Benefiční koncert, přehlídka ulítlých filmů i sport. Kam o víkendu zamíříte vy? - Tiskový servis

Benefiční koncert, přehlídka ulítlých filmů i sport. Kam o víkendu zamíříte vy?

  • 08. března 2024
  • 2 minuty čtení
  • Tadeáš Mima

Že by nebylo co dělat, nehrozí ani o druhém březnovém víkendu. Na programu je třeba benefiční koncert v Rubínu, předávání cen Brněnský AntiOskar nebo pestré vyžití pro děti. Zastavte se také na pravidelném blešáku v Alfa pasáži či na zápasech play-off florbalové extraligy žen.

Orchestr Kuf Band, který vystoupí na benefičním koncertu v Rubínu. Foto: VASVAFOTO - Václav Švaňhal
Orchestr Kuf Band, který vystoupí na benefičním koncertu v Rubínu. Foto: VASVAFOTO - Václav Švaňhal

Páteční Mezinárodní den žen přinese vystoupení zpěvačky Nikoly Muchy v Českém rozhlase Brno. Umělkyně, jejíž tvorba se často opírá o téma feminismu, se představí od 19.00 hodin na Beethovenově 4. Vstupenky za 100 korun seženete přímo tam na recepci až do 17 hodin.

Zábava vás během pátku nemine ani v lužáneckém pracovišti Legato, které hostí filmový večer Brněnský AntiOskar. Čeká vás přehlídka ztřeštěných amatérských snímků, při níž se udělí ocenění v kategoriích Nejulítlejší film, Nejlepší umělecký záměr či Cena diváka. Událost startuje od 19 hodin.


Udílení cen v rámci přehlídky filmů Brněnský AntiOskar. Foto: SVČ Lužánky

Sobota nabízí benefiční koncert filmové hudby, jenž pořádá ke svému 30. výročí organizace Na počátku. Ta pomáhá těhotným ženám a matkám s dětmi. Výtěžek z koncertu využije organizace mimo jiné k přestavbě svého původního sídla v Soběšické ulici na sociální byty. V kulturním domě Rubín se začíná 20. hodinou a lístky zakoupíte online.

Ve stejný den si nenechte ujít ani festival loutkového divadla Brněnský loutkotoč. Zvány jsou děti i rodiče mezi 10.00 a 16.30 do Divadla Barka, kompletní harmonogram naleznete zde.

Dětem je určeno také nedělní odpoledne v maskách plné soutěží a písniček. Ve Společenském centru Bystrc nebude chybět kouzelník, bublinková show ani malování na obličej. Vstupné činí 150 korun pro dospělé a 120 korun pro děti, více se dozvíte na facebookové události. V neděli se koná i tradiční blešák v Alfa pasáži zaměřený na sběratelství, řemeslo, umění či použité zboží.


Florbalistky Bulldogs Brno při extraligovém utkání. Foto: Bulldogs Brno

Ideální možnost vyzkoušet si parkour, šerm, volejbal či box se naskytne při akci Sport dětem. Dění na Fakultě sportovních studií Masarykovy univerzity poběží mezi 9. a 15. hodinou, přičemž pro doprovod dětí se chystá nabitý paralelní program. V případě zájmu se registrujte na stránkách fakulty.

Pokud sport raději jen sledujete, vyrazte podpořit florbalistky Bulldogs na domácí duely extraligového čtvrtfinále. První dvě utkání s favorizovanými Vítkovicemi sice Brňanky prohrály, doma se však může série hraná na čtyři vítězné zápasy ještě zamotat. Buldočky nastoupí v hale SportPoint v sobotu i neděli od 16 hodin.

Další články z rubriky