Blíží se rekonstrukce druhé části Údolní - Tiskový servis

Blíží se rekonstrukce druhé části Údolní

Zhotovitel pro rekonstrukci druhé části Údolní byl vybrán. O práce se postarají společně firmy Dopravní stavby Brno a Firesta Fišer. V ulici přibude zeleň i opatření pro cyklisty. Práce začnou ještě letos.

Údolní čeká rekonstrukce. Foto: M. Schmerková, MMB
Údolní čeká rekonstrukce. Foto: M. Schmerková, MMB

Už v druhé polovině léta by mohly začít první práce na rekonstrukci Údolní. Přesný termín bude jasnější až po projednání s vybraným zhotovitelem. Práce by měly trvat podle předpokladů 17 měsíců. Naváží na už rekonstruovaný úsek.

Od Husovy po Úvoz se dělníci budou zaměřovat na tramvajové koleje, trolejbusové vedení, kanalizaci a vodovod, chodníky i silnice nebo veřejné osvětlení. Úpravy se dočká i tramvajový ostrůvek u Obilního trhu. V plánu jsou cyklopruhy po obou stranách ulice. Vybudováno bude 1380 m2 odstavných ploch, parkovacích pruhů a stání. V ulici tak zaparkuje přibližně 110 vozidel.

Počítá se i s úpravou zeleně. Stromy, které jsou ve špatném stavu, budou asanovány a vysázeno bude celkem v tomto úseku Údolní 44 stromů.

Rekonstrukce přinese také změny v dopravě. Ty ještě nejsou dány finálně, ale předpokládá se, že Údolní bude pro řidiče uzavřena vždy po částech a mezi jednotlivými křižovatkami. Některé přilehlé ulice budou zobousměrněny, aby mohly sloužit jako objízdné trasy. Tramvajová doprava mezi smyčkou náměstí Míru a Konečného náměstí bude zcela vyloučena a cestující přepraví náhradní autobusy. Trolejbusová linka 38 bude odkloněna po Úvoze na Konečného náměstí. Linka 39 bude zrušena. Podle projektu by ale měly být zkráceny intervaly na lince 35 a také posílena autobusová linka 68.

Linky 25 a 26 budou v provozu kromě krátkých výluk, které budou nutné kvůli pracím na trolejovém vedení. Krátkodobě tak mohou být nahrazeny autobusy. Město připravuje informační kampaň, která zajistí, aby měli lidé z přilehlých lokalit přesné informace o omezeních souvisejících se stavbou.  

Další články z rubriky