Přeskočit na obsah

Bazén za Lužánkami zcela přerušil provoz. Důvodem je výstavba nového 25metrového bazénu

20. července 2022
Areál Městského plaveckého stadionu Lužánky se od začátku letních prázdnin téměř na rok zcela uzavřel. Důvodem je výstavba nového 25metrového bazénu, který navazuje na stávající 50metrový bazén. 

Provozovatel areálu, jímž je městská společnost STAREZ – SPORT, a. s., využije odstávku efektivně. Dojde k opravě skokanské věže i původní bazénové vany. Celý areál se tak díky novostavbě dočká vylepšení, která ocení jak veřejnost, tak profesionální plavci.

Provozovatel brněnských sportovišť STAREZ – SPORT, a. s., se postará o úpravy vstupní haly a šaten. Úplné přerušení provozu stávajícího bazénu je nevyhnutelné zejména kvůli technickému napojení nového 25metrového bazénu na stávající padesátku. Tyto práce nyní intenzivně probíhají. Otevření nového a zmodernizovaného komplexu obou bazénů je předběžně naplánováno na začátek letních prázdnin 2023. Bazény budou mít společný vstupní prostor, pokladny a šatny. Jediná padesátka v Brně byla postavena v roce 1978, projekt výstavby nového 25metrového bazénu je vyčíslen na 248 milionů bez DPH.

Dlouhodobější odstávkou dojde k výraznému snížení kapacit pro plavecké sporty, čehož si je provozovatel dobře vědom. Při obsazování ostatních bazénů provozovaných městskou společností STAREZ – SPORT, a. s., bude prioritou zajištění plavecké výuky základních a středních škol ve městě Brně. Současně se společnost v rámci kapacit bude snažit vyjít maximálně vstříc plaveckým oddílům i veřejnosti. Jednotlivé subjekty daly své požadavky, současně jim byly nabídnuty i všechny možné volné časy s ohledem na zachování prostoru i pro příchozí veřejnost.

Celý plavecký komplex včetně modernizovaných přilehlých ploch, chodníků a parkovacích míst poskytne návštěvníkům širokou nabídku plaveckých sportů. Vznikne tak místo vhodné jak pro rodiny s dětmi, tak i pro konání mezinárodních plaveckých závodů a soutěží.

 

 

Michaela Dittrichová
tisková mluvčí
Nové Sady 36, 602 00 Brno
Tel: +420 533 033 800 
Mobil: +420 704 608 908
STAREZ – SPORT, a.s.
Křídlovická 911/34, 603 00 Brno
www.starez.cz  

 

20. 7. 2022

Nejnovější tiskové zprávy

Inovativní metoda pomohla v Technologickém parku zachovat desítky stromů. Postup ocenilo Ministerstvo vnitra

Inovativní řešení problému, podpora spolupráce startupu a městské společnosti i péče o životní prostředí – všechny tři aspekty v sobě spojil projekt z nedávné doby, na kterém kooperovalo Brno, Technologický park a firma Arbo Technologies. Úspěšný model ocenilo i Ministerstvo vnitra ve své soutěži. 

Žerotínovo náměstí oživí výtvarná intervence

Ve veřejném prostoru před Bílým domem vznikne umělecké dílo „Vidím plno dobrých lidí“ od Patrika Antczaka a Jakuba Jahna. Obraz na chodníku znázorní postavy reprezentující různé skupiny lidí, kteří ponesou barevné transparenty ve formě bublin. Do nich bude veřejnost moci dopisovat svá vlastní poselství. Slavnostní představení projektu proběhne 20. června.

V Brně odstartoval mezinárodní projekt MECOG-CE

Zástupci evropských metropolitních oblastí, univerzit a významných institucí se setkali ve dnech 30.–31. května 2023 v Brně. Oficiálně zahájili projekt MECOG-CE (Posílení metropolitní spolupráce a řízení ve střední Evropě), který je podpořen z programu Interreg Central Europe a město Brno je jako první město v České republice jeho vedoucím partnerem.

Finále evropského baseballového šampionátu mužů proběhne za významné podpory města Brna

Dokázat, že baseball patří mezi top sporty v České republice, je jedním z cílů mistrovství Evropy mužů, které se uskuteční na přelomu září a října. Část utkání ve skupinách i vyřazovacích bojích, ale především pak klání o třetí místo a finále proběhnou v Brně, a to za jeho významné podpory.