Přeskočit na obsah

Benefiční koncert pro děti z Ukrajiny

10. března 2022
Benefiční koncert na pomoc dětem z Ukrajiny z partnerského města Charkov a z Lvovské oblasti se uskuteční ve středu 16. března 2022 od 16 hodin na náměstí Svobody v Brně. Pořadateli jsou Jihomoravský kraj a město Brno.

Na akci zahrají bez nároku na honorář David Koller, Tomáš Klus, Emma Smetana, Kapitán Demo, Mucha, DJ Messer nebo Tom Holič. Moderování se zhostí Adéla Elbel. V průběhu koncertu budou moci návštěvníci zasílat finanční příspěvky prostřednictvím QR kódu na sbírkový účet Charity ČR, na místě budou i dvě kasičky.

„Koncert má dvě roviny. Každý, kdo přijde, dá najevo, že za Ukrajinou stojíme a stát budeme. A současně chceme pomoci těm nejzranitelnějším, na které agresivní barbarská válka dopadla. Všechny vybrané peníze půjdou na pomoc ukrajinským dětem,“ řekl jihomoravský hejtman Jan Grolich.

Celý výtěžek akce půjde na pomoc dětem do partnerského města a regionu na Ukrajině – do Charkova a do Lvovské oblasti.

„Dostat na jedno pódium v tak krátkém čase tolik hudebních hvězd se jen tak nepodaří. Doufám, že návštěvnost a především vybraná částka tomu budou odpovídat. Po zkušenosti z benefičního koncertu z minulého týdne pořádaném Městským divadlem Brno chceme přidat další pokladničku, protože jedna málem nestačila, a zvyšujeme také částku, kterou lze poslat prostřednictvím QR kódu, ze 100 korun na 300,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková. 


Mgr. Alena Knotková
odbor tiskových věcí a marketingu
tisková mluvčí

 Krajský úřad Jihomoravského kraje
Žerotínovo nám. 3, 601 82 Brno
telefon: 54165 8907, 739324069
e-mail: knotkova.alena@jmk.cz
web: www.jmk.czTiskové středisko MMBtel.: +420 542 172 162mobil: +420 773 785 318e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Kundera má místo na čestném pohřebišti jisté, rozhodli dnes radní. Jeho odkaz město podpoří i finančně

Ode dneška je oficiálně dáno, čí jméno se objeví na náhrobku na posledním volném místě v čestném kruhu na Ústředním hřbitově. Radní schválili, aby sem byly uloženy ostatky brněnského rodáka Milana Kundery. Zároveň doporučili zastupitelům schválit dotaci na především kulturní a vzdělávací aktivity Knihovny Milana Kundery.

Desítka projektů Brněnské metropolitní oblasti zaměřených na cestovní ruch a revitalizaci veřejného prostoru získala podporu

Do rozvoje Brněnské metropolitní oblasti bude investováno dalších 303 milionů korun prostřednictvím nástroje integrovaných územních investic. Řídicí výbor složený z představitelů města, Jihomoravského kraje a zapojených obcí schválil desítku nových projektů, které se zaměřují na oblast cestovního ruchu a revitalizaci veřejného prostoru. Nositelé těchto projektů nyní mohou podat žádost o dotaci.

Startuje kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ – Pečujeme o vás společně

Kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ odstartuje křtem galerijní tramvaje už 3. října. Neděje se to jen tak – akce je součástí 15. Týdne sociálních služeb v ČR. Celá kampaň bude informovat o všech oblastech, kterým se sociální neziskovky v Brně věnují. Součástí bude i prezentace jednotlivých organizací.

Zhotovitel úprav Sálu Břetislava Bakaly je vybrán, práce na nové scéně Divadla Bolka Polívky potrvají 16 týdnů

Stavební úpravy a instalaci divadelních technologií v Sále Břetislava Bakaly, kde má od jara hrát Divadlo Bolka Polívky, provede firma GRADOIR, a to za cenu 9 806 902 korun bez DPH. Rozhodli o tom dnes brněnští radní.