Blíží se zahájení výstavby parkovacího domu na Šumavské, radní schválili důležité dokumenty

  • 18. května 2022
Další důležitý krok k vybudování parkovacího domu na Šumavské udělali dnes brněnští radní, když odsouhlasili smlouvy, které dořeší zbývající právní vztahy mezi městem a Brněnskými komunikacemi (BKOM). Aktuálně se vybírá zhotovitel stavby. Pokud vše půjde dobře, mohlo by se začít stavět už letos na podzim. Kromě parkovacího domu se do budoucna počítá s úpravami celého prostranství v blízkosti Právnické fakulty Masarykovy univerzity.

„Výběr zhotovitele potrvá přibližně do poloviny července. Zatím jde vše bez zádrhelů, takže pokud to takto bude pokračovat, mohla by stavba začít přibližně v září nebo říjnu. Naším cílem není jen vybudování parkovacího domu s kapacitou 411 míst, ale také venkovního parkoviště, kde bude k dispozici dalších 202 míst. Rezidentům se rozšíří možnosti parkování, v tuto chvíli mají totiž k dispozici jen asi 100 stání. Revitalizací projde celá plocha mezi výškovými budovami na Šumavské a ulicí Veveří,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková

Parkovací dům by měl mít stálou obsluhu. V plánu je i 42 míst pro LPG/CNG vozidla nebo umístění trafostanice, která umožní instalaci dobíjecích stanic pro elektromobily. Radní dnes schválili smlouvu o budoucí smlouvě pachtovní, na jejímž základě bude moci město Brno využívat parkovací dům, který bude ve vlastnictví Brněnských komunikací. Smlouva o právu převést stavbu a vypořádání pozemků pod stavbou představuje souhlas BKOM s umístěním části stavby na jejich pozemcích. Ve smlouvě je nastaveno jejich trvalé vypořádání. 

Celková částka za projekt revitalizace prostoru a vybudování parkovacího domu činí podle předpokladů cca 315 milionů korun bez DPH, přičemž město dá na stavbu ze svého rozpočtu asi 86 milionů korun. Na výstavbu venkovních ploch budou využity i zdroje z fondu mobility ve výši 13 milionů korun, zbytek půjde z rozpočtu příslušných odborů Magistrátu města Brna. Spoluinvestorem jsou také Brněnské komunikace. Práce by měly být hotové do konce roku 2023. 

Mgr. Anna Dudková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 272
mobil: +420 770 179 563
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy