Přeskočit na obsah

Brňané letos podpořili 82 nápadů v participativním rozpočtu Dáme na vás

01. června 2022

Do šestého ročníku participativního rozpočtu Dáme na vás přihlásili obyvatelé Brna 109 vhodných projektů, které mají zlepšit život ve městě. Poté se navrhovatelé až do konce května snažili přesvědčit Brňany, aby jejich nápady podpořili. Podařilo se to u 82 projektů v celkové hodnotě 251 milionů korun.

„Šestý ročník participativního rozpočtu brněnskou veřejnost zaujal a lidé podpořili 82 nápadů, které nyní zamíří do další etapy hodnocení projektů. Obyvatelé Brna letos přihlásili větší a propracovanější projekty, což ilustruje i jejich celková částka – 251 milionů korun. Mám radost i z faktu, že lokální podpořené projekty z Dáme na vás si našly cestu už do 24 městských částí. Nezbývá mi než poděkovat Brňanům, že se společně s námi neustále snaží hledat cestu ke zlepšování našeho města a jsou aktivní i při podpoře podaných návrhů, jelikož 32 tisíc udělených lajků není malé číslo,“ sdělil náměstek primátorky města Brna Tomáš Koláčný

Podpořenými projekty se do konce září budou z pohledu realizovatelnosti zabývat příslušné odbory Magistrátu města Brna a stanovisko k nim budou dávat také dotčené městské části, ve kterých jsou projekty plánovány. Nápady, které dostanou kladná stanoviska, pak zamíří do listopadového finále a budou se ucházet o hlasy Brňanů. 

Aktuální informace k jednotlivým projektům naleznete na webu paro.damenavas.cz.

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.