Bohatý víkendový rozvrh: nechybí PonavaFest, akce v zoo ani noční běhy - Tiskový servis

Bohatý víkendový rozvrh: nechybí PonavaFest, akce v zoo ani noční běhy

Další rozmanitý víkend se řítí do Brna. Umělecké duše potěší PonavaFest v Lužánkách, sportovci dostanou možnost zazávodit si v noci a blíží se zahájení sezony na koupalištích Riviéra a Zábrdovice. Co z našeho výběru zaujme právě vás?

Předminulý ročník festivalu v Lužánkách. Foto: PonavaFest
Předminulý ročník festivalu v Lužánkách. Foto: PonavaFest

Od pátku do neděle se koná open air festival nezávislé kultury PonavaFest. V lužáneckém parku uvidíte multimediální performance, divadelní představení i aktivity pro děti s rodiči. Současně na místě okusíte dobré jídlo a pití. Vše o akci zjistíte na www.ponavafest.cz/program-2024.

Další velkou událostí v tomto termínu se stane Animefest 2024, při kterém se setkají fanoušci japonského komiksu a animovaného filmu. Jako každý rok se těšte na přednášky, workshopy, zábavné soutěže nebo promítání nových i starších anime.

Na sobotu připadá Mezinárodní den biodiverzity, k němuž se chystá speciální program v Zoo Brno. Letošní ročník se věnuje tématu invazivních druhů, a to prostřednictvím soutěžních stanovišť, divadla či jiných tvůrčích činností.


Ukázka hmyzího domečku v rámci Mezinárodního dne biodiverzity. Foto: Zoo Brno

Mimo jiné se sobota stane dnem, kdy odstartuje sezona na koupalištích Riviéra a Zábrdovice. Oba areály se otevřou v devět hodin, přičemž jako každoročně budou připraveny bohaté doplňkové aktivity. V Zábrdovicích najdete hřiště na pétanque, beach volejbal a pingpongové stoly. Na Riviéře si pak vyzkoušíte plážové sporty i různé animační programy. Více se dočtete zde.

Ve stejný den od 9 do 17 hodin máte jedinečnou šanci prohlédnout si, jak daleko pokročila stavba úseku Velkého městského okruhu Žabovřeská. Projděte se po střeše silniční galerie, nové lávce pro pěší a po ploše vznikající relaxační zóny. Neminou vás ani drobné dárky nebo občerstvení. Vstup nebude umožněn návštěvníkům s kočárkem, kolem, na bruslích ani se zvířaty.

Sportovní nadšenci se chystají na sérii sobotních závodů. V 19.50 hodin startuje pětikilometrový běh s charitativním podtextem za zdravá prsa pro nadaci Bellis. Zhruba hodinu poté začne hlavní závod NN Night Run na 10 kilometrů. Informace o registraci i o předcházejícím odpoledním dění si přečtěte na www.night-run.cz.


Jeden z večerních závodů Night Run v Brně. Foto: NN Night Run.

Neděli zasvěťte prohlídkové trase Příběh Staré radnice, jež vám poodhalí dávnou minulost nejstarší dochované občanské stavby Brna. Sraz je na nádvoří buď v 10, nebo ve 14 hodin. Záleží na časové variantě, kterou si zvolíte online.

Víkend dále přináší tradiční dny otevřených dveří v nedalekém Arboretu Křtiny. Podívejte se na unikátní dřeviny, kvetoucí keře i byliny hrající jarními barvami. Doprovodný program obstarají ukázky dravců či poznávací hry pro děti. Komentované prohlídky se konají vždy v celou hodinu mezi 9.00 a 15.00.

Další články z rubriky