznici, neblaze proslulé v obou totalitách minulého století, se představí festival program rezonující s historií a odkazem tohoto místa. Pořadatelé chtějí také přispět k současné debatě o smysluplném využití unikátních prostor. Kompletní program, který zahrnuje divadla, koncerty, přednášky i besedy naleznete na FB události Festival ve věznici.

Další festival naláká především milovníky dortů. Na Malé Americe na Cakefestu se můžete těšit na 10 ochutnávek těch nejlahodnějších dortů, cupcakeů, makronek a mnoho dalšího. Akce trvá v sobotu od 10 do 17 hodin a svými hlasy vyberete toho nejlepšího ze soutěžících.

Kila navíc pak mohou zájemci vyběhat na Nočním Běhu 5,10 mil Brnem. Ten je již tradiční akcí, která závodníky provede hradem Špilberk a jeho přilehlým okolím. Startuje se v sobotu ve 20 hodin na ulici Husově. Tento závod se běží v rámci festivalu Brněnské dny pro zdraví, který se koná do konce září a a ve svém 24. ročníku nabídne celkem 100 akcí připravených ve spolupráci s téměř 70 organizacemi. Program jednotlivých akcí zahrnuje pohyb, správnou výživu, duševní zdraví i aktivní stárnutí. 

V sobotu ovládnou ulice Brna nemrtví. Na Zombie Walk Brno se už sice nedá registrovat, prohlédnout si oživlé mrtvoly můžete před Tržnicí na Zelném trhu. 

Kousek od Zelného trhu se ve stejný uskuteční v Galerii TIC výměna domácích rostlin a sběr oblečení pro nadaci Veronica. Od dvou do osmi vás přivítá akce nazvaná Boží dílo No. 11 - Květena v Galerii TIC.

Ožije také třída Kpt. Jaroše, a to Sousedskou slavností. Spolky, podniky a lidé sídlící či bydlící na této ulici pořádají velký piknik, kde se mohou všichni navzájem lépe poznat. Těšte se na kávu, hudební a taneční vystoupení, procházky i dobroty. 

Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Nejnovější články

Faktor K v Káznici na Bratislavské
S drakem v oblacích objevujte možnosti kultury

Kultura, sport nebo rodinné aktivity si o víkendu berou vládu nad Brnem. Do nebes vystoupají účastníci Brněnského kotólu, tvořit z přírodnin můžou děti na špilberské Hlídce a vypustit draka z letního úkrytu zase na Kraví hoře. Faktor K, Next wawe či Be2Can přináší výjimečné umělecké počiny do nevšedních míst.

Mezi občanské návrhy Dáme na vás už lidé rozdali tisíc lajků, zdroj: MMB
Mezi občanské návrhy Dáme na vás už lidé rozdali tisíc lajků

Kruhový objezd na přehradě, vteřinový odpočet u semaforů nebo třeba budování veřejných WC. Lidé už do tzv. občanských návrhů vložili přes osmdesát nápadů, jak zlepšit Brno. Vyjadřovat se k nim od první chvíle může i veřejnost. 

Zkušební provoz tramvajové tratě do kampusu. Foto: Marie Schmerková
První cestující pojedou tramvají do kampusu v prosinci

Přímé spojení centra s bohunickým kampusem, provoz MHD bez závislosti na aktuální dopravní situaci, snížení ekologické zátěže a větší komfort pro 40 tisíc cestujících denně. To vše přinese nová tramvajová trať do kampusu. První zkušební jízda se uskutečnila 15. září, první cestující se tudy svezou 10. prosince letošního roku.

Kampaň Brno narůžovo cílí na prevenci rakoviny prsu.
Brno narůžovo přináší prevenci rakoviny prsu do brněnských ulic

Růžovou barvu si vzaly za svou pravidelné říjnové akce spojené s osvětou týkající se rakoviny prsu a podpory onkologických pacientů. Akce probíhají po celém světě a Brno není výjimkou. Celý měsíc proto bude narůžovo.