Bezpečnější uspořádání pro auta, pěší i cyklisty na Šámalově podpořili brněnští radní - Tiskový servis

Bezpečnější uspořádání pro auta, pěší i cyklisty na Šámalově podpořili brněnští radní

  • 23. června 2021
  • 1 minuta čtení

Investiční záměr na rozšíření podjezdu pod železničním mostem na ulici Šámalova dnes schválili brněnští radní. Vznikne tak bezpečné spojení pro pěší. Součástí investice jsou i práce na veřejném osvětlení nebo dešťové kanalizaci. Město investice vyjde na přibližně 9,8 milionů korun včetně DPH.

Bezpečnější průchod a dost prostoru pro chodce, řidiče i cyklisty. To je cílem nového investičního záměru. V oblasti viaduktu na Šámalově je uspořádání prostoru pro vozidla i pro pěší limitováno šíří železničního mostu. „Vzhledem k provozu linkové autobusové dopravy v této ulici je řešení prostoru zcela nedostačující a kolizní. Po dokončení plánované rekonstrukce železničního mostu se prostor pod ním rozšíří. Díky tomu tam vzniknou dva jízdní pruhy se společným provozem cyklistů a zachová se oboustranný dlážděný chodník. Vznikne tak podjezd bezpečný pro cyklisty, řidiče i chodce,“ doplnila Markéta Vaňková

Nově se v místech úpravy komunikace bude muset udělat dešťová kanalizace a nezbytná je také přeložka dvou sloupů veřejného osvětlení. Odhadovaná cena investice dosahuje 9,8 milionů korun včetně DPH.

Mgr. Anna Dudková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 272
mobil: +420 770 179 563
e-mail: tis@brno.cz

 

Další články z rubriky