Přeskočit na obsah

Blíží se zahájení výstavby parkovacího domu na Šumavské, radní schválili důležité dokumenty

18. května 2022

Další důležitý krok k vybudování parkovacího domu na Šumavské udělali dnes brněnští radní, když odsouhlasili smlouvy, které dořeší zbývající právní vztahy mezi městem a Brněnskými komunikacemi (BKOM). Aktuálně se vybírá zhotovitel stavby. Pokud vše půjde dobře, mohlo by se začít stavět už letos na podzim. Kromě parkovacího domu se do budoucna počítá s úpravami celého prostranství v blízkosti Právnické fakulty Masarykovy univerzity.

„Výběr zhotovitele potrvá přibližně do poloviny července. Zatím jde vše bez zádrhelů, takže pokud to takto bude pokračovat, mohla by stavba začít přibližně v září nebo říjnu. Naším cílem není jen vybudování parkovacího domu s kapacitou 411 míst, ale také venkovního parkoviště, kde bude k dispozici dalších 202 míst. Rezidentům se rozšíří možnosti parkování, v tuto chvíli mají totiž k dispozici jen asi 100 stání. Revitalizací projde celá plocha mezi výškovými budovami na Šumavské a ulicí Veveří,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková

Parkovací dům by měl mít stálou obsluhu. V plánu je i 42 míst pro LPG/CNG vozidla nebo umístění trafostanice, která umožní instalaci dobíjecích stanic pro elektromobily. Radní dnes schválili smlouvu o budoucí smlouvě pachtovní, na jejímž základě bude moci město Brno využívat parkovací dům, který bude ve vlastnictví Brněnských komunikací. Smlouva o právu převést stavbu a vypořádání pozemků pod stavbou představuje souhlas BKOM s umístěním části stavby na jejich pozemcích. Ve smlouvě je nastaveno jejich trvalé vypořádání. 

Celková částka za projekt revitalizace prostoru a vybudování parkovacího domu činí podle předpokladů cca 315 milionů korun bez DPH, přičemž město dá na stavbu ze svého rozpočtu asi 86 milionů korun. Na výstavbu venkovních ploch budou využity i zdroje z fondu mobility ve výši 13 milionů korun, zbytek půjde z rozpočtu příslušných odborů Magistrátu města Brna. Spoluinvestorem jsou také Brněnské komunikace. Práce by měly být hotové do konce roku 2023. 

Mgr. Anna Dudková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 272
mobil: +420 770 179 563
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.