Přeskočit na obsah

Brňané si vyřídí parkovací oprávnění skrze Brno iD

08. ledna 2020

Pro mnoho Brňanů bude pořízení parkovacího oprávnění do oblastí placeného stání opět o něco snazší. Na žádost občanů město propojilo tuto záležitost s Brno iD. Lidé si tak nebudou muset chodit osobní stránky uživatele vyřizovat na úřad. Vše jednoduše zvládnou online jen s přihlášením do svého plně ověřeného účtu na Brno iD.

„Obracelo se na nás značné množství Brňanů, kteří měli zájem o propojení osobních stránek uživatele s Brno iD. Rozhodli jsme se vyjít jim vstříc a přidat tuto službu do jednoho městského účtu. Na jednom místě tak vyřídí nejen parkovací oprávnění, ale i úhradu poplatku za odpady, nákup jízdenky na městskou hromadnou dopravu nebo třeba vstup na některá brněnská sportoviště,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Díky propojení s rezidentním parkováním se opět rozšíří množství služeb, ke kterým lze účet Brno iD využít. „Z jediného účtu už dnes mohou lidé vyřídit celou řadu věcí, kvůli kterým museli dřív jít osobně na příslušný úřad a stát frontu k přepážce. Snažíme se tak zjednodušit přístup k městským službám a zkrátit čas, který lidé musejí věnovat vyřizování administrativních záležitostí. Do budoucna plánujeme nadále tento městský účet rozšiřovat,“ řekl náměstek primátorky Tomáš Koláčný.  

Doposud si lidé museli osobní stránky uživatele zřídit zvlášť a museli kvůli tomu navštívit úřad. „Nyní si je budou moci založit z domu během pár minut. Lidé, kteří už mají své osobní stránky, je budou moci s účtem Brno iD propojit, což pro ně představuje jednoduchý způsob, jak vyřídit více věci na jednom místě a s jedním přihlášením,“ vysvětlil radní pro oblast dopravy Petr Kratochvíl. Osobní stránky uživatele jsou nezbytné pro elektronické vyřízení parkovacího oprávnění. I lidé, kteří nevlastní automobil, mohou tyto stránky mít. „Lidé si přes tento účet mohou například zajistit parkovací oprávnění pro své návštěvy. To se jim hodí i v případě, že sami auto nemají. Umožní tak ale zaparkovat v oblasti placeného stání řemeslníkům nebo třeba rodině a dalším,“ přiblížil Kratochvíl.

Mgr. Anna Dudková
Magistrát města Brna
Tiskové středisko
tel.: +420 542 172 272
mobil: +420 770 179 563
e-mail: dudkova.anna@brno.cz
Nejnovější tiskové zprávy

Multifunkční halu má provozovat ARENA BRNO. Klíčové je nyní schválení veřejné podpory Evropskou komisí, koncesionář se může hledat později

Multifunkční halu u brněnského výstaviště bude provozovat městská společnost ARENA BRNO. Do koncesního řízení nepřišla žádná nabídka, musí tak být zrušeno a nové zatím vypsáno nebude. Rozhodla o tom dnes Rada města Brna.

Na magistrát dorazilo přes 500 žádostí o změnu stávajícího územního plánu

V rámci sběru požadavků na změny stávajícího územního plánu ve zjednodušeném režimu, který probíhal od 25. října do 16. listopadu, přišlo 459 podnětů. Nadto Odbor územního plánování a rozvoje řešil dalších 66 standardně podaných návrhů. Dnes se vyhodnocením zabývali brněnští radní, konečné slovo bude mít příští týden zastupitelstvo.

Czech Republic Travel Trade Day: Na 250 lidí z ČR i celého světa pracujících v cestovním ruchu se v dubnu sjede do Brna

Po Olomouci, Plzni nebo letošních Karlových Varech bude i Brno hostit Czech Republic Travel Trade Day, platformu pro obchodní jednání českých podnikatelů, regionů a dalších subjektů aktivních v oblasti cestovního ruchu s mezinárodními nákupčími. Akci organizuje CzechTourism společně s Centrálou cestovního ruchu Jižní Morava a městem Brnem, což dnes schválením memoranda potvrdili brněnští radní.

Výzkum, inovace a evropské znalosti. Brno podpořilo projekt EULiST

Projekt EULiST spojuje univerzity, obce, společnosti a další partnery se zvláštním zaměřením na změnu klimatu a sociální soudržnost. Vysoké učení technické v Brně patří mezi vysoké školy, které jsou do tohoto programu zapojené. Vedení města dnes podpořilo projekt pomocí dopisu a deklaruje tak zájem seznámit se s jeho průběhem a výsledky.