Přeskočit na obsah

Bazén za Lužánkami zcela přerušil provoz. Důvodem je výstavba nového 25metrového bazénu

20. července 2022

Areál Městského plaveckého stadionu Lužánky se od začátku letních prázdnin téměř na rok zcela uzavřel. Důvodem je výstavba nového 25metrového bazénu, který navazuje na stávající 50metrový bazén. 

Provozovatel areálu, jímž je městská společnost STAREZ – SPORT, a. s., využije odstávku efektivně. Dojde k opravě skokanské věže i původní bazénové vany. Celý areál se tak díky novostavbě dočká vylepšení, která ocení jak veřejnost, tak profesionální plavci.

Provozovatel brněnských sportovišť STAREZ – SPORT, a. s., se postará o úpravy vstupní haly a šaten. Úplné přerušení provozu stávajícího bazénu je nevyhnutelné zejména kvůli technickému napojení nového 25metrového bazénu na stávající padesátku. Tyto práce nyní intenzivně probíhají. Otevření nového a zmodernizovaného komplexu obou bazénů je předběžně naplánováno na začátek letních prázdnin 2023. Bazény budou mít společný vstupní prostor, pokladny a šatny. Jediná padesátka v Brně byla postavena v roce 1978, projekt výstavby nového 25metrového bazénu je vyčíslen na 248 milionů bez DPH.

Dlouhodobější odstávkou dojde k výraznému snížení kapacit pro plavecké sporty, čehož si je provozovatel dobře vědom. Při obsazování ostatních bazénů provozovaných městskou společností STAREZ – SPORT, a. s., bude prioritou zajištění plavecké výuky základních a středních škol ve městě Brně. Současně se společnost v rámci kapacit bude snažit vyjít maximálně vstříc plaveckým oddílům i veřejnosti. Jednotlivé subjekty daly své požadavky, současně jim byly nabídnuty i všechny možné volné časy s ohledem na zachování prostoru i pro příchozí veřejnost.

Celý plavecký komplex včetně modernizovaných přilehlých ploch, chodníků a parkovacích míst poskytne návštěvníkům širokou nabídku plaveckých sportů. Vznikne tak místo vhodné jak pro rodiny s dětmi, tak i pro konání mezinárodních plaveckých závodů a soutěží.

 

 

Michaela Dittrichová
tisková mluvčí
Nové Sady 36, 602 00 Brno
Tel: +420 533 033 800 
Mobil: +420 704 608 908
STAREZ – SPORT, a.s.
Křídlovická 911/34, 603 00 Brno
www.starez.cz  

 

20. 7. 2022

Nejnovější tiskové zprávy

K budoucnosti likusáků na Kraví hoře se vyjádří veřejnost, město v září vyhlásí anketu

Zbourat, nebo rekonstruovat? Osud likusových domků na Kraví hoře je nejistý. Město je chce kvůli špatnému stavebně-technickému stavu zbourat, proti jsou nájemníci zvláště z řad muzikantů, architektů a výtvarníků, kteří zde mají pronajaté zkušebny a ateliéry. Město chce k rozhodovacímu procesu přizvat občany. Po celé září bude spuštěná anketa, kde budou moci vyjádřit svůj názor.

Moderní, přehledný, graficky minimalistický, bezpečný a přístupný – Brno má nový web. Funguje na platformě, kterou mohou využít i městské části a organizace

Po 13 letech má město Brno nový web. Splňuje všechny požadavky na kybernetickou bezpečnost a přístupnost. Klade důraz na dostupnost nejčastěji hledaných informací, které najdou uživatelé hned na homepage, je maximálně přehledný a graficky minimalistický. Na stejné platformě mohou běžet i miniweby různých projektů, webové stránky městských částí, ale i příspěvkových organizací nebo obchodních společností města.

Dobrovolní hasiči dostanou nové stříkačky. Město jim na ně také přidá

Město Brno podporuje dobrovolné hasiče a chce v tom pokračovat. Rádo by pro ně získalo peníze na novou techniku a počítá s tím, že jim také přispěje. Radní proto dnes souhlasili s podáním žádostí o dotaci za městské části Chrlice, Komín, Brno-sever, Žebětín a Židenice na nákup nových cisternových automobilových stříkaček.

Zhotovitel projektové dokumentace byl vybrán, rekonstrukce kanalizace a vodovodu na Kšírově by mohla začít za necelé dva roky

Rekonstrukce kanalizace a vodovodu čeká ve dvou etapách ulice Kšírova, Jeníčkova a Pěšina. Práce by měly začít v roce 2024. Aby se termín zahájení stihl, schválili dnes brněnští radní výběr dodavatele projektové dokumentace a autorského dozoru. Dokumentaci nutnou pro územní rozhodnutí a stavební povolení vytvoří firma Aquatis za nabídkovou cenu 5,4 milionu korun bez DPH.