Přeskočit na obsah

Brnem prošel průvod s bubeníky, dnes startuje Emil Open 2020

16. září 2020

Dnes odstartoval devátý ročník Evropských her pro handicapovanou mládež Emil Open. Při zahajovacím průvodu městem Brnem pozdravila účastníky i primátorka Markéta Vaňková. Brno hostí tuto mezinárodní sportovní událost až do neděle.

Brnem dnes prošel průvod s bubeníky, jenž zamířil na zahájení Emil Open 2020. Stovky účastníků se zdravotním postižením porovnají své síly v letních sportech. Průvod zamířil i před brněnskou radnici, kde se konal tradiční radniční brífink. Při této příležitosti účastníky přivítala i primátorka města Brna Markéta Vaňková.

„Město Brno je hrdým partnerem této události, která dává mladým lidem se zdravotním postižením možnost sportovat. Jako město také nabízíme zajímavá místa, kam chci účastníky pozvat. Jsem také ráda, že se díky Emil Open zase o kousek posuneme v našem úkolu – a tím je neustálá osvěta, že handicap není překážkou. Přeji všem účastníkům mnoho sil a věřím, že si čas strávený v Brně užijí,“ řekla Markéta Vaňková. Ta dorazí účastníky i osobně podpořit na brněnská sportoviště. Do soutěží v rámci Emil Open se může přihlásit handicapovaná mládež ve věku od 10 do 26 let.

„Děkuji všem účastníkům Emil Open 2020 za odvahu, se kterou do toho jdete. Naše velké uznání také patří dobrovolníkům, kteří s organizací pomáhají. A též patronům projektu, mezi které patří třeba šestinásobný paralympijský vítěz Jiří Ježek,“ doplnil slova primátorky její náměstek Petr Hladík. Účastníci porovnají své síly například v atletice či plavání. Nechybí ani sporty boccia a bocce.

Slavnostní zahajovací ceremoniál Emil Open 2020 startuje dnes v 16:00 hodin ve sportovním areálu VUT v Brně Pod Palackého vrchem. První den zakončí večerní benefiční show Z očí do očí s Janem Krausem v brněnském divadle Radost. Peníze ze vstupného putují Nadačnímu fondu Emil. Emil Open jsou také o bohatém doprovodném programu. Ten se letos kvůli aktuální situaci s koronavirem bohužel z velké části omezí jen na účastníky. Veřejnost je však zvána na slavnostní ceremoniály.

Konání letošního ročníku město podpořilo částkou 2 miliony korun.

O Emil Open
Evropské hry handicapované mládeže jsou mezinárodním sportovním a společenským setkáním mladých lidí se zdravotním postižením. Očekávaným počtem účastníků, mezinárodním pojetím, rozsahem sportovních aktivit doprovodného a kulturního programu se jedná o ojedinělou akci evropského formátu. Akce navazuje na úspěšné a výrazně rostoucí předchozí ročníky her handicapované mládeže.

Více najdete také zde: www.emilopen.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.