Brňané mohou o pojmenování lodi rozhodovat až do konce května

  • 27. dubna 2020
  • 1 minuta čtení
(gak) - Od začátku března mohou Brňané rozhodovat o novém pojmenování lodi postavené v letech 1954 až 1955 zaměstnanci dopravního podniku. Ačkoliv mělo být na konci března jasno, situace kolem šířícího se koronaviru plány změnila. Vzhledem ke stále platnému nouzovému režimu se termín posunul až na 31. května.

Původně měla anketa skončit posledního března. Po vyhlášení vládních opatření v souvislosti se šířením koronaviru se tento termín posunul na konec dubna. Nouzový stav ale v České republice stále trvá. Přestože je možné v anketě hlasovat online, termín se ještě jednou prodloužil do konce května, aby zájemci mohli využít i osobní hlasování v knihovnách a informačních centrech.

Hlasovat v anketě o novém pojmenování znovuzprovozněné lodi Dallas bude možné do 31. května na webu Brno iD. Hlasovat mohu pouze lidé s plně ověřeným „FULL“ účtem. Po uvolnění vládních nařízení bude obnovena možnost hlasovat osobně na pobočkách Knihovny Jiřího Mahena a Turistického informačního centra na Panenské. Ve všech případech mohou hlasovat pouze lidé starší 15 let s trvalým pobytem v Brně. Výsledky ankety budou závazné.

Nově pojmenovaná loď se do stávající flotily zařadí v průběhu letních měsíců letošního roku.

Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít