Přeskočit na obsah

Benefiční koncert pro děti z Ukrajiny

10. března 2022

Benefiční koncert na pomoc dětem z Ukrajiny z partnerského města Charkov a z Lvovské oblasti se uskuteční ve středu 16. března 2022 od 16 hodin na náměstí Svobody v Brně. Pořadateli jsou Jihomoravský kraj a město Brno.

Na akci zahrají bez nároku na honorář David Koller, Tomáš Klus, Emma Smetana, Kapitán Demo, Mucha, DJ Messer nebo Tom Holič. Moderování se zhostí Adéla Elbel. V průběhu koncertu budou moci návštěvníci zasílat finanční příspěvky prostřednictvím QR kódu na sbírkový účet Charity ČR, na místě budou i dvě kasičky.

„Koncert má dvě roviny. Každý, kdo přijde, dá najevo, že za Ukrajinou stojíme a stát budeme. A současně chceme pomoci těm nejzranitelnějším, na které agresivní barbarská válka dopadla. Všechny vybrané peníze půjdou na pomoc ukrajinským dětem,“ řekl jihomoravský hejtman Jan Grolich.

Celý výtěžek akce půjde na pomoc dětem do partnerského města a regionu na Ukrajině – do Charkova a do Lvovské oblasti.

„Dostat na jedno pódium v tak krátkém čase tolik hudebních hvězd se jen tak nepodaří. Doufám, že návštěvnost a především vybraná částka tomu budou odpovídat. Po zkušenosti z benefičního koncertu z minulého týdne pořádaném Městským divadlem Brno chceme přidat další pokladničku, protože jedna málem nestačila, a zvyšujeme také částku, kterou lze poslat prostřednictvím QR kódu, ze 100 korun na 300,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková. 


Mgr. Alena Knotková
odbor tiskových věcí a marketingu
tisková mluvčí

 Krajský úřad Jihomoravského kraje
Žerotínovo nám. 3, 601 82 Brno
telefon: 54165 8907, 739324069
e-mail: knotkova.alena@jmk.cz
web: www.jmk.czTiskové středisko MMBtel.: +420 542 172 162mobil: +420 773 785 318e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.