Přeskočit na obsah

Brňané o prodlouženém víkendu oslaví Halloween i republiku

25. října 2019 2 minuty čtení
(ral) – Následující dny se Brno oddá dýňovým oslavám amerického Halloweenu i připomínce ryze české záležitosti: vzniku samostatné republiky. Koho neláká ani jedno téma, může o víkendu zajít třeba na florbalový turnaj nebo na trhy s exotickým ovocem.

O víkendu v Brně bez problémů seženete třeba durian a jackfruit, ale taky gekona nebo jiné obyvatele terárek. V sobotu se v Tržnici na Zelném trhu konají Africké trhy a v neděli na ně na výstavišti naváže tradiční Fauna Hobby Brno

V Zoo Brno mají na sobotu připravený speciální halloweenský program. „Opět budeme mít dýně zdarma, tentokrát jich bude 500. Nářadí na vydlabání si prosím přineste s sebou,“ připomíná mluvčí Zoo Brno Michal Vaňáč. „Chybět nebudou ani halloweenská komentovaná krmení a setkání – v 15.30 famfrpál u nosálů nebo v 16.30 kurz neviditelnosti u vačnatců kusu liščích,“ zve dále. Kompletní program najdete na Facebooku

Odpoledne s nádechem strašidelna čeká také návštěvníky areálu U Mravence Lesíka. Lesy města Brna tu chystají stezku odvahy pro menší i větší děti, chybět nebudou ani tvořivé dílničky s dlabáním dýní. Noční les zakončí ohňová show. 

101 let od vzniku Československé republiky si můžou lidé připomenout přímo ve státní svátek, který připadá na pondělí, na lampionovém průvodu v Černovicích. Národní divadlo Brno během následujících volných dní uvede hned dvakrát Smetanovu Libuši, jejíž nové nastudování mělo premiéru při loňských oslavách 100. výročí republiky. Tradiční vzpomínková akce se koná na Komenského náměstí u sochy T. G. Masaryka. Zástupci města, kraje, konzulátů, univerzit či občanských sdružení se tu sejdou v 10 hodin.

Na sváteční dvojutkání zvou florbalistky a florbalisté z Bulldogs Brno, kteří se v pondělí utkají s Českými Budějovicemi a s Olomoucí. „Speciální událost jsme využili k pozvání našeho spřáteleného klubu ze Slovenska Tsunami Záhorská Bystrica. Střetnutím žen a mužů tak budou dopoledne předcházet přátelská utkání dětí,“ dodávají organizátoři.

V hale na Kounicově se brněnští volejbalisté utkají s vítězem loňského ročníku extraligy VK Jihostroj České Budějovice. „Tým letos posílil i ex-brněnský Mára Zmrhal, kterého tak budete moci vidět opět v Brně,“ láká klub Volejbal Brno. „Zápas v TV neuvidíte, proto se na vás těšíme na Kouničce. Přijďte nám zafandit v co největším počtu a pomozte nám přidat další domácí výhru!“  

Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Nejnovější články

Faktor K v Káznici na Bratislavské
S drakem v oblacích objevujte možnosti kultury

Kultura, sport nebo rodinné aktivity si o víkendu berou vládu nad Brnem. Do nebes vystoupají účastníci Brněnského kotólu, tvořit z přírodnin můžou děti na špilberské Hlídce a vypustit draka z letního úkrytu zase na Kraví hoře. Faktor K, Next wawe či Be2Can přináší výjimečné umělecké počiny do nevšedních míst.

Mezi občanské návrhy Dáme na vás už lidé rozdali tisíc lajků, zdroj: MMB
Mezi občanské návrhy Dáme na vás už lidé rozdali tisíc lajků

Kruhový objezd na přehradě, vteřinový odpočet u semaforů nebo třeba budování veřejných WC. Lidé už do tzv. občanských návrhů vložili přes osmdesát nápadů, jak zlepšit Brno. Vyjadřovat se k nim od první chvíle může i veřejnost. 

Zkušební provoz tramvajové tratě do kampusu. Foto: Marie Schmerková
První cestující pojedou tramvají do kampusu v prosinci

Přímé spojení centra s bohunickým kampusem, provoz MHD bez závislosti na aktuální dopravní situaci, snížení ekologické zátěže a větší komfort pro 40 tisíc cestujících denně. To vše přinese nová tramvajová trať do kampusu. První zkušební jízda se uskutečnila 15. září, první cestující se tudy svezou 10. prosince letošního roku.

Kampaň Brno narůžovo cílí na prevenci rakoviny prsu.
Brno narůžovo přináší prevenci rakoviny prsu do brněnských ulic

Růžovou barvu si vzaly za svou pravidelné říjnové akce spojené s osvětou týkající se rakoviny prsu a podpory onkologických pacientů. Akce probíhají po celém světě a Brno není výjimkou. Celý měsíc proto bude narůžovo.