Přeskočit na obsah

Brňané si hlasováním sami zvolí hodnotitele dotací v oblasti kultury

20. května 2020

Brňané mají možnost zapojit se do výběru členů hodnoticích komisí pro poskytování dotací v oblasti kultury, které budou odborně posuzovat žádosti o tyto dotace na následující dva roky, tedy 2021 a 2022.

„V termínu od 15. května do 15. června mohou všichni plnoletí uživatelé BrnoiD, kteří mají ověřený účet   a trvalý pobyt v Brně, hlasovat a vybrat členy hodnoticích komisí pro poskytování dotací v oblasti kultury. Účet na BrnoiD lze nově ověřit i z pohodlí domova, a je tak momentálně snadno dostupný pro všechny, kdo se rádi pohybují v on-line prostoru a využívají jej i ke komunikaci s městem. Tento systém nabízí spoustu výhod, které mohou být v budoucnu využity i k řadě dalších účelů,“ uvedl radní pro oblast kultury Marek Fišer.

Každý Brňan může hlasovat v devíti oblastech kultury – audiovize; divadlo, performance a cirkus; hudba; celoroční činnost hudebních klubů; kulturně-vzdělávací a zájmová činnost; literatura; podpora uměleckých řemesel a lidových tradic; tanec; výtvarné umění, fotografie, design a architektura. Pro každou oblast bude v rámci platformy Brno iD nastaveno samostatné hlasování, kdy pro hlasující budou uveřejněny mimo jméno i stručné informace o kvalifikaci a profesní zkušenosti kandidáta v dané oblasti kultury a jeho fotografie.

„Hodnoticí komise ve výše uvedených oblastech mají celkem pět členů. Jednoho člena vybere veřejnost, jednoho doporučí Odbor kultury MMB, jeden bude vybrán z akademického prostředí vysokých škol a dva členové budou vybráni z řad Komise kulturní Rady města Brna nebo na základě jejího doporučení. Komisi jmenuje Rada města Brna. Funkční období členů hodnoticích komisí je dvouleté, tedy od roku 2020 do roku 2022,“ doplnil náměstek primátorky Tomáš Koláčný.

Tiskové středisko MMB
e-mail: tis@brno.cz
tel.: 542 172 162
www.brno.cz


Nejnovější tiskové zprávy

Multifunkční halu má provozovat ARENA BRNO. Klíčové je nyní schválení veřejné podpory Evropskou komisí, koncesionář se může hledat později

Multifunkční halu u brněnského výstaviště bude provozovat městská společnost ARENA BRNO. Do koncesního řízení nepřišla žádná nabídka, musí tak být zrušeno a nové zatím vypsáno nebude. Rozhodla o tom dnes Rada města Brna.

Na magistrát dorazilo přes 500 žádostí o změnu stávajícího územního plánu

V rámci sběru požadavků na změny stávajícího územního plánu ve zjednodušeném režimu, který probíhal od 25. října do 16. listopadu, přišlo 459 podnětů. Nadto Odbor územního plánování a rozvoje řešil dalších 66 standardně podaných návrhů. Dnes se vyhodnocením zabývali brněnští radní, konečné slovo bude mít příští týden zastupitelstvo.

Czech Republic Travel Trade Day: Na 250 lidí z ČR i celého světa pracujících v cestovním ruchu se v dubnu sjede do Brna

Po Olomouci, Plzni nebo letošních Karlových Varech bude i Brno hostit Czech Republic Travel Trade Day, platformu pro obchodní jednání českých podnikatelů, regionů a dalších subjektů aktivních v oblasti cestovního ruchu s mezinárodními nákupčími. Akci organizuje CzechTourism společně s Centrálou cestovního ruchu Jižní Morava a městem Brnem, což dnes schválením memoranda potvrdili brněnští radní.

Výzkum, inovace a evropské znalosti. Brno podpořilo projekt EULiST

Projekt EULiST spojuje univerzity, obce, společnosti a další partnery se zvláštním zaměřením na změnu klimatu a sociální soudržnost. Vysoké učení technické v Brně patří mezi vysoké školy, které jsou do tohoto programu zapojené. Vedení města dnes podpořilo projekt pomocí dopisu a deklaruje tak zájem seznámit se s jeho průběhem a výsledky.