Přeskočit na obsah

Brnem prošel průvod s bubeníky, dnes startuje Emil Open 2020

16. září 2020
Dnes odstartoval devátý ročník Evropských her pro handicapovanou mládež Emil Open. Při zahajovacím průvodu městem Brnem pozdravila účastníky i primátorka Markéta Vaňková. Brno hostí tuto mezinárodní sportovní událost až do neděle.

Brnem dnes prošel průvod s bubeníky, jenž zamířil na zahájení Emil Open 2020. Stovky účastníků se zdravotním postižením porovnají své síly v letních sportech. Průvod zamířil i před brněnskou radnici, kde se konal tradiční radniční brífink. Při této příležitosti účastníky přivítala i primátorka města Brna Markéta Vaňková.

„Město Brno je hrdým partnerem této události, která dává mladým lidem se zdravotním postižením možnost sportovat. Jako město také nabízíme zajímavá místa, kam chci účastníky pozvat. Jsem také ráda, že se díky Emil Open zase o kousek posuneme v našem úkolu – a tím je neustálá osvěta, že handicap není překážkou. Přeji všem účastníkům mnoho sil a věřím, že si čas strávený v Brně užijí,“ řekla Markéta Vaňková. Ta dorazí účastníky i osobně podpořit na brněnská sportoviště. Do soutěží v rámci Emil Open se může přihlásit handicapovaná mládež ve věku od 10 do 26 let.

„Děkuji všem účastníkům Emil Open 2020 za odvahu, se kterou do toho jdete. Naše velké uznání také patří dobrovolníkům, kteří s organizací pomáhají. A též patronům projektu, mezi které patří třeba šestinásobný paralympijský vítěz Jiří Ježek,“ doplnil slova primátorky její náměstek Petr Hladík. Účastníci porovnají své síly například v atletice či plavání. Nechybí ani sporty boccia a bocce.

Slavnostní zahajovací ceremoniál Emil Open 2020 startuje dnes v 16:00 hodin ve sportovním areálu VUT v Brně Pod Palackého vrchem. První den zakončí večerní benefiční show Z očí do očí s Janem Krausem v brněnském divadle Radost. Peníze ze vstupného putují Nadačnímu fondu Emil. Emil Open jsou také o bohatém doprovodném programu. Ten se letos kvůli aktuální situaci s koronavirem bohužel z velké části omezí jen na účastníky. Veřejnost je však zvána na slavnostní ceremoniály.

Konání letošního ročníku město podpořilo částkou 2 miliony korun.

O Emil Open
Evropské hry handicapované mládeže jsou mezinárodním sportovním a společenským setkáním mladých lidí se zdravotním postižením. Očekávaným počtem účastníků, mezinárodním pojetím, rozsahem sportovních aktivit doprovodného a kulturního programu se jedná o ojedinělou akci evropského formátu. Akce navazuje na úspěšné a výrazně rostoucí předchozí ročníky her handicapované mládeže.

Více najdete také zde: www.emilopen.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Vedení města Brna prověřilo sdělení provázející spor o volbu člena Výboru pro národnostní menšiny

Vedení města Brna se zabývalo volbou člena Výboru pro národnostní menšiny, která proběhla na květnovém Zastupitelstvu města Brna a stala se předmětem diskuse na jeho zasedání 5. září 2023.

Vteřiny zachraňují životy, připomene nová kampaň města a hasičů

Když čekáte na příjezd hasičů, může se každá vteřina zdát nekonečná. Vteřiny také mohou rozhodovat o životě a smrti, o zdraví či jeho poškození, o záchraně či ztrátě majetku. Právě tyto cenné okamžiky ztrácejí hasiči, když míří k zásahu a cestu jim blokují nesprávně zaparkovaná vozidla. Jak může každý z nás jednoduše pomoci vozům integrovaného záchranného systému dostat se včas na místo určení, pomáhá přiblížit nová kampaň Vteřiny pro život. Město ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem Jihomoravského kraje ji spouští dnes.

Mezi městem a Zbrojovkou panuje shoda: Nový fotbalový stadion by měl vyrůst na místě dnešního velodromu

Nejvýhodnější lokalitou pro výstavbu nového fotbalového stadionu je brněnské výstaviště, konkrétně místo, kde dnes stojí velodrom. Shodli se na tom představitelé města a Zbrojovky Brno, a to i na základě prověření plošného umístění sportovišť ve vybraných lokalitách, které zpracovala Kancelář architekta města Brna. Se změnou působiště souhlasí i cyklistické oddíly, pro které by se stavěl nový cyklistický ovál, a to se snahou jej zkombinovat i s atletickou halou.

Brno podpoří střediska volného času

Brněnští radní dnes souhlasili s poskytnutím 1 330 000 korun na úhradu provozních nákladů středisek volného času. Vše musí ještě schválit říjnové zastupitelstvo.