Přeskočit na obsah

Brňané letos podpořili 82 nápadů v participativním rozpočtu Dáme na vás

01. června 2022
Do šestého ročníku participativního rozpočtu Dáme na vás přihlásili obyvatelé Brna 109 vhodných projektů, které mají zlepšit život ve městě. Poté se navrhovatelé až do konce května snažili přesvědčit Brňany, aby jejich nápady podpořili. Podařilo se to u 82 projektů v celkové hodnotě 251 milionů korun.

„Šestý ročník participativního rozpočtu brněnskou veřejnost zaujal a lidé podpořili 82 nápadů, které nyní zamíří do další etapy hodnocení projektů. Obyvatelé Brna letos přihlásili větší a propracovanější projekty, což ilustruje i jejich celková částka – 251 milionů korun. Mám radost i z faktu, že lokální podpořené projekty z Dáme na vás si našly cestu už do 24 městských částí. Nezbývá mi než poděkovat Brňanům, že se společně s námi neustále snaží hledat cestu ke zlepšování našeho města a jsou aktivní i při podpoře podaných návrhů, jelikož 32 tisíc udělených lajků není malé číslo,“ sdělil náměstek primátorky města Brna Tomáš Koláčný

Podpořenými projekty se do konce září budou z pohledu realizovatelnosti zabývat příslušné odbory Magistrátu města Brna a stanovisko k nim budou dávat také dotčené městské části, ve kterých jsou projekty plánovány. Nápady, které dostanou kladná stanoviska, pak zamíří do listopadového finále a budou se ucházet o hlasy Brňanů. 

Aktuální informace k jednotlivým projektům naleznete na webu paro.damenavas.cz.

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Inovativní metoda pomohla v Technologickém parku zachovat desítky stromů. Postup ocenilo Ministerstvo vnitra

Inovativní řešení problému, podpora spolupráce startupu a městské společnosti i péče o životní prostředí – všechny tři aspekty v sobě spojil projekt z nedávné doby, na kterém kooperovalo Brno, Technologický park a firma Arbo Technologies. Úspěšný model ocenilo i Ministerstvo vnitra ve své soutěži. 

Žerotínovo náměstí oživí výtvarná intervence

Ve veřejném prostoru před Bílým domem vznikne umělecké dílo „Vidím plno dobrých lidí“ od Patrika Antczaka a Jakuba Jahna. Obraz na chodníku znázorní postavy reprezentující různé skupiny lidí, kteří ponesou barevné transparenty ve formě bublin. Do nich bude veřejnost moci dopisovat svá vlastní poselství. Slavnostní představení projektu proběhne 20. června.

V Brně odstartoval mezinárodní projekt MECOG-CE

Zástupci evropských metropolitních oblastí, univerzit a významných institucí se setkali ve dnech 30.–31. května 2023 v Brně. Oficiálně zahájili projekt MECOG-CE (Posílení metropolitní spolupráce a řízení ve střední Evropě), který je podpořen z programu Interreg Central Europe a město Brno je jako první město v České republice jeho vedoucím partnerem.

Finále evropského baseballového šampionátu mužů proběhne za významné podpory města Brna

Dokázat, že baseball patří mezi top sporty v České republice, je jedním z cílů mistrovství Evropy mužů, které se uskuteční na přelomu září a října. Část utkání ve skupinách i vyřazovacích bojích, ale především pak klání o třetí místo a finále proběhnou v Brně, a to za jeho významné podpory.